Jump to content

Recommended Posts

Inea ma specyficzny sposób odpowiadania na zapytania -:)

Dzień dobry,
uprzejmie dziękuję za przekazane sugestie. Dodam, że w momencie zmiany oferty programowej informacja zostanie udostępniona na stronie internetowej INEA oraz na profilu INEA na FB.
Zachęcam do pobrania Aplikacji mobilnej INEA na urządzenia z systemem iOS lub Android. Program pozwoli na zarządzanie ustawieniami konta, daje m.in. możliwość podglądu i pobrania faktury elektronicznej oraz płatności online. Szczegóły dotyczące aplikacji oraz linki do pobrania dostępne są pod adresem https://www.inea.pl/superdodatki/dla-ciebie/aplikacja-inea
Mam nadzieję, że moja odpowiedź okaże się pomocna. W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.
Z wyrazami szacunku
..............

t: 61 226 66 66 
INEA S.A. 
Wysogotowo, ul. Wierzbowa 84 
62-081 Przeźmierowo
inea.pl

Wysłałem kolejne zapytanie, lecz tutaj nic - cisza.

Poziom komunikacji - BRAK

Edited by michalx1974

Dlatego ja już o nic nie pytam, ponieważ nie bardzo mam ochotę  czytać  jednej i tej samej odpowiedzi, którą otrzymałem kilka tygodni/miesięcy temu. Wolę obserwować  sytuację :)
Mógłby Pan napisać, jakie kanały Pan ujął  w zapytaniu? 
Pozdrawiam :)

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Przyjęli teraz zasadę, że dodają jeżeli już to dodatkowe kanały raz w roku, w poprzednich jeszcze latach można bylo zaobserwować większą częstotliwość. Czego się spodziewać? Sądzę, że 2-3 kanały ze średniej półki (coś co mają platformy satelitarne), pozostałe to „zapchaj dziury” czy mniej ważące kanały na rynku TV, które chcą pokazać się szerszej publiczności i pewnie jeszcze za to płacące Inei przez jakiś czas. Dla mnie TV kablowa jest obecnie drugorzędna, mimo to jeszcze obserwuje jakie zmiany zachodzą w pakietaryzacji.

23 godziny temu, longhigh napisał:

Chyba inea zrobiła mi prezent symetryczny

7746964317.png

To, póki co, testy.

8 godzin temu, shark napisał:

Przyjęli teraz zasadę, że dodają jeżeli już to dodatkowe kanały raz w roku, w poprzednich jeszcze latach można bylo zaobserwować większą częstotliwość. Czego się spodziewać? Sądzę, że 2-3 kanały ze średniej półki (coś co mają platformy satelitarne), pozostałe to „zapchaj dziury” czy mniej ważące kanały na rynku TV, które chcą pokazać się szerszej publiczności i pewnie jeszcze za to płacące Inei przez jakiś czas. Dla mnie TV kablowa jest obecnie drugorzędna, mimo to jeszcze obserwuje jakie zmiany zachodzą w pakietaryzacji.

Biorąc pod uwagę cenę oferty    jednej z tv satelitarnej i  Inei, płacę porównywalnie za pakiet tv , a mimo to -  pakiet  w Inei jest  uboższy. 
Gdyby nie fakt, że sygnał satelitarny  coraz bardziej słabł i wystarczył lekki deszcz , aby już nie mieć dostępu do TV - pewnie nadal antena satelitarna  znajdowałaby się na balkonie.  Kiedy umowa  dobiegała końca - pomyślałem : skoro internet działa dobrze, może warto też dokupić  pakiet tv , a oferta  będzie rozwijana . 
Po po tym jak kanały   Motowizja  i Extreme Sport's, zostały przeniesione do pakietu Ekskluzywnego- 
zacząłem żałować, że   zdecydowałem się  na dokupienie usługi z umową na 24 miesiące.  Tym bardziej, że  umowa na internet przeszła na czas  nieokreślony , przed dokupieniem usługi  TV 

Teraz pozostaje czekać, co się będzie  dalej działo ( albo i nie) z  ofertą tv  i czekać na koniec umowy 

Edited by aadacho250
Problem z przeglądarką

Ale Motorwizja I Extreme Sports nie są w pakiecie ekskluzywnym one są w dodatkowo płatnym pakiecie Sport pack + za 9,90 zł miesięcznie.

@longhigh i @sebap 

Jaki macie pakiet internetu? 1 Gb/s?

Ja mam 650/60 po GPON i przed chwilą test pokazał 645/57 Mb/s - może testują tylko na łączach 1 Gb/s.

Edited by Realok

Na to wygląda, że to tylko dla 1Gb/s.

Ja mam 250/25 i też tylko 25.

6818225c093124da454bf691a5473efc.jpg

Jesteś na HfC. Tutaj nie będzie nigdy synchronicznego łącza. Taka opcja jest tylko na GPON.

Edited by Barti

Tak, wiem. Ale liczę, że może w przyszłości pojawi się opcja 250/100 albo chociaż podwoja do 50.
Póki co, te wyniki osiągam u mnie po WiFi na routerze 5GHz.

Jestem świeżo po montażu światła, więc myślałem, że po prostu odpowiednie ustawienia nie wgrały się w modemie, ale widzę, że nie jestem jedyny z dziwnie wysokim uploadem przy 1 Gbps. Natomiast, co do twojej teorii, @radier... Pudło. Poznań, Grunwald.

Panowie z GPON... Powiedzcie, czy macie również TV po "światełku"? W jakiej technologii? Po IPTV?

IPTV, skrętka idzie z modemu do dekoderów.

Edited by Barti

Pytanie z innej beczki. Czy na telefonie stacjonarnym Inea może mi zablokować przychodzące połączenia z określonego numeru, czy też lokalizacji? Tak, aby np. był ban na konkretny numer?

Ja mam GPON na Alcatel-Lucent 241g-b - światło do modemu, a od niego normalnie koncentryk, czyli nie IPTV.

Zrobiłem restart modemu, ale niestety nie załapałem się na testy.

15 minut temu, Realok napisał:

Ja mam GPON na Alcatel-Lucent 241g-b - światło do modemu, a od niego normalnie koncentryk, czyli nie IPTV.

Zrobiłem restart modemu, ale niestety nie załapałem się na testy.

Masz może multiroom? Bo jestem ciekaw, czy ten koncentryk można rozdzielić na cały dom. Chciałem przejść na światło, ale żeby TV została po koncentryku.

Tak, mam multiroom. Za modemem mam normalny rozdzielacz na bodajże 6-8 wyjść po całym domu, z czego podpięte mam póki co dwa tunery. Wszystko działa bez problemu.

W kablu żebyś miał TV po koncentryku, musi być oprócz fal dla downloadu i uploadu także fala 1550nm, właśnie dla DVB-C.

9 minut temu, radier napisał:

@JerzyK Ale ty nie masz wpływu na to czy w twoim rejonie zaoferują GPON, IPTV, czy GPON VideoOverlay.

A o tym ostatnim to nie słyszałem. Myślałem, że jak nie idzie po koncentryku, to tylko IPTV. W sumie monter coś gadał przez telefon o jakimś overlayu, więc już sam zwątpiłem. Mam Intek HD PVR + chyba Arion HD. Da się to gdzieś sprawdzić?