Jump to content

Recommended Posts

Wszystko OK na Zoom TV.

Edited by Barti
Wyrażenie "OK" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.

U mnie „Miś” dzisiaj również świecił na Zoom TV 😊

...  nowy rok jakby juz sie na dobre zagoscil ... a tu ani widu ani slychu o jakichs nowosciach w " INEA " 4k , oferta tv w internecie IPTV , nowa platforma z kanalami 4k , tresci 4k po swiatlowodzie , IPTV 4k , nagrywanie w chmurze , dekoder 4k  , podwyzki cen  - tyle nowosci na szkoleniach walkowali i cisza ... ech !! 

• Like 1
  • Haha 1

E tam IPTV, nie wiem co wszyscy jesteście tak w to zapatrzeni. To jest technologia która dopiero raczkuje, i dla kogoś kto lubi być zmuszonym do oglądania na szrocie od operatora.

Bardziej mnie interesuje co zrobią z dvb-c - jakie zmiany, co dodadzą default_wink.png

3 godziny temu, korni007 napisał:

E tam IPTV, nie wiem co wszyscy jesteście tak w to zapatrzeni. To jest technologia która dopiero raczkuje, i dla kogoś kto lubi być zmuszonym do oglądania na szrocie od operatora.

Ta technologia jest już dojrzała. Pretensje miej do producentów TV, którzy mają oprogramowanie do IPTV a wstawiają go tylko do modeli biznesowych (hotele,restauracje, bary, szpitale itp) których raczej nie kupisz w normalnym sklepie. Cho.ler.a wie czy nie mają jakiś cichych porozumień z dostawcami tradycyjnej TV DVB, by jak najbardziej utrudniać rozwój IPTV.

IP to przyszłość i rozwój dla nas wszystkich.

Netia chociaż by chciała się dogadać w kwestii zmian w oprogramowaniu TV, by ich TV mogła być świadczona bez dekodera. Samsung, LG, Sony i TCL dali warunki chore. Nie do przyjęcia.

Orange z tego co wiem też coś tam negocjował.

Edited by djadijos

Guest lukimann

@djadijos

Skąd Ty wiesz takie rzeczy, o których w tym momencie piszesz?Czy  to nie należy do tajemnicy biznesowej?

17 godzin temu, korni007 napisał:

Bardziej mnie interesuje co zrobią z dvb-c - jakie zmiany, co dodadzą default_wink.png

dvb-C co sie ma tu zmieniac - minimum do minimum - ta kwestia ma byc tylko dla " max wygodnych " i nic wiecej , plan byl by  moduly CAM byly dwustrumieniowe by chociaz nagrywac jedno ogladac drugie - takie minimum z ciut wiecej - iptv plan jest byl ?? o nagrywanie w chmurze glowny nacisk na to wlasnie  - dekoder 4k  dysk min 1TB , dekodery 4k bez dysku ale tez jako PVR - dezycje nie podjete co w praktyce wejdzie , multiroom po sieci kazdy dekoder ma dostep do nagran glownych jak i moze sam nagrywac - ale najwazniejsze ze te wszystkie smaczki nowinki tylko i wylacznie po swiatlowodzie !!!! INEA wie ze jest maximum awaryjna , ze jej PR w wlkp nie jest taki jaki sobie by zyczyla - zarzad takze - stad prowadzone statystyki obserwacje ze tylko i wylacznie swiatlowod i nowosci - pratycznie jest BEZAWARYJNY - odsetek awarii byl ale nie tak jak na miedziakach starych za czasow KOMY - po zmianie wlasciciela wiele wewnatrz sie " dzialo  , szkolilo , testowało " BOOT ktory czasami jak BOOT odpowiadal szeptal ze wkrotce cos sie zmieni gdy wchodzilo swiatlo 10Gb , pozniej symetryk ... trzeba czekac - naraz wszystko nie wejdzie - zmiany jednak beda ;) 

Edited by patryszq

To nie jest tajemnicą żadną. Sami zresztą o tym kiedyś też pisali bodajże na Twitterze. Poza tym to ogólniki nic nie znaczące.

Telewizory IPTV możesz spotkać w takich miejscach.

Przykro że niestety tak jest :/

20 minut temu, patryszq napisał:

swiatlowod - pratycznie jest BEZAWARYJNY

Potwierdzam, światłowód chyba praktycznie w każdej firmie jest bezawaryjny. Mam od 2010 roku.

Ogólnie mogli by na światłowodach dawać też i DVB-C ale każdy operator wie,że ONT COMBO z wejściem CATV są droższe i gorsze. Bo jest mało takich modeli. Zdecydowanie mniej niż bez CATV.

Do tej pory na większości lokalizacji dawali DVBC po światłowodzie, przestali na dobre przy budowie wspólnej sieci z Orange, która zresztą na większości lokalizacji jest dostępna tylko dla klientów Orange.

lukimann, nie wiem o co masz pretensje, jeśli to byłaby wiedza normalnie niedostępna (choć w tym przypadku nie jest) to chyba dobrze, że się dowiadujesz czegoś, czego normalnie byś się nie dowiedział :)

Godzinę temu, pincet napisał:

Do tej pory na większości lokalizacji dawali DVBC po światłowodzie, przestali na dobre przy budowie wspólnej sieci z Orange, która zresztą na większości lokalizacji jest dostępna tylko dla klientów Orange.

A to nie jest tak,że to sieć budowana za środki ue/popc??

Tam, gdzie wygrali przetarg na budowę w ramach POPC. Mają osobną infolinię do tych zapytań.

5 godzin temu, radier napisał:
Tam, gdzie wygrali przetarg na budowę w ramach POPC. Mają osobną infolinię do tych zapytań.

Nie wszędzie. Na stronie POPC jak byk jest moja wioska. Ostatnio do nich dzwoniłem się zapytać, jak zaawansowanie prac to pan powiedział, że powiat żąda za dużo kasy za przekopy w pasie jezdni (czy jakoś tak) i na razie nie będzie światłowodu.
Powiat Ostrowski... Obstawiam, że Promax maczał w tym palce, w końcu to dla nich konkurencja, a oni swoim światłowodem maja żałosny zasięg.
Więc ci którzy, co  myślą, że będą to radzę się upewnić na infolinii.

W dniu 20.01.2019 o 22:40, djadijos napisał:

A to nie jest tak,że to sieć budowana za środki ue/popc??

Praktycznie każda sieć jest budowana za środki UE :) Nie zmienia to jednak faktów, że nakładki światłowodowe budowane ostatnio w Poznaniu:

- nie są podłączone pod VO, więc można korzystać tylko z IPTV,

- były budowane przez Ineę,

- na części z nich (większości?) nie można jeszcze korzystać z usług Inei, a z usług Orange już można.

No właśnie, sieć własna budowana przez m.in. Orange, czy Netię jest budowana za swoją kasę. Inną sprawą jest kwestia sieci z programu POPC.

A świat idzie w kierunku IPTV czy VO, czy łączy oba?

edit_190122_1110

a przyszłość to kierunek? /na dziś pomijając koszty/.

Edited by leckow

Zależy tak naprawdę od sieci.

Jednak mali operatorzy lokalni inwestują już raczej tylko w IPTV.

Pobierają wtedy sygnał od gotowej już platformy i heja. Nie trzeba stawiać kosztownych stacji czołowych itp.

61 2267483

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Znalazłem artykuł  na Telepolis.pl  pt: "Speedtest podsumowuje 2018 rok. W rankingu najlepszych dostawców internetu wygrywa INEA i T-Mobile" 

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/speedtest-podsumowuje-2018-rok-w-rankingu-najlepszych-dostawcow-internetu-wygrywa-inea-i-t-mobile

Co ciekawego powiecie w tej sprawie, może Inea zapłaciła im za ten artykuł by się zareklamować i mieć rozgłos, a tym samym wkurzyć konkurencję?

No ale co w tym dziwnego ??? symetryczny internet na swiatlowodzie nie ma sobie rownych w tej kwestii i od zawsze wiadomo ze w tym INEA jest numer 1 , zadne odkrycie ;)

• Haha 1

haha mam światłowód ponad 6 lat i ŻADNEJ awarii na nim , prędkość neta bez zarzutu pingi zawsze 1-2 ,  stad pod tym względem mogę " osłodzić " net od INEA , tylko net bo tv to dno i metro mułu :)

• Haha 1
  • Upvote 1