Jump to content

Recommended Posts

W Orange sesja nie jest już odnawialna co 22/24 godziny. Wydłużyli to do 10 lub 11 dni w zależności od sprzętu. Dla funboxa 3 sesja trwa na jednym IP 10 dni. Na własnym sprzęcie to aż 11 dni. 

kfyfjcraem3l.jpeg

Godzinę temu, radier napisał:

Możesz zawsze wziąć Orange 10 Mbit, które będzie działać do 7 Mbit w porywach jak Ci światłowód do domu nie pasuje.

Poza tym liczyłeś na odpowiedź kogoś z Inei czy wróżbity Macieja?

Wróżbity Macieja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasami ktoś tutaj ma info odnośnie jakiejś nowej oferty😁

Posted (edited)

Przepraszam, że dopiero odpisuję. :)

W dniu 31.03.2019 o 11:29, MaTyy napisał:

Musisz zadzwonić na infolinię żeby to zmienić :D

Właśnie rozmawiałem z opiekunką "prywatnie" z Inei, że nie mogę zrobić ze względu na oprogramowanie routera. Nawet jak był monter u mnie, żeby podłączyć sprzęt, na moją prośbę żeby zmienić na bridge to w telefonie włączył jedyną opcję dostępną czyli pełną administrację do mojego sprzętu, a tak nie ma możliwości zmiany ustawień jak w starszych routerach z serii "HG".

W dniu 31.03.2019 o 16:14, UnrealT napisał:

A jaki jest zasięg na obu częstotliwościach?

Ze względu na wybraną prędkość 300Mb/s, to w częstotliwości 2.4GHz, prędkość na laptopie około 90-110Mb/s i w telefonie 50-60Mb/s, a w częstotliwości 5GHz na laptopie (z kartą N 5GHz) do 160Mb/s, (z AC) maksymalną prędkość czyli około 320-340Mb/s nie raz mam do 400Mb/s. A zasięg u mnie w domu pełny zasięg ale znika za balkonem. Ale i tak mam wyłączone i używam własny punkt dostępowy (UniFi AP AC LR)

Jeszcze mam do was pytanie. Czy u was Hiway podłączony do routera Nokia G-240W-C, macie problemy z oglądaniem poprzednich programów albo przesunięcie o kilka albo kilkanaście minut? Po prostu po przesunięciu programu, po minucie pojawia się komunikat ze połączenie z internetem jest zerwane a w tle program leci, jak kliknę żeby spróbował odnowić połączenie aż się wyłącza obraz i pojawia kolejny komunikat z błędem "10". Wraca do normy wtedy jak odłączę od prądu dekoder.

Edited by matix9797

Z nagrywaniem to ja wiem że wszystko nie można. Zapomniałem dodać, że też się pojawia taki problem w trakcie oglądania w czasie rzeczywistym. A router wymieniony 2 razy (niby było dużo uszkodzonych egzemplarzy u dużej ilości osób którzy w marcu byli podłączeni i zostało wymienione na nowszą partię) i tak samo samo dekoder.

• Haha 1

Inea się chwali na fb  że canal + 4k nie jest JESZCZE dostępny w inea może mile zaskoczenie się pojawi w niedalekiej przyszłości? Ktoś coś słyszał?

• Haha 2

Posted (edited)

To była by chyba  pierwszą kablówką w Polsce jak by dodali  canal + 4k

Póki co  cisza.

Edited by michalx1974

Czyli testy nie poszły na darmo. Świetna wiadomość bo jak już mówiłem jakość jest pierwszorzędna.

Potwierdzam -  obraz pierwszorzędny. Mam ten kanał od samego początku jego istnienia w nc+ i póki co równać się jemu może RTL UHD oraz Travelxp 4K dostępne z satelity Astra.

• Haha 1

U mnie zrobili gniazdko, ale ukraińcy złamali kabel i trzeba naprawiać. Heh

• Haha 2

W dniu 9.02.2019 o 19:41, djadijos napisał:

Tak jak myślałem, unicastowy HLS. No to gratuluję Inei.

Multicast wkrótce wycofywany stopniowo pewnie będzie.

Orange, Korbank (operator platformy Avios).

MPEG-DASH jest lepszy pod względem funkcjonalności

Posted (edited)

Czy ktoś zauważył że przy eleven1 4k czasem rozdzielczość szaleje raz jest ostre a raz traci ostrość  przy transmisji na żywo ? Przy tv na światłowodzie programy sd  wyglądają jak w analogu w koncentryku lepiej to wyglądało Transmisje sportowe meczy w HD na koncentryku na żywo wyglądały dużo dużo lepiej ten cały światłowód w porównaniu  z koncentrykiem szalu  w jakości obrazu nie robi w inea

Edited by polinik18

Przy streamingu jeśli jest za mała przepustowość łącza to spada Ci profil jakościowy (rozdzielczość/bitrate), żeby zapobiec zacięciom obrazu.

Ale dziwne, że w ich własnej sieci im to nie wyrabia... Masz ten dekoder podpięty przez wifi? Bo może akurat dany kanał jest zapchany.

Usługa jest po wifi jakoś I siła sygnału jest ok A dzieje się tak tylko przy transmisjach na żywo czasem I tak sobie przeskakuje 

Jeśli dzieje się tak tylko przy sporcie to jednak wygląda na to, że coś w Ineii nie wyrabia. Ale jeśli chodzi o wifi to też często jest tak, że jakość i siła są ok, ale jeśli mieszkasz np. w bloku to często na tym samym kanale nadaje po 5 różnych sieci i bywają problemy z przepustowością przez wzajemne zakłocenia. Podpięcie kablem, albo przejście na 5 GHz (jeśli dekoder obsługuje) powinno dać stabilniejsze połączenie.

Inea tak sobie wyłączyła mi pakiet canal+,maja taki bałagan w systemie że ąż zal i karzą mi czekać do poniedziałku  na rozwiązanie problemu.Sprawę zgłoszę do UOKiK

• Sad 1

Mi inea kiedyś zapomniała wyłączyć 

Canal  + i przez 3 lata miałem canal+ a nie musiałem za niego płacić 

• Haha 1

... musiałeś mieć niebywałego farta bo faktura generowana jest z systemu na podstawie odfajkowanego pakietu w tymże systemie , czyli i źle odznaczony c+ i faktury i się skumulował prezent  - śmiem stwierdzić że to aż nierealne i to aż przez 3 lata - ale nie będę podważać szczęścia :D i sytuacje były, że klienci tysiące płacili za błędy w systemie  sam taki zawał przeżyłem 😂

U nich cały system jest do ktiu.mojego adresu systemie nie ma,a  ID klienta jest.....a konsultanci to chyba łapanka z ulicy nic nie mogą zrobić.....teraz robią wielką modernizacje systemu .Znając ich możliwości to po modernizacji będzie cyrk na kółkach

Posted (edited)
W dniu 3.05.2019 o 12:28, polinik18 napisał:

Mi inea kiedyś zapomniała wyłączyć 

Canal  + i przez 3 lata miałem canal+ a nie musiałem za niego płacić 

Nie takie sytuacje pracując tam widziałem.

Kiedyś były jeszcze osobne systemy do obsługi Abonenta a osobne do nadawania uprawnień.

Tam to były jaja, w systemie widziałeś coś innego a w drugim jeszcze coś innego.

Ale to stare czasy niestety:(

Edited by gigablue
  • Upvote 1

Inea zakończyła okno serwisowe i dzisiaj połowa systemów nie działa :) 

• Haha 1

INEA Online TV - przy próbie zalogowania się do usługi na laptopie: general_error (tak jak wczoraj). Mam nadzieję, że będzie jakaś zmiana na lepsze tj. przejście na html5.

w moja.inea.pl po zalogowaniu dane użytkownika to R R nie działa też HBO GO i to też z winy INEA