Skocz do zawartości

Regionalna dawniej...


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglądała u was dawniej obecna TVP3 ?? U mnie TV Kraków nadawał z tym charakterystycznym logiem :

nowe_tvkrakow1.gif

Gdzieś od 7:00 do około 1:00. Oczywiście nadawał ten sam serwis co dziś czyli Kronikę po za tym na antenie było więcej kulturalnych i poradnikowych audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP3 Gdańsk nadawał podobnie jak Kraków. Od prawie zawsze były cztery wydania "Panoramy".

Na samym początku nadawali kilka godzin dziennie, a resztę czasu wypełniała TV Polonia. Później rozszerzono czas emisji.

Znalazłem tylko czarno-białe logo:

spon_tvg.jpg

Kula z T była czerwona, z V - zielona, z G - niebieska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Lubuskiem, nie było kiedyś telewizji regionalnej. Były naziemnie nadawane TVP1, TVP2 i POLSAT. Do roku 1998 (?) były nadawane jedynie okienka w TVP2 z PTV (Poznańska telewizja regionalna). W 1998 (? - nie jestem pewien roku). Zaprzestano naziemnej emisji Polsatu na terenie woj. Lubuskiego, w miejsce którego włączono na stałe PTV.

Kanał miał wtedy takie logo:

logo_ptv.gif

Później, jakoś w 2002 chyba logo było takie:

ptv.gif

W roku 2004 Polsat powrócił naziemnie na kanale 26, tak więc od tej pory, mozna odbierać 4 kanały naziemne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP3 Białystok, a wcześniej Telewizja Białystok jest dosyć młodym ośrodkiem TV. Stacja wystartowała z emisją w grudniu 1997 roku.

Dawne logo:

tvblogo9dr5.gif

 

 

Burli: doskonale pamiętam te logo TVG, wpadła czasem ta stacja podczas "tropo" (pamiętam jeszcze z odbioru "tropo" TVP Łódź i Lublin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TVP3 Kraków, to pamiętam, że bardzo długo - nawet po stworzeniu całodziennego pasma wspólnego, w paśmie lokalnym TVP2 pojawiało się logo krakowskiej stacji i taka słynna muzyczka. Coś takiego:

 

img240.jpg

Z tym, że było tu wyłącznie logo.

 

Pamiętam także "Rogera Odrzutowca" jako bajkę emitowaną przez TVP3 Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Co do TVP3 Kraków, to pamiętam, że bardzo długo - nawet po stworzeniu całodziennego pasma wspólnego, w paśmie lokalnym TVP2 pojawiało się logo krakowskiej stacji i taka słynna muzyczka. Coś takiego:

 

img240.jpg

Z tym, że było tu wyłącznie logo.

 

Pamiętam także "Rogera Odrzutowca" jako bajkę emitowaną przez TVP3 Kraków.

 

Pamiętam jeszcze taki czarny kwadrat który był umieszczany jako tło dla loga podczas pasma lokalnego na TVP2

Tak wyglądały następne wersje loga TV Kraków po tym przedstawionym na początku tematu :

logotvkrakow.gif

przed tym było jeszcze jedna wersja ale nie mogę jej znaleść

ostatnie :

tv_krakow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

(przeniosłem wypowiedź z mojego wątku,sorry RafiX po prostu nie doczytałem mój błąd)

Nic się nie stało ;) /RafiX

 

TVP3 już nie istnieje pamiętam że na TVP3 było mało informacji a więcej ciekawych programów ktoś pamięta jeszcze starą dobrą TV regionalną a potem TVP3 :?::?: :?::?: :?::?:

znalazłem kilka filmików o TVP3 zapraszam do dyskusji :smile:

http://pl.youtube.com/watch?v=bxnq87Bkr9M

http://pl.youtube.com/watch?v=BGFc3Wkm4 ... re=related

oraz zakończanie nadawania stacji TVP3 przed rozpoczęciem nadawania TVP info

http://pl.youtube.com/watch?v=4rci3kzWy ... re=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przepraszam że odkopuje wątek ale mam coś ciekawego a mianowicie stary ident TVP Regionalnej z planszami z logotypami ośrodków : http://www.youtube.com/watch?v=ZNjUqurMFFY

O ile pamiętam TVP Regionalna miała jeszcze inne identy z takimi planszami między innymi taki ident gdzie plansze ośrodków były wielkości konturu województwa z którego były i pojawiały się kolejno jeden po drugim. Na końcu wszystkie się pojawiały na jednej planszy.

A tu macie co nieco informacji o logotypach TVP Regionalnej :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
O ile pamiętam TVP Regionalna miała jeszcze inne identy z takimi planszami między innymi taki ident gdzie plansze ośrodków były wielkości konturu województwa z którego były i pojawiały się kolejno jeden po drugim. Na końcu wszystkie się pojawiały na jednej planszy.

 

O ile dobrze pamiętam to kiedyś nagrałem ten ident na kasetę video... (Mój ulubiony) ;) Musiałbym poszukać czy nadal to mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie zrobiliy identy no też super :)

Pamiętam (itu wymienie wam współczesną historię identów regionów od lat ok. 2001 do obecnych) że zaraz po zakończeniu produkcji takich identów był ident z herbami (i szybko przejawiającymi się nazwami miast) potem była dopiero plansza z tą pokazaną i ta plansza z mapą Polski (choć w obiegu tu była jeszcze jeszcze inna z przewijącymi się z góry na dół (czy odwrotnie) planszami regionów i z obrazkami z nich , poza tym na środku był kwadrat i kręcąca się "3") a dalej już wiecie zabytki (z bodajże 6 okienkami) i dynamicznie zmieniającymi się nazwami miast a w łączeniu nazwa miasta i jeden zabytek pokazany na dużym obrazku (w przypadku Krakowa był to Wawel) a następnie zielona plansza w przypadku pasma współnego (czyżby kolejność regionw była jakoś losowana) i róźnokolorowe (w zależności od ośrodka) elipsy. A potem natomiast to co znaliśmy czyli czerwona plansza z małym logiem TVP3 i regionu. Oraz plansza TVP INFO z nazwą miasta na dole zastąpiona przez to co mamy obecnie czyli rozrzucone punkty z regionami i tworzące się logo ośrodka.

 

Był jeszcze ident Telewizji Regionalnej, w którym przesuwały się plansze ośrodków, a następnie pojawiał się napis: "Telewizja Regionalna" wokół którego było 11 lub 12 kręcących się żółtych kul. W tym idencie była m. in. pierwsza czołówka Telewizji Lublin - koziołek wskakujący na krzew winny (jak w herbie Lublina, tyle, że ten koziołek z czołówki to nie była animacja, ale prawdziwy koziołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube trochę można tego znaleźć.

 

Z racji swojego wieku, niezbyt dobrze pamiętam okres świetności ośrodków regionalnych. Jestem w zasięgu Telewizji Łódź, od zawsze była to jednak Trójka. Jako logo ekranowe wtedy służyły 3 kolorowe kółka: czerwone, zielone i niebieskie. Łódź miała wtedy swoją własną oprawę graficzną. Łódzkie Wiadomości Dnia miały charakterystyczną "śnieżącą" czołówkę, jeszcze kilka lat temu czołówka Sportu z tamtego okresu była wykorzystywana jako czołówka programu Magazyn sportowy (to nie są wiadomości, tylko program ze skrótami meczów - teraz ma identyczną czołówkę, jak wiadomości sportowe). Samo logo TVP3 Łódź w rzeczywistości na tych kółkach zawierało litery TVP, a poniżej biały napis ŁÓDŹ na czarnym tle:

img500.jpg

I jeszcze chyba w tym roku w takiej postaci wisiało na budynku TVP Łódź przy ul. Narutowicza 13 - tutaj z tyłu widać (warto wiedzieć, że do TVP należą wyłącznie przybudówki do tego charakterystycznego wieżowca, natomiast w początkach działania, czyli gdzieś w latach 50.-60. wynajmowali w nim 2 piętra; z anteny na dachu nadawany jest teraz TVN, a jakiś miesiąc temu jeszcze RMF Classic), jednak je przemalowali i teraz litery TVP są czerwone na białym tle, a ŁÓDŹ białe na czerwonym tle:

uid_dacd97d81cd2cd7ae2f20464f4f146b81272627656725_width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg

 

Telewizja Łódź ma swoją planszę-czołówkę, jednak została ona opracowana na początku kończącego się teraz dziesięciolecia. Przedstawia ona składającą się kostkę, na której widać najpierw telewizory "Wisła" z - chyba - pierwszym logo Telewizji Łódź, potem nowe - jak na początek tego dziesięciolecia - telewizory z widokami z Łodzi. Potem te widoki pojawiają się na ścianach tej kostki, aż na końcu wchodzi napis Telewizja Łódź. Natomiast co było w latach 90. i wcześniej - nie pamiętam.

 

Stare materiały ŁWD, wraz z wejściami ze studia i wgranym logo w postaci trzech kółek zostały odkopane w ubiegłym roku z okazji Wszystkich Świętych, kiedy był koncert rocznicowy kwesty na Starym Cmentarzu w Łodzi.

 

Natomiast teraz ŁWD mają niezbyt ciekawe studio, nadaje się ono do TVP Kultura, a nie do serwisu informacyjnego, bo wzorowana jest ona na twórczości Katarzyny Kobro. Kształty podobne do scenografii ŁWD mogę zobaczyć w swoim podręczniku do plastyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kilka dni temu zmienili szyld nad wejściem, litery na na tych tablicach z boku (są teraz podświetlone w nocy), a na bocznej ścianie, gdzie kiedyś było stare logo "TP Łódź" jest teraz duża reklama TVP z 2 wieżowcami i... anteną satelitarną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go znajdziesz to spróbuj przypomnieć nam go na Youtubie :)

 

Niestety, musiałem go skasować przypadkiem :( Jednak znalazłem coś innego - dawne logo Kanału 7 (TVP Szczecin), które zamieszczam poniżej (tak wyglądało na ekranie):

DSCN5060-1-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ostatnio w internecie pojawiła się jakaś pauza TVP Regionalnej z lat 90 z wspomnianym powyżej logiem : http://www.youtube.com/watch?v=TJIotXs1 ... re=related

Jest też ident z mapą Polski: http://www.youtube.com/user/MrMBL2#p/u/87/an8lok9f_hE

No i chyba wspomniany już ident z roku 1996 roku: http://www.youtube.com/watch?v=4OJ5h8BKGBs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam! TVP Białystok powstała 21 grudnia 1997 roku. Na YT był kiedyś jingiel reklamowy TVG z lat 90-tych: tło było ciemnoniebieskie, był biały (?) wizerunek orła i Neptuna (znany ze starej planszy TV Gdańsk), w takim tle było w lewym dolnym rogu logo TVG, pod nim żółty lub pomarańczowy napis reklama. Ale TV Lublin miała ok. 1997 roku jingiel reklamowy o takim opisie: na niebieskim tle była kulka, która następnie wybuchła i pojawiły się klocki, które układały się w napis REKLAMA.

 

Poznańska PTV ok. 1998 roku miała jingiel z czarnym tle złoty napis REKLAMA.

 

Z WOT widziałem na YT dwa jingle:

* w grudniu 1997 było coś w rodzaju świetlika i na czarnym tle pojawił się napis REKLAMA (czcionka ta sama, co w dzisiejszej tyłówce reklamy TVP Info)

* w 1998 - na beżowym tle pojawiło się w lewym dolnym rogu srebrne logo WOT, a po prawej - ciemnoniebieski napis "Reklama", a nad nim - numery telefonów Biura Reklamy WOT.

 

A TV Białystok miała do 1 października 2000 dwa jingle reklamowe: niebieski diament i biała obwódka napisu REKLAMA oraz zielone tło z żółtym napisem REKLAMA (czcionka ta sama, jak w czołówce Kroniki Kanału 7 z lat 1997-1999.

 

Wiecie, kiedy dokładnie obowiązywały te jingle reklamowe? A jak wyglądały inne jingle reklamowe tych i innych kanałów regionalnych TVP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W Krakowie z tego co pamiętam był diament na niebieskim tle a na nim pojawiający się też napisany na niebiesko napis ''Reklama''

Tymczasem ciekawy filmik pojawił się na Youtubie a mianowicie wydanie Kroniki z 1.01. 1995 roku z pamiętnymi okienkami w czołówce i sygnałem który pojawiał się też w innych czołówkach m.in tej newsroomowej:

Życzę miłego odbioru i zapraszam do oceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...