Jump to content

Recommended Posts

Moje zdanie jest takie, że dużo wody musi w rzece upłynąć, aby  w ofercie TV coś się zmieniło. Dlatego od roku na nic  się nie nastawiam. Owszem fajnie byłoby, gdyby nastąpi "surprise", ale myślę, że prędzej skończy się mój okres lojalnościowy. 

Nie piszę w tej sprawie już do Inei, nie chce mi się czytać ciągle tych samych odpowiedzi i zmiany tematu usługę internetu.

Gdybym był zainteresowany to bym zapytał albo wszedł na stronę internetową. 

Myślę,że coś na święta się pojawi. W podobnej formie jak rok temu czyli okienko otwarte kilku nowych kanałów a od stycznia do nowych, dodatkowo płatnych pakietów. Raczej to pójdzie w tym kierunku. To jest forma wyciągnięcia dodatkowej kasy od abonentów

• Sad 1

Obserwuje rozwój również innych sieci kablowych - zwłaszcza w opiniach na tym forum i w obszarze zmian ofert TV u Nas w INEA jest niesamowity zastój.

Z informacji od innych forumowiczów idzie wyczytać, że inne kablówki dodają nowe kanały, usuwają kanały z analogu, mając wersje SD - usuwają z oferty, zastępują kanały SD->HD.

Pozostaje jedynie obserwować dalszy rozwój sytuacji.

• Upvote 1

@andi napisałeś dokładnie to, co ja również uważam.

Jeśli pójdzie to w tym kierunku, ciekawi mnie, do czego to doprowadzi? Na pewno do niczego z korzyścią, zarówno dla klientów, jak i firmy 

Wątpię, aby sam internet zapewnił  jej stabilną pozycję 

[mention=570]andi[/mention] napisałeś dokładnie to, co ja również uważam.
Jeśli pójdzie to w tym kierunku, ciekawi mnie, do czego to doprowadzi? Na pewno do niczego z korzyścią, zarówno dla klientów, jak i firmy 
Wątpię, aby sam internet zapewnił  jej stabilną pozycję 

Kablówka w formie jaką zna wielu abonentów czyli koncentryk + dekoder nie ma przed sobą żadnych perspektyw, to taki archaizm lat 90-tych. Przyszłością moim zdaniem jest IPTV po światłowodzie czy to się komuś podoba czy nie bo tylko to ostatecznie zostanie.
  • Upvote 1

2 godziny temu, kris194 napisał:

Kablówka w formie jaką zna wielu abonentów czyli koncentryk + dekoder nie ma przed sobą żadnych perspektyw, to taki archaizm lat 90-tych. Przyszłością moim zdaniem jest IPTV po światłowodzie czy to się komuś podoba czy nie bo tylko to ostatecznie zostanie.

A jednak Inea niekoniecznie będzie chciała postawić na IPTV ;)

22 godziny temu, kris194 napisał:

IPTV będzie bzdura tak długo jak długo będzie trzeba mieć ich syfiaste dekodery do odbioru IPTV. Dla mnie to całkowicie skreśla TV po światłowodzie. Koncentryk, póki co, wygrywa i oby tak było dalej. 

4 godziny temu, korni007 napisał:

IPTV będzie bzdura tak długo jak długo będzie trzeba mieć ich syfiaste dekodery do odbioru IPTV. Dla mnie to całkowicie skreśla TV po światłowodzie. Koncentryk, póki co, wygrywa i oby tak było dalej. 

Byłem największym wrogiem IPTV, ale dekoder, którego używa Orange jest zupełnie nieinwazyjny, czyli się da. Chodzi chyba nawet szybciej niż mój TV. ;)

Przede wszystkim:

Dobrze zaprojektowany dekoder z menu w nowoczesnych i wydajnych językach programowania dosyć, że wygląda super to jeszcze jest wydajny.

Do tego dobry dekoder operatora będzie miał wbudowane i aktualizowane oprogramowanie firm 3 typu YT, Netflix, HBO itp.

Edited by Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.

Każdy lubi co innego. Ja wolę mieć dostęp od A do Z do swojego deka, edytować listy kanałów na PC, wrzucać swoje picony, streamować kanały na kompa/telefon itp. ;)

Czyli jesteś wśród pewnie ok. 1% klientów TV. ;)

Większość osób, która nie lubi dekoderów, po prostu woli moduł CAM, żeby nie musieć używać dwóch pilotów i dwóch urządzeń. W momencie, gdy dekoder chodzi szybciej niż TV, ten problem po części znika.

Edited by Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.

19 godzin temu, korni007 napisał:

streamować kanały na kompa/telefon itp. ;)

No i właśnie tu masz odpowiedź dlaczego operatorzy i właściciele "kontentu" wolą zdecydowanie lepiej zabezpieczone IPTV.

Pod takie rzeczy powstały serwisy typu Inea Online, NC+ GO, CP GO itp.

14 godzin temu, pincet napisał:

Czyli jesteś wśród pewnie ok. 1% klientów TV.

Nawet pewnie mniej...

Większość osób nie kombinuje, bo TV dzisiaj to głównie do sportu jest i serwisów informacyjnych.

IPTV multicastowe jest chyba jeszcze łatwiejsze do ogarnięcia, niż chociażby karty. ;) To po pierwsze. A po drugie, ile ludzi, tyle widzimisię. Ja mam takie i póki nie będzie można odbierać tego w ludzkich tunerach to dla mnie jest to syf.

Oj, właśnie nie jest...

Szyfrowanie IPTV aktualnie jest na bardzo wysokim poziomie. Sam adres MAC urządzenia to akurat nic. Nawet jeśli wyciągniesz adres kanału to, oprócz tych FTA, nie uda się nic zrobić. Tutaj to komunikacja kilkuetapowa.

Witam.

Od jakiegos czasu nie dziala mi kanal TVP 1 HD. Probowalem zrobic restart dekodera i zaktualizowac liste kanalow. Na pozostalych dekoderach w domu jest obraz na tym kanale. Mozecie mi cos doradzic, co jeszcze moglbym zrobic, zeby kanal zaczal dzialac?

Wykonałbym na dekoderze pełne przywrócenie do ustawień fabrycznych. Jeżeli to nie pomoże to zadzwoń na infolinie i niech ustalą stan obecny Twojej karty (uszykuj sobie jej numer). Drugi sposób to dekoder, który piszesz i poprawnie odbiera TVP1 HD podepnij pod przewód, na którym nie widzi u Ciebie obecnie tego kanału. Odrzucisz problem instalacji lub dekodera.

Nawet nie wiem, jak to skomentować.... 
Jedyne  słowo, jakie  przychodzi mi do głowy to żenada.

I pomyśleć, że Inea chce wyjść ze swoimi usługami poza Wielkopolskę. Oczywiście  za główny atut wg. operatora uważany jest internet.
Ale ludzie, którzy zdecydują się  nawet na 10 Gb/s, podejrzewam, że chcieliby wziąć go w pakiecie, aby płacić mniej. Jednak, gdy spojrzą na ofertę TV, mogą szybko się zniechęcić. :)
Coś czuję, że naprawdę zrezygnuję z TV, ponieważ przestaje mi się opłacać mieć u nich usługi

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poprawiono też pisownię w poście.

Nie przesadzajmy z tą słabą ofertą TV. Aż tak źle to nie jest. Co oczywiście nie oznacza,że mogliby coś poprawić.
Ja bardziej postawiłbym na nowe usługi, min. 4K, nowe dekodery.
Może w grudniu coś się pojawi?

@andi:
Jeśli sytuacja  z nowymi kanałami, będzie dokładnie taka sama, jak  rok temu. Niewiele to zmieni.
Dla mnie  kuriozalną sytuacją jest to, aby do pakietu Ekskluzywnego trzeba by było dokupywać Motowizję. Podobnie do pakietu Ultra.

To prawda.
Uważam, że pakiet Ekskluzywny powinien zawierać wszystkie programy dostępne w sieci. W końcu nazywa się Ekskluzywnym.
Kiedyś tak było. Wszystko, co trafiało tu, było dostępne.

• Upvote 1