Jump to content

Recommended Posts

A ja troszeczkę zmienię temat i zapytam o modem światłowodowy.
Który byście polecili  :)
Huwawei  czy Nokie, a może własny modem światłowodowy ?

Pytam, bo  po prostu się na tym nie znam, także proszę, bez ironii  :)

Edited by aadacho250

Nokia G-240W-C to najlepszy sprzęt Inei do 1gbit. Dla 10gbit wydają jeszcze lepszy model Nokia XS-250WX-A.

• Thanks 1

Tylko żeby dali tą nokię, a nie jakieś badziewie u mnie na wsi, bo inaczej czeka asus.

49 minut temu, UnrealT napisał:

Tylko żeby dali tą nokię, a nie jakieś badziewie u mnie na wsi, bo inaczej czeka asus.

Poproś o bridge na modemie, wstaw sobie router jaki chcesz i problem z głowy :)

Kupiłem rok temu asusa ac58 właśnie z myślą o światłowodzie. Ale trochę lipa, jeśli są problemy z podłączeniem telewizora przez wifi przy zewnętrznym ip, bo mi portów braknie...

Przy publicznym zmiennym ip i swoim routerze telewizory można podłączyć tylko kablem do modemu. To nieprawda?. Ktoś coś takiego napisał, ale nie chce mi się szukać

Edited by UnrealT

3 minuty temu, radier napisał:

Mówimy o Hiway? Nic takiego nie ma miejsca.

Dzięki. Masz ode mnie lizaka.

• Like 1

@UnrealTPoprzednia platforma działała na bazie multicastu, wymagała ustawienia osobnego VLAN, IGMP Proxy, IGMP Snooping, tagowanie konkretnych vlanów, priorytezacja itp. Także amator z tym nie dał by sobie raczej rady.

20 minut temu, Pawel1987 napisał:

Czy jakikolwiek operator ma droższy pakiet Canal + niż obecnie Inea?

79,99 - Pakiet Prestige, szok.

Obawiam się,że ceny wszędzie będą rosły za usługi. Doszliśmy już praktycznie do granicy taniości i operatorzy potrzebują kasę na rozbudowę łącz i usług.

Edited by djadijos

45 minut temu, Pawel1987 napisał:

Czy jakikolwiek operator ma droższy pakiet Canal + niż obecnie Inea?

79,99 - Pakiet Prestige, szok.

To chyba musi być w ekskluzywnym 4K?

Taka cena jest w cenniku standardowym, który służy tak naprawdę jedynie do wyliczenia ewentualnej opłaty za zerwanie Umowy promocyjnej przed czasem.

@Pawel1987

Obecnie Canal+ Prestige w Umowie na 12 miesięcy jest w cenie 49.90zl. Na stronie jest regulamin promocji Canal+ v 6.0.

A ja troszeczkę zmienię temat i zapytam o modem światłowodowy.
Który byście polecili 
Huwawei  czy Nokie, a może własny modem światłowodowy ?

Pytam, bo  po prostu się na tym nie znam, także proszę, bez ironii 
Niestety w naszym pięknym kraju można zapomnieć o swoim routerze z wkładka SFP. Są na szczęście mniejsi ISP u których właśnie można tak zrobić (do tego dostać zewnętrzne IP) ale to głównie w dużych aglomeracjach.
  • Thanks 1

Porównując oferty i próbując skompletować pakiet tv z nowej oferty Inea, kalkulacja wskazuje na to ze musiałbym płacić więcej niż do tej pory - zacząłem rozważać rezygnacje z tv i skorzystanie np z player+ bezpośrednio na tv. Czy ktos tak już kombinował? Moze to trochę offtopic ale zgadzam się z opiniami poprzednimi ze tv jednak trochę droga

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć. Ja po kilku rozmowach z DUK Inea też dochodzę do wniosku, że warto tylko internet od nich zostawić a usług TV poszukać gdzieś indziej. Nie udało mi się nic wynegocjować - uparcie tkwią przy cenach ze strony, mimo, że wypowiedziałem im już umowę a płacę ponad 200pln za poprzedni pakiet exclusive. W hiway upierają się przy 260 PLN.

Testowałem player+ na TV przez 2 tygodnie - jest za free jeden pakiet na taki czas, ale trochę niewygodne to było w obsłudze i jakość obrazu trochę słaba. Polecam przetestować samemu. 

W moim przypadku wystarczy mi chyba Netflix i HBO GO wykupione osobno, plus ewentualnie ten player+ okazjonalnie gdy będę potrzebował TV na żywo lub C+.

Spokojnie. Trzeba poczekać kilka tygodni. Zobaczymy jak będzie się sprzedawać "nowa TV"
Panowie pytanie. Czy jak kończy się umowa na czas określony to cena pozostaje bez zmian? Tak mi się wydaje że jest?

---
Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka

Teraz, andi napisał:

Panowie pytanie. Czy jak kończy się umowa na czas określony to cena pozostaje bez zmian? Tak mi się wydaje że jest?

To zależy od Twojej umowy, ja miałem raz taką, ze cena pozostawała taka sama, a teraz mi się skończyło przywiązanie i mam wyższą opłatę.

Ja mam taka ze utrzymałem 240 przez ostatnich 8 lat, a mam całość praktycznie z multiroom (którego nigdy nie użyłem hehe), Canal+, hbo, tel stacjonarny, net mobilny, 100Mbit net stacjonarny..
Rozumeim ze nowy dekoder jest „za[beep]isty”, ze internet jest szybszy ale przecież po 8 latach to technologie się rozwijają i generalnie tanieją, także nie przemawia do mnie narracja, ze mam przedłużyć umowę na 24 miesiące i płacić więcej niż do tej pory z opcja rozwiązania umowy w każdym momencie...
Troszkę żałuje ze player+ słaby, ale przetestuje, bo zalezy mi głównie na C+, hbo , Nsport i eleven - a do tego wlasnie nadałby się wlasnie player. Do tego Netflix i nic więcej nie potrzeba...
Moze jak tak wlasnie wybrać konkurencje, troszkę ludzi tak zrobi to wpłynie to jednak na modyfikacje oferty cenowej Inea bo teraz to jest jednak slabawe...

3 godziny temu, qlex napisał:

mam przedłużyć umowę na 24 miesiące i płacić więcej niż do tej pory z opcja rozwiązania umowy w każdym momencie...

Tak się nie da....😉

Tak się nie da....

Źle się wypowiedziałem - chodziło mi o sens przedłużenia umowy z cyrografem na 24m za droższą stawkę - skoro teraz płacę mniej i mogę rozwiązać w każdym momencie...

W dniu 11.02.2019 o 17:52, radier napisał:

W chmurze rzecz jasna.

Łapcie kilka fotek na zachętę. Bardzo fajnie działa opcja wyszukiwania po gatunkach, aktorach, reżyserze etc. 0d11f0c82da5d32d372589463eb6b783.jpgd516454238b01b942db0503188b80c6b.jpgfc35693db3781a069dcac9eee77c8cb8.jpg54d9a7679476ce757b0582083d6e2bf5.jpg6809d475b8fed5757ff525074e9e3195.jpgbdf4ad2a85c080a562f9b0274cabc739.jpg5b9510e5b75a7eed448036302ee1ba45.jpg7abb99543ccd3b33acf1709a3ec76442.jpg

Potestowałbym to gdzieś, do recenzji ale jak na razie nikt z moich znajomych tego cuda nie chce ;)
Z Umkiem już wiemy że SkyQ fajniejsze bo rzecz nie w chmurze tylko w tym by ci nikt nagrań nie kasował po ustalonym czasie, poza tym fajnie jeśli taki dekoder robi za domową chmurę dla tabletów i innych dekoderów. 
A jeżeli już musi kasować to minimum powinno być dostępne 9 miesięcy i nie 200h a nieskonczoność :)

W dniu 13.02.2019 o 19:07, djadijos napisał:

No i ile takich nagrań niby będziesz miał. Świat idzie do przodu, dyski są już passe, jedynie co by mogli umożliwić to nagrywanie oglądanego kanału na własny dysk i tyle. Oczywiście z szyfrowaniem.

Czekam na kogoś kto wreszcie napisze skrypt bądź kartę która deszyfruje te treści.

W dniu 13.02.2019 o 20:43, fornal napisał:

Może źle się wyraziłem. Wedle mnie może to być nagrywane w chmurze. Ale to ja bym chciał decydować kiedy usunę nagranie. 

To co proponujesz. Na jakie forum nie wejdę wszędzie są krytyczne komentarze." Inea sto lat za Murzynami, Netia złodzieje, Orange routing, nc+ kiepsko, systemia słabo" i tak w kółko. Jeszcze się taki nie urodził... Chyba trzeba całkiem zrezygnować z. tv

Zrezygnować z polskiej telewizji i oglądać zagraniczną, w Polsce wziąć jedynie internet i nie światłowód. Do oglądania fullhd 60fps wystarczy ci zwykła miedź 100Mbit.

Dobry VPN albo SmartDNS a przypadku brytyjskich rozwiązań nawet bez bo można na terenie Unii oglądać bezproblemowo.
Polecam usługę Zattoo i  NowTV.

No chyba że naprawdę bardzo chcesz oglądać polskie kanały, na których i tak leci mnóstwo treści brytyjskich i amerykańskich tylko z większą ilością reklam. Amen

21 godzin temu, djadijos napisał:

@UnrealTPoprzednia platforma działała na bazie multicastu, wymagała ustawienia osobnego VLAN, IGMP Proxy, IGMP Snooping, tagowanie konkretnych vlanów, priorytezacja itp. Także amator z tym nie dał by sobie raczej rady.

Obawiam się,że ceny wszędzie będą rosły za usługi. Doszliśmy już praktycznie do granicy taniości i operatorzy potrzebują kasę na rozbudowę łącz i usług.

Potrzebować sobie mogą, my nie musimy za to płacić.