Jump to content

Recommended Posts

Mam 250/25. Po WiFi 2.4GHz taki wynik

Vl4zyRO.jpg

Po kablu nie sprawdzę bo mam uszkodzoną kartę w laptopie.

• Like 1

Zawsze można próbować

Niestety ale na Ratajach tylko i wyłącznie IPTV. Czyli, dla multiroomu drugi dekoder (odpada moduł CAM) i nowy kabel w mieszkaniu.

Ja dlatego zostaje na starej instalacji i nie przejdę na światło.

• Like 1

Masz IPTV.

9 minut temu, andi napisał:

Ja dlatego zostaje na starej instalacji i nie przejdę na światło.

Przejdziesz, przejdziesz. Do końca 2020 INEA wychodzi z HFC.

Z IPTV problem, że znów nowe kable po mieszkaniu trzeba ciągnąć, a tego chciałem uniknąć. Druga opcja to druga umowa na sam internet, ale jest to zbyt drogie. Niestety będę musiał pozostać na tym, co mam do czasu kolejnego remontu.

Między modemem, a dekoderami może być jakiś switch, czy musi być bezpośrednie połączenie?

37 minut temu, radier napisał:

Masz IPTV.

Przejdziesz, przejdziesz. Do końca 2020 INEA wychodzi z HFC.

Jeśli to prawda to bardzo odważna i według mnie najlepsza z możliwych decyzja. Mogą jednak stracić trochę klientów z samą TV, głównie osoby starsze, ale postęp wymaga poświęceń. A IPTV i DVB po świetle to teraz najlepsza możliwa decyzja przyszłościowo.

Vl4zyRO.jpg

Korzystasz ze starej, "koncentrycznej" technologii? Jeśli tak to może i nam podwyższą upload?

Też wydaje mi się, że to kwestia sprzętu. Tak jak w komórce możesz wpisać nr na czarną listę i jest odrzucany.

Za dużo bawienia się dla operatora, blokować konkretne numery, zamiast po prostu zakres np. anonimowe, bądź też numery premium.

16 minut temu, andi napisał:
59 minut temu, sebap napisał:

Vl4zyRO.jpg

Korzystasz ze starej, "koncentrycznej" technologii? Jeśli tak to może i nam podwyższą upload?

Przepraszam, nie napisałem. Mam światłowód.

Edited by sebap
Literówka.

24 minuty temu, djadijos napisał:

Chyba żaden operator nie robi czegoś takiego. To kwestia raczej software telefonu.

Tak sądziłem, niestety mój telefon nie posiada takiej funkcji. Dzięki za odpowiedzi.

U mnie coś dziwnego się dzieje z netem. Mam Fiber 300  z Inei na światłowodzie  a testy wychodzą tak:

190554232

Edited by Barti
Poprawiono pozycję obrazka w poście. Obrazki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.

Inea szaleje. Wygląda na to, że zalapales się również na testy łącza symetrycznego. Ciesz się i korzystaj póki masz

Tak naprawdę dla mnie to bez różnicy. Byleby to działało, a od 3 lat, jak mam od nich łącze, nic się nie działo. :) Myślałem, że to jakaś usterka.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Tak samo pewna jak to, że INEA w swojej ofercie ma wciąż kilka tysięcy dekoderów SD i kilkadziesiat kanałów SD oraz na pytanie kiedy usunie "duble" z oferty odpowiada, że anonenci korzystają jeszcze ze starszych dekoderów i TV.
Uważam, że jeszcze kilka lat pozostanie koncentryk w sieci i prędko nie zniknie.

Utrzymywanie podwójnej infrastruktury może być zbyt kosztowne. Szczególnie, że są modemy z wejściem dla koncentryka przy GPON.

Tak samo pewna jak to, że INEA w swojej ofercie ma wciąż kilka tysięcy dekoderów SD i kilkadziesiat kanałów SD oraz na pytanie kiedy usunie "duble" z oferty odpowiada, że anonenci korzystają jeszcze ze starszych dekoderów i TV.
Uważam, że jeszcze kilka lat pozostanie koncentryk w sieci i prędko nie zniknie.

Tylko, że ze światłem jest inaczej bo Inea dostaje na to pieniądze z UE i lepszego momentu na modernizację infrastruktury nie będzie. Do tego PON daje długofalowe oszczędności w postaci niższych kosztów utrzymania sieci.

17 godzin temu, JerzyK napisał:

Między modemem, a dekoderami może być jakiś switch, czy musi być bezpośrednie połączenie?

Najlepiej bezpośrednie, nie będziesz raczej potrafił taki switch odpowiednio skonfigurować.

Skonfigurować może by nie było problemu, bo w routerze mam możliwość wykorzystania poszczególnych portów pod IPTV, tylko że Inea i tak nie udostępni takich danych.

Oj,z doświadczenia ci powiem,że problemy będą. A konfigurację odnośnie VLAN i priorytetu odczytasz z ONT.

Niestety boję się, że twój router będzie miał problemy przy 2-3 numerach VLAN.

Albo nie będzie multicast (TV live) działał albo unicast (VOD, Catch Up itp.) itp.

W sąsiedniej wiosce zaczęli robić z popc i chyba pójdą potem do mnie. Wcześniej chodził typek i na siłę chciał, żeby podpisać umowę. Myślicie, że da się wziąć droższy pakiet i zmienić warunki? Łyknąłem 300 Mbit zamiast 100 żeby nie męczyć się z najwolniejszym jak się nie da zmienić warunków. Ale jak się da to biorę 600 + TV. Fajnie by było, żeby po testach dali większy upload, bo mi to potrzebne do chmury i krótkich filmów na YT.

Jeszcze pytanko: czy odczuliście jakiś spadek pingu do niemieckich serwerów po przejściu na światło Inei?