Skocz do zawartości

Regionalna dawniej...


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne rzeczy z dawnej TV Regionalnej, tym razem z TV Kraków.

http://www.youtube.com/watch?v=MnyyqOCX6rI - blok reklamowy TV Kraków z 1992, z czołówką i tyłówką z trąbką i hejnałem.

http://www.youtube.com/watch?v=hgZuqGV-x2U - fragment Kroniki TV Kraków z 29.08.1992 z czołówką tego programu

http://www.facebook.com/photo.php?v=260185663996730 - na początku filmiku (od 0:20) jest ident TV Kraków z roku 1997.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z czołówki "Kroniki" przedstawionej w jednym z powyższych linków można wnioskować że motyw z K< utrzymywał się przez około dwa lata ponieważ wcześniej była chyba czarno-biała czołówka z parą prezenterów i rozwijającym się napisem "Kronika" a nad symbolem K<.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ja tymczasem grzebiąc po Youtubie znalazłem coś co was z pewnością zainteresuje a mianowicie fragment identu z herbami miast i szybko przelatującymi nazwami miast:

Co do programów w TVP Kraków to najbardziej pamiętam trzy programy - dwa młodzieżowe czyli Impreza na 5+ oraz Bzik Kulturalny pamiętam również program "Rekomendacje Kulturalne"który był prowadzony przez Zbigniewa Łuczyńskiego dzisiaj pracującego w TVN i TTV a który to w TVP Kraków prowadził właśnie "Rekomenacje Kulturalne" a także "Kronikę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Telewizja Łódź ma swoją planszę-czołówkę, jednak została ona opracowana na początku kończącego się teraz dziesięciolecia. Przedstawia ona składającą się kostkę, na której widać najpierw telewizory "Wisła" z - chyba - pierwszym logo Telewizji Łódź, potem nowe - jak na początek tego dziesięciolecia - telewizory z widokami z Łodzi. Potem te widoki pojawiają się na ścianach tej kostki, aż na końcu wchodzi napis Telewizja Łódź. Natomiast co było w latach 90. i wcześniej - nie pamiętam.

 

Chodzi Ci o plansze wywoławcze? Jeśli tak, to:

W latach 50-tych była łódka jak w herbie Łodzi, na szarym tle - Czołówka z lat 50-tych,

w latach 60-tych do 80-tych był widok na ul. Narutowicza z gmachu telewizji (plansze czarno-białe potem kolorowe) - Jedna z czołówek z widokiem na ul. Narutowicza,

na początku lat 90-tych była plansza z żółtym napisem "Łódź TV" na błękitnym tle. Wszystkim towarzyszyła melodia oparta na "Prząśniczce".

Później wspomniana przeze mnie ostatnia plansza dostała nowy sygnał, oparty na muzyce filmowej (swego czasu ktoś ją wrzucił na YouTube, ale już jej nie ma).

W połowie lat 90-tych pojawiła plansza z napisem "Telewizja Łódź" na niebieskim tle. Miała dwa "wydania" - stałe i ruchome. Tutaj towarzyszyła dość dziwna melodia -Czołówka z niebieskim tłem

Na początku XXI wieku pojawiła się plansza z nakładającymi się na siebie kamienicami, by w finale ukazać budynek telewizji łódzkiej z anteną, z której tworzyły się koła na znak sygnału (coś takiego jak w pierwszym wydaniu "Dziennika Telewizyjnego"). Tu nastąpił powrót do "Prząśniczki" - Czołówka z kamienicami

 

Pod tym linkiem można obejrzeć obrazki, przedstawiające niemal wszystkie plansze z Łodzi:

 

Plansze wywoławcze Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja tymczasem na Wrzucie (a dokładniej pisząc pod tym linkiem: http://www.wrzuta.pl/tag/tvp+regionalna ) znalazłem kilka archiwalnych identów TVP Regionalnej z lat 1994 - 2001. Ten z 1994 roku był prawdopodobnie pierwszym identem tego typu w TVP Regionalnej gdyż właśnie wtedy ta stacja powstała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

@Telewizja Urbanski: To prawda :) Bo najpierw był z Warszawy tylko i wyłącznie na kanale 51, a potem od września 2008 roku nadawał też na kanale 21 z Warszawy. Dodam jeszcze od siebie, że w lipcu tego samego roku dotychczasowy kanał 51, na którym było odbierane TVP Info/Warszawa został przeniesiony do Raszyna.

 

Dobra, koniec off-topu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odkopuję temat, bo ciekawostka...

Wiecie, że Szczecin nazywał się "Kanałem 7/Siódemką", dlatego, że nadawał na kanale 7? Oczywiście, najpierw sama cyfra 7 jako logo była, a później uproszczono ją, żeby dodać do niej "mewę". Od 1996 roku Telewizja Szczecin nadawała na C38 i postanowiła, że nadal będzie nazywać się Kanał 7, ale od 1998 jako logo ekranowe były już trzy kolorowe pasy właśnie z tą mewą. Wrocław cyfrę 5 dostosował do swojej nazwy z powodu tego, że nadawał na terenie 5 ówczesnych województw: wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i opolskiego. A tak z innej beczki - oto identy bydgoskiej "Trójki":

https://www.youtube.com/watch?v=f19SWUl1jB0

Wogóle to unikat, ale niestety pod te wszystkie identy podłożony jest podkład muzyczny.

A tutaj oprawa Tele-Trójki, w tym filmie też pod dżingle podkład muzyczny, a szkoda bo fajnie by było żebyśmy zobaczyli z oryginalnymi dźwiękami identy, ale skoro unikat, to i unikat:

Przed transmisją TV Polonia zawsze leciał taki ident z mapą Polski (WOT-u na mapie nie było, bo to była centrala, która produkowała program "11+1" dla Polonii):

W wątku o dawnych czasach Kroniki szczecińskiej wstawiłem ident Siódemki z 1997 roku. Oczywiście wstawiam kolejny, no może poźniejszy, ale i tak ident Telewizji Szczecin, który był użyty i na antenie ogólnopolskiej i lokalnej:

Wiadomo, że teraz pogoda w Poznaniu jest też dla Gorzowa, to i kiedyś też tak było. Oto jedno z wydań z 2004 roku:


Poznańska PTV ok. 1998 roku miała jingiel z czarnym tle złoty napis REKLAMA.

Z WOT widziałem na YT dwa jingle:
* w grudniu 1997 było coś w rodzaju świetlika i na czarnym tle pojawił się napis REKLAMA (czcionka ta sama, co w dzisiejszej tyłówce reklamy TVP Info)
* w 1998 - na beżowym tle pojawiło się w lewym dolnym rogu srebrne logo WOT, a po prawej - ciemnoniebieski napis "Reklama", a nad nim - numery telefonów Biura Reklamy WOT.

A TV Białystok miała do 1 października 2000 dwa jingle reklamowe: niebieski diament i biała obwódka napisu REKLAMA oraz zielone tło z żółtym napisem REKLAMA (czcionka ta sama, jak w czołówce Kroniki Kanału 7 z lat 1997-1999.

Wiecie, kiedy dokładnie obowiązywały te jingle reklamowe? A jak wyglądały inne jingle reklamowe tych i innych kanałów regionalnych TVP?

Dżingiel z Poznania jest na YT (moment dżingla: 3:38):

Cały dżingiel z WOT-u też jest:

https://www.youtube.com/watch?v=0_iAIIHG3as

A ten dżingiel z Białegostoku niebieski nie leciał w paśmie lokalnym, tylko w paśmie wspólnym Telewizji Regionalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten ident TVP Szczecin jest starszy niż tamten jingiel Siódemki, bo pochodzi z 1995 roku, i nadawano go z dwoma podkładami muzycznymi, ten poważniejszy pochodzi z lat '70. Identu Siódemki, i ogólnie tej nazwy, nie używano do produkcji przeznaczonych na antenę ogólnopolską.

 

Jeśli już przy cyferkach jesteśmy, to kiedyś WOT miał do nazwy dostawioną liczbę 51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominamy TVP regionalną to Kraków miał wtedy z Czechami umowę bo po zakończeniu wersji krakowskiej była emisja czeskiej 2 do rozpoczęcia następnym dniu nadawania tvp 3 Kraków ktoś pamięta

Edytowane przez musia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu CT2 (z Jesenika /Pradziada) nadawało na tym samym kanale co TVP(3) Kraków z Chorągwicy - był to kanał 50. W związku z korzystnym usytuowaniem Pradziada, stacje radiowe i telewizyjne z tego obiektu miały ogromny zasięg i we wschodniej części Śląskiego niekiedy wspomniane CT2 zakłócało TVP3 Kraków (podczas pracy obu nadajników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie z Śląska lub Małopolski, ale czyżby podczas przerwy w emisji Kraków retransmitował CT2? I czy to było z logiem ośrodka czy bez?

było bez loga tvp3 Kraków to by tak jak by remisja kanału ct2 w nocy do godziny prawie 6 bo potem pojawił się paski kontrolne z napisem tvp Kraków i rozpoczęcie kanału ja nie odbierałem w analogu tylko w kablówce analogowej upc miałem dostęp do wersji Kraków i Katowice u siebie w kablówce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testcard z napisem Kraków? Nie przypominam go. Ja pamiętam tylko ten z KRAKOW TVP, zresztą zap tego testcardu jest w temacie "Plansze TVP Regionalna". Co do rozpoczęcia emisji, to pewnie było tak: testcard, zegar, ident, program dnia i już jakiś program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale programu dnia sobie nie przypominam ale resztę tak nie wiedziałem o to chodzi z rozpoczęcie emisji to dobrze napisane ze był napis na planszy kontrolne TVP Kraków bo ja to znam z lat 2000-2005 bo do wtedy była chyba emisja ct2 w nocy po zakończeniu TVP Kraków

Edytowane przez musia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@musia: Pewnie rok 2000-2001, nie pamiętam. Spytaj się @studiolitka.

@Kirk: Tak, ja też to pamiętam :) A nawet Łódź na rozpoczęcie i zakończenie dnia do 2008 emitował program dnia. Ja pamiętam, że w 2007 było tło brązowo-pomarańczowe z strunami fortepianowymi i logiem TVP3, leciały napisy, a w tle leciała muzyka z pauzy TVP3 używanej w 2003 roku (wersja z kolażem "czołówek z 3").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie oddziału Kraków, był test-card coś a'la ten z Lublina, z napisem KRAKOW

0.jpg

Potem pojawiała się znana krakowska mozaika:

0.jpg

i po chwili leciała znana krakowska nutka i było rozpoczęcie dnia.


Jak już powstała TVP 3 Regionalna, krakowska wersja w testcard miała napis KRAKOW 3.


EDIT

 

Znalazłem trochę lepszą mozaikę pasującą do tamtych lat:

13006449_1183714134994398_49392929252147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...