Jump to content

Recommended Posts

Jakie urządzenie dostanę jeśli wezmę samego neta? Podłączę 2 urządzenia przez LAN? 

Do tego podepniesz switch z dożywotnią gwarancją Netgear GS105GE lub GS108GE i masz 3 lub 7 wolnych portów.

Posted (edited)

U mnie dziś podłączali i dostałem router huawei echolife eg8245q, też internet jest tylko na pierwszym lanie, i musiałem dokupić switch. Trochę mnie to wkurzyło ale co zrobić. Macie może jakąś instrukcję do niego. 

Edited by radzion19

U mnie na Nokii 3 pierwsze porty są w trybie routera.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

To mogę sobie wybrać jaki router dostanę? Czyli lepiej brać ten Nokii bo ma 3x LAN? :D

Patrząc na logikę INEI to może trochę potrwać.

Nawet na święta nie ma żadnych "okien" otwartych. A mają pakiety dodatkowe.

@polinik18

wątpię, aby Canal+4K dołączył do Inea, skoro nawet Orange nie ma  go w ofercie , mimo, że współpracują z NC+. O ile dobrze pamiętam Orange jako pierwsze uruchomiło 4K

PS. Są już jakieś filmiki odnośnie Hai Way?  Najbardziej interesowałaby mnie funkcjonalność routerów, w szczególności  marki Nokia.

W testach był C+ UHD i jakość to petarda nawet na telewizorze FullHD. Mecze ekstraklasy są realizowane chyba na najwyższym poziomie w Europie.

Materiały do Hiway nie będą dotyczyły routera bo to nie jest istotne. Nokia 240 WC oferuje serwer dlna dla urządzenia podłączonego do portu USB, upnp, przekierowania portów, dmz, wifi w standardzie AC 2x2 wspiera technologie MU-MIMO. Zasięg jest bardzo dobry, urządzenie jest estetyczne i stabilne jak skała.

Wynik po Wi-Fi na telefonie.3810f1a14b4262594ea3ec1a0753ec14.jpg

• Thanks 1

Guest kingofsouth
12 minut temu, radier napisał:

.........Mecze ekstraklasy są realizowane chyba na najwyższym poziomie w Europie.

Dokładnie. Obraz 4K HDR + dzwięk 5.1...... bajka.

Szkoda tylko, że jakość samej ligi jest na najniższym z możliwych poziomów.

Wysłane z mojego Samsunga Galaxy Note 9 przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

Ja na światłowodzie mam 3 dekodery hiway w mieszkaniu w boku z cegły 2 dekodery po wifi ruter Nokia pobieranie tanczy od 200 do 370mb/s po wifi ,na kablu jest 500mb/s (1GB/s)komputera nie mam nowego. Dekodery wylaczaja się  jeden o godzinie 21 2 na  22 a technik mówił że restartuja się o 1 w nocy .Denerwuje to . W 1 pokoju musiałem zastosować wzmacniacz sygnału .Dla tego 5G sygnał w mieszkaniu 60% dBm-57 Nagrywanie jest tylko na wybranych programach dostępne Ale cofanie programu dziala perfekcyjnie 4k na eleven sport jeszcze nie widziałem na tym fanboxie 4k nic ciekawego nie leci . Na początku jak się przełącza kanał obraz jest nie ostry przeskakuje  na ostrość w parę sekund jeśli dekoder się zawiesi pomaga tylko wciśnięcie żółtego  klawisza na 5s wtedy dekoder się restartuje.

Reset jest pewnie po prostu po ~24h od momentu uruchomienia (w Orange na światłowodzie np. połączenie siadało po 22h, co ogólnie jest paranoją - gorzej niż na neostradzie..).

Wyłącz kiedyś wszystko np. o 1-2 w nocy to następny restart automatyczny też będziesz miał o takiej porze.

Posted (edited)

Jeśli chodzi o net w Orange to chyba jedynie po to żeby ten kto potrzebuje naprawdę łącza ze SLA 100% zapłacił parę razy tyle za "biznesowe" ;).

Co do Ineii to nie wiem  - bo z tego co napisał @polinik18 to restartują się w ogóle dekodery, a nie samo łącze...

Edited by bugmenot

6 minut temu, radier napisał:

Jeszcze nie zauważyłem by mi się dekoder albo router resetował.

Też nie zauważyłem resetów, poza tym, że ręcznie muszę co jakiś czas robić bo coś nie działa w HiWay.

6 godzin temu, bugmenot napisał:

Reset jest pewnie po prostu po ~24h od momentu uruchomienia (w Orange na światłowodzie np. połączenie siadało po 22h, co ogólnie jest paranoją - gorzej niż na neostradzie..).

Wyłącz kiedyś wszystko np. o 1-2 w nocy to następny restart automatyczny też będziesz miał o takiej porze.

Mam internet i TV od Orange na światełku od jakiegoś czasu (październik 2018) i nie uraczyłem takiego zjawiska. 

Posted (edited)

@wezyriusz

Może nie zauważyłeś, bo na światłowodzie to maks. kilkanaście sekund przerwy. Na Funboxie 3.0 było dokładnie 22h na sesję bez możliwości zmiany.

Ja już od zeszłego roku nie mam Orange, ale z tego co widzę na ich forum (jest cały temat "restart sesji połączenia z internetem") to się w końcu za to w końcu wzięli i rozłączać będzie co 10 dni.

Edited by bugmenot

Jest szansa, że oferta dla obszarów POPC zmieni się w najbliższym czasie czy brać 300 Mb/s za 75 zł? 🤔

Możesz zawsze wziąć Orange 10 Mbit, które będzie działać do 7 Mbit w porywach jak Ci światłowód do domu nie pasuje.

Poza tym liczyłeś na odpowiedź kogoś z Inei czy wróżbity Macieja?

• Haha 1