Jump to content

Nowa oferta z pakietem Komfort+


Recommended Posts

Wydaje mi się, że nowa oferta zasługuje na nowy wątek. Ot, żeby ją rozebrać na czynniki pierwsze i pogdybać, skąd NC+ bierze tak zdolnych speców od marketingu.

 

Rzuciłem okiem na ofertę. Sam pomysł tak zupełnie zły nie jest - pakiety Start+ i Comfort+ są już dostępne w abonamencie i próba ujednolicenia ofert pre- i post-paid nie jest tak zupełnie bez sensu. Ale wykonanie - ratunku!

 

Oba Starty wyglądają bardzo podobnie (pewnie nawet - jednakowo). Różnica jest w cenie: abo za 19,99, prepaid - 24,95. Rozumiem, że prepaid musi być drożej. OK. Ale wydłużenie okresu przy którym ceny się zrównują z 3 do 5 miesięcy jest jednak dla mnie niezrozumiałe. To już bardziej się opłaca wziąć ten nieszczęsny abonament, bo jak mam zapłacić co najmniej za 5 miesięcy, żeby dostać rabat, to chyba jednak wolę abonament. Klientów, którzy opłacają co 3 miesiące na 3 miesiące dla zniżki, którzy chcieliby czasem obejrzeć coś więcej też to nie zachęci. No i oczywiście odwieczny brak możliwości zarządzania pakietam przez Internet. Polsat ma to od co najmniej 10 lat na pre-paidach, a tu jest to problem nie do przeskoczenia od 2010 roku!

 

Popatrzmy na {C|K}omforty+... Ten w prepaidzie ma wycięte co najmniej kilka kanałów od Cyfrowego Polsatu (na pewno 3: Play, Cafe i Film, chyba też Superstację). Cena: 39,99 za regularny abo, 29,99 za abo na własnym sprzęcie (i tylko na rok, nie dwa), 44,99 za 1 miesiąc, lub 39,99 za 5+ miesięcy miesięcznie. LITOŚCI! 50%/33% więcej niż w abonamencie na tym samym sprzęcie? Ktoś tu nieźle upadł na głowę. Ewentualnie ta sama cena co w abo na 2 lata...

 

Powiem tak: to jest oferta tylko dla osób, które nie mają TNK HD/NNK, tylko późniejsze prepaidy NC+ i którym trochę za mało programów do klikania. Może się skuszą (o ile nie wolą Eurosportu 2 w pakiecie Domowym HD+). Reszta - nie ma nawet co na to patrzeć (chyba, że ktoś ma nadmiarowy dekoder/kartę do wykorzystanie na testy tej oferty), nie warto. Tylko, jak ktoś już się na to zdecyduje, to niech pamięta, że oferta jest ograniczona czasowo do 31-10-2019, żeby potem nie było płaczu.

 

Ja zostaję przy TNK HD/NNK. Może poświęcę jedną nadmiarową kartę na migrację na to cudo, żeby zobaczyć, co to jest warte, ale chyba wolę zapłacić te 15 zeta więcej za pełny pakiet w TNK HD.

Edited by tomkep
Link to post
Share on other sites

tomkep bardzo fajnie i rzeczowo opisałeś tą ofertę jaką przygotował NC+.

Już chyba piąty raz porównuję pakiety które mam do wyboru w TNK HD z tą dzisiejszą "nowością" skierowanych do klientów prepaid.

Kompletnie nie widzę sensu przechodzenia na nową ofertę jaką nam proponuje NC+.

No niby są te kanały, nawet dużo kanałów. Tylko jest jeden problem. Na tych kanałach jest za dużo reklam za które muszę zapłacić.

Szkoda mi też darmowych kanałów w ofercie TNK HD. Latem i tak się mało ogląda TV więc nie doładowuję karty :)

Pod względem sportowych kanałów to cieniutko, EUROSPORT 2 w tej cenie powinien być normą. Konkurencja nie śpi. CP za cenę 30zł ma ELEVENy.

Słaba a nawet bardzo słaba dla mnie propozycja. I cena nie zachęca. No ale w telefonach i ofertach na kartę też mamy różne oferty i każdy coś sobie wybierze. Więc i tutaj może Komuś ta oferta przypasuje.

Link to post
Share on other sites

W/g mnie oferta beznadziejna nc+ nawet nie umie przyciągnąć klienta. Dużo kanałów nie gwarantowanych. Wolałbym już u konkurencji lojalkę podpisać.

 

Edycja.

Zobaczcie na 86 kanałów w tym pakiecie ile jest kanałów z NTC -> DVB-T, FTA, nie gwarantowanych.

Edited by Marko 345
Link to post
Share on other sites

Posiadam starego nboxa bzzb 250GB w ofercie na kartę (19,90zł/mc).

Chodzi mi o to:

http://ncplus.pl/telewizja-na-karte

 

Chciała bym zmienić taryfę ale nie wiem co się stanie z środkami które mam na koncie. Nigdzie nie piszą co się dzieje w przypadku aktywacji KOMFORT+ na starej ofercie

a opisy na stronie WWW dotyczą tylko i wyłącznie nowego zestawu (czyli świeży dekoder na którym nie było aktywacji i nie ma środków na koncie).

 

Pierwsza sprawa:

Mam opłacony pakiet za 19,90zł na okres pół roku. Wcześniej myślałam że zostało mi 1,5 miesiąca ale mąż zapłacił za pół roku z góry.

Obecnie ważność karty jest do prawie końca marca. Na koncie znajduje się 5 x 19,90zł.

 

Druga sprawa:

NC+ nigdzie nie pisze na jaki numer konta wpłacić kwotę za nowy pakiet KOMFORT+

Z tego co piszą na WWW widzę że trzeba wpłacić 5 x 39,99zł czyli 199,95zł za okres 5 miesięcy!

 

Sprawa trzecia:

Licząc od listopada a cykl rozliczeniowy mam od 3-go do 2-go mam na koncie:

-listopad

-grudzień

-styczeń

-luty

-marzec

czyli 5 x 19,90zł = 99,50zł

 

Nigdzie w regulaminie nie mogę doczytać jak mam opłacić ten pakiet Komfort+ mając na koncie 99,50zł. 

Nigdzie nie potrafię odczytać czy środki ze starej oferty przejdą na nową czy konto zostanie wyzerowane.

Dla mnie logika podpowiada że jeśli mam 99,50 a cykl następny się nie zaczął i mam jeszcze 2,5 tygodnia do tego cyklu to powinnam wpłacić:  199,95 - 99,50zł = 100,45zł

i wtedy będę miała opłacony nowy pakiet na okres 5 miesięcy!

 

Sprawa czwarta:

W regulaminach nie piszą jaki będzie nowy cykl opłat. Wysyłam SMS aktywujący z numerem karty i co dalej?

W jakim czasie uruchomiony zostanie Komfort+?   Piszą że natychmiast bądź do 14 stu dni.

 

Sprawa piąta:

Czy na dekoderach NBOX BZZB które dawali w ofercie na kartę kilka lat temu ta oferta aktywuje się? Mam kartę telewizji N.

O tym też nic nie piszą!

 

Sprawa szósta:

W opcjach WIADMOŚCI w dekoderze mam całkiem inną ofertę sprzętową jak ta w sklepach NC+.

Oferują mi dekoder NBOX ale ten biały bez dysku i drugiej głowicy za 199,99zł z pakietem komfort+.

Nie wiem o co chodzi. 3,5 roku temu za czarnego NBOXa płaciłam 169zł w Euro AGD.

Jakim cudem ten gorszy dziś jest droższy?

Widzę że mają w sklepach także ofertę na dekoder Pace (MediaBox) 500GB. Jest on w cenie 180zł.

Która oferta jest dla mnie jeśli chodzi o wybór komfort+?

 

Sprawa ostatnia:

Proszę, nie mówcie bym skontaktowała się z działem obsługi klienta bo już to czyniłam.

Dodzwonić się do NC+ mozna już po 10minutach słuchania muzyki ale Pani mówi: my nie obsługujemy klientów na kartę, tylko abonamentowych. Proszę dzwonić pod numer taki i taki.

No i dzwonię. Na dzień dzisiejszy 138 minut słuchania muzyki w kilku połączeniach x 0.29zł za minutę i nic. Wydałam 40zł z karty na słuchanie muzyki.

Na maile nie odpowiadają. Czekam już 8 dzień.

Przepraszam za tego typu post na tym forum ale w końcu jesteście od TVSAT i są tu odpowiednie działy dot. ofert operatorów.

Gdzie mam o to wszystko zapytać?

Najbliższy punkt NC+ mam 40km od domu. By jechać osobiście do NC+ muszę poświęcić paliwo na 80km w dwie manki i pół dnia.

Czy są na forum ludzie którzy zmienili sobie ofertę i mogą coś więcej powiedzieć?

Najbardziej interesuje mnie to co się dzieje z kasą na starej taryfie. Przechodzi na komfort+ czy znika?

Edited by Mr. Orbita
Nie dyskutować z decyzjami moderacji. Temat poleciał, bo pytasz o piractwo, za co można mieć bardzo duże nieprzyjemności.
Link to post
Share on other sites

Chłopaki, ja nie chcę abonamentu. Nie mogę go mieć. Od czasu do czasu jadę za granicę na okres 3-4-5 miesięcy. Tam dokąd jadę nie ma HotBirda.

Nie mam dla kogo płacić abonamentu. Nie mam komu zostawić dekodera by sobie oglądał.

Ofertę na kartę przerywam. Nie płacę. Na rok mam podstawowe kanały jak TVP i reszta. Wracam zza granicy, wpłacam i oglądam dalej. Lepszej oferty dla mnie nie ma.

Przerwanie opłat nie deaktywuje mi karty. Tak czynię od 3,5 roku w czasie których przez 1,5 roku dekoder nie był opłacony. teraz wyjazd mam w marcu/kwietniu 2018. Wracam w listopadzie 2018.

Zapłacę za 5 miechów a resztę nie. Wrócę to zapłacę za kolejne.

Abonament mi się nie widzi.

 

Kaspian, gdzie jest wszystko wyjaśnione?

No daj mi link albo screena z regulaminu!

Ja naprawdę to wszystko przeczytałam i nigdzie nie ma info że kasa na starej ofercie przejdzie na nową.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie ma nic napisane o kasie to MUSI przejść. Jakby miało się coś z nią stać, to musieliby jawnie napisać co.

 

Myślę, że mając prawie stówę na koncie może spokojnie aktywować ofertę. Podziała jakieś 2 miesiące, może z lekkim hakiem.

 

Numer konta się pewnie nie zmieni. A nawet jeśli, to dostaniesz go albo w SMSie z potwierdzeniem aktywacji, albo wysyłając kolenego SMS-a o wznowienie sygnału.

 

W pre-paidzie nie ma cyklu opłat. A jeśli potrzebujesz wiedzieć do kiedy pakiet będzie działał - patrz wyżej. W potwierdzeniu ponowienia uprawnień przychodzi termin do kiedy jest opłacony pakiet.

 

Nowy sprzęt sobie odpuść, skoro stary działa. Jak widzisz reklamę w telewicji, to od razu lecisz to kupić? NC+ chce zarobić na starych szrotach, jak Ci nic po nich, to olej sprawę i tyle. Też mam tą wiadomość i wcale się nie wybieram na zakupy, bo to co mam - działa.

Link to post
Share on other sites

Dobra, Panowie, przyznaję się bez bicia. Naoglądałam się nowych znaczków (tj. logo TV w ofercie) i oczopląsów dostałam.

Wlazłam jednak przed chwilą w "program TV" zerknąć co te niby nowe stacje nadają.

Już nie chcę KOMFORT+ a oferta powinna nazywać się KATORGA+.

Zerknęłam w Discovery Life, Discovery, Discovery Historia, AXN, AXN Spin, Nat. Geo. People, Nat. Geo., Nat. Geo Wild, TVN Fabuła, FOX i TLC.

Do Travel i Active Family nawet nie zaglądałam.

Myślałam że Dicovery Historia ma coś wspólnego z historią i ma ale tylko historię stacji Discovery HD czyli jedna wielka hała i powtórka BIS do kwadratu a kwadrat do ntej.

Ten KOMFORT+ nie jest wart 10zł.

Przyznam wprost że obecność FOX i nowej serii The Walking Dead mnie przyciągneła no ale... dla jednego serialu wydawać 4 dychy miesięcznie nie ma sensu.

Reszta stacji to jakiś żart. Z tym też nasze nowe polskie prawo powinno kiedyś zrobić porządek. 150 stacji TV z których 120 to jedna wielka powtórka.

Link to post
Share on other sites

Akurat zwykły AXN też potrafi być niezły (czyt. jak FOX) - tylko, że tam za premierami lepiej patrzeć w dni powszednie o 21-22. Tak poza tym - kwestia gustu...

 

P.S. Za te 44,99 PLN/mies. to wyjątkowo mało sportu jest - więcej jest w obecnej ofercie z umową CP za 29,90 PLN/mies.

Link to post
Share on other sites

To i tak wszystko jest za drogie. Operatorzy nie są kumaci. Ile ludzi posiada te najwyższe taryfy? 10% abonentów?

Zrobili by 50 porządnych stacji a nie 150 szmelcu, zrobili by za wszystkie stacje TV przypuśćmy 59,99zł i po ptakach. Dwie taryfy 29,99 + 59,99 i wystarczy.

Tańsza bez HBO,C+ i podobnych. Praktycznie każdy by sie skusił na te za 59,99zł i wtedy operator raczej miał by wieksze dochody. Nie trzeba było by płacić za TP na satelitach za taki szmelc jak

Fokusy, stopklatki, tele5, polonia1 i wiele, wiele innych tyle że dochody z reklam w tych stacjach to miliardowy biznes i w przyszłości czeka nas Italia2 gdzie w naziemnej czasami lokalnie jest i

70-80 stacji z których normalnie da się oglądać może 5.

Edited by yyyeeeepppp
Link to post
Share on other sites

Jak się doładować na miesiąc za 45zł? Sprzedawcy na Allegro jeszcze widzę się nie przystosowali do pakietu Komfort+ a wyższe doładowanie to już 57zł. Wiem, że można przelew zrobić ale to trwa parę dni...

Edited by wigru
Link to post
Share on other sites

Mając ostatnio trochę wolnego czasu oraz chcąc się przysłużyć forumowej braci porównałem dokładnie ofertę COMFORT+ (abonament) z KOMFORT+ (na kartę). 

 

Tak oto przedstawia się różnica kanałowa jaką udało mi się wychwycić podczas moich porównań:

 

1) Gold Hits
2) Polsat Play
3) Polsat Jim Jam
4) Polsat Romance
5) Polsat News
6) Polsat Film
7) Polsat Cafe
:cool: Eska Rock
9) Eska TV Extra
10) NTL Radomsko
11) WP (zamiast niego jest Metro)
12) UA
13) Nuta.tv
14) MTV Music
15) Super Stacja
16) Disco Polo Music
17) KBS World
18) BBC World News
19) Bloomberg
20) CNBC Europe
21) France 24 English
22) France 24 Francais
23) NHK World from Japan
24) Deutsche Welle
25) CNN
26) Wellbeing Network
 
Z wyżej wymienionych to jak dla mnie najbardziej żal: Polsat Film, Polsat News oraz Polsat Play. Reszta do utylizacji ;)
 
Gdyby ktoś coś jeszcze znalazł to proszę pisać i będę edytował bieżący wpis ewentualnie można połączyć z 1 wpisem w tym temacie  ;)
Edited by shevchenko1987
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

@Linz: przecież nie tylko 'pornusy' są w Multi Man Pack. Masz Motowizję, Adventure, History HD, H2 HD, FightBox HD, a z porno: Hustler HD, Blue Hustler, Private TV, Redlight HD, Zest TV. Jak widać jest pół na pół. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...