Jump to content

Recommended Posts

Komercyjnie nowa platforma TV ma być oferowana na światłowodzie. INEA chce w ten sposób zachęcić do szybszej migracji z miedzi.

Technologicznie jest to rewelacja. Wystarczy 5 min korzystania by zapomnieć o wszystkim co do tej pory człowiek znał.

Orientuje się ktoś czy wprowadzenie 4k będzie możliwe tylko tam gdzie jest światłowód czy na kablach miedzianych także jest to możliwe? Jak to wygląda od strony technicznej? Pozdrawiam

A cóż w tym jest takiego rewelacyjnego? Uchyl rąbka tajemnicy? Co takiego ma spowodować że ludzie zaczną masowo przechodzić na "światło"?

Pewnie nagrywanie w chmurze z możliwością cofania 2h wstecz kiedy chcesz, szybkie przełączanie itp. Typowy unicast.

Edited by djadijos

Ludzie będą musieli przejść na światowody tak czy siak. Od tego nie ma odwrotu i słusznie. Utrzymanie i serwis podatnej na awarie infrastruktury miedziowej jest nie uzasadniony ekonomicznie i blokuje rozwój usług.

Nową telewizję porównał bym do świetnie działającej platformy VOD. Więcej szczegółów zdradzę po oficjalnej zapowiedzi.

• Haha 1

UPC ma usługę replay TV , która pozwala  na oglądanie  programów przez 14 dni.  Nie wiem czy Inea temu dorówna

Ja też o wielu rzeczach  myślałem, jeśli chodzi o  TV  w tej sieci. Spotkało mnie duuże  rozczarowanie. Stąd mój pesymizm i brak wiary w  zmiany na lepsze .

Edited by aadacho250

Wskaż mi w takim razie większą kablówkę ze wspaniałym 4K ?

Naprawdę  wierzysz w to, że  start  platformy 4K  w Inea , w chwili obecnej  zrekompensuje  braki w ofercie ?

Ja nie wierzę.

Edited by aadacho250

52 minuty temu, radier napisał:

Nie 14 tylko 7 dni. I ten ich "dekoderek" nagrywa na dysk twardy. Jak jaskiniowcy. Obecna wersja nie wspiera też 4K.

Ponieważ model dekodera wykorzystanego w testach już został poddany w tym temacie ja tylko przypomnę:

https://www.adbglobal.com/wp-content/uploads/Datasheet_ADB-2670WF-1.pdf

Tak jak myślałem, unicastowy HLS. No to gratuluję Inei.

Multicast wkrótce wycofywany stopniowo pewnie będzie.

47 minut temu, aadacho250 napisał:

Wskaż mi w takim razie większą kablówkę ze wspaniałym 4K

Orange, Korbank (operator platformy Avios).

Edited by djadijos

41 minut temu, djadijos napisał:

Orange, Korbank (operator platformy Avios).

Jeśli chodzi o Orange,  ma zaledwie tylko kilka kanałów  w tej  technologi, na palcach jednej ręki można policzyć ( mówię o Polsce).

Inea póki co testowała Travel Channel .
Jeśli   ktoś ma nadzieję, że Canal+4K  pojawi się w jej ofercie- raczej  tak się nie stanie. Dlatego, że nawet Orange  nie posiada  go w ofercie, mimo  współpracy z NC+  

31 minut temu, djadijos napisał:

Canal + nie ale już Eleven 1 4K już tak.

To nie znaczy, że Inea też  go szybko pozyska .

Edited by aadacho250

8 minut temu, aadacho250 napisał:

To nie znaczy, że Inea też  go szybko pozyska .

Avios ma go od grudnia, wczesniej Orange miał na wyłączność.

31 minut temu, djadijos napisał:

Avios ma go od grudnia, wczesniej Orange miał na wyłączność.

Dobrze wszyscy wiemy jak  wygląda pozyskiwanie kanałów do oferty w Inei , a Ty  piszesz o tym  tak  jakby  w ostatnich miesiącach/ latach nastąpił  pozytywny przełom :)

Orange może zacząć myśleć o  4K, ponieważ ma  sporo kanałów , których nie ma Inea . O które ludzie proszą  miesiącami, czasem latami

Inea nawet nie ma w ofercie  4-tego Elevena,  dlatego  uważam że  z jedynką w  4K może być podobnie .

Edited by aadacho250

Travel Channel 4K będzie miał ścieżkę dźwiękową w języku polskim czy anglojęzyczną. Napisy polskie czy brak napisów?

Canal + nie ale już Eleven 1 4K już tak.
C+ UHD był w testach, więc może fani Ekstraklasy i Premier League będą zadowoleni. Kubica w F1 to może i Eleven w 4K. To tylko dwa grubasy, które mogą pociągnąć migracje na nową platformę.

11 minut temu, radier napisał:

To tylko dwa grubasy, które mogą pociągnąć migracje na nową platformę.

Wystarczy,że zrobią jak Netia,że IPTV multicast nie będzie można przenosić na nową lokalizację i dokonywać cesji itp.

Panowie pójdę dalej, może to zbyt optymistyczne ale?
Będzie: travel 4K, canal + 4K, Eleven 1 4K oraz.........Polsaty Premium?
I to byłby hit i magnez dla wielu watpiacych czy przejść na FTTH

Jedno jest pewne , musi się coś zmienić . Od dawna oferta TV  nie zachęca do tego, aby  ją wykupić

Musi się coś zmienić, tym bardziej jak w czerwcu muszą udostępniać infrastrukturę innym operatorom, co spowoduje pewnie odejście sporej części osób jeśli chodzi o ofertę TV :D

Chociaż nie liczyłbym na wszystko od razu :D Wątpię, że ten poniedziałek będzie aż tak przełomowy dla TV

• Upvote 1