Jump to content
Telev

Manta DVBT011 - opóźniona reakcja lub jej brak

Recommended Posts

Witam,

posiadam dekoder Manta DVBT011 i od jakiegoś czasu nie włączał się poprawnie tzn. kiedyś po odłączeniu zasilania (np. awaria sieci) zaświecała się zielona kontrolka (czyli wszystko ok, zawsze tak było, to nie wada, tylko ciekawostka - o tym dalej) w tym momencie od jakiegoś czasu po wyłączeniu/włączeniu nawet zasilania dekodera nic się nie dzieje, czerwona dioda... Jedynie w TV przechodzi mi na tryb AV (jak zrobię właśnie wyłączenie dekodera od zasilania). Poza tym po jakimś czasie, czasem 5-30minut zatrybi i działa (zielona dioda), ale jak wyłączę i włączę to już nie chce się włączyć. Gwarancja albo się skończyła, albo zaginął paragon... Miał ktoś taki problem, da się coś ewentualnie z tym zrobić?

Pozdrawiam

PS: w tym momencie już czekam 30minut i nic...

Sprawdziłem na innych zasilaczach - problem jest taki sam. Czekam do 30minut na uruchomienie się. Gwarancji nie ma już na 100%, 3lata mam dekoder.

Rozkręciłem go z ciekawości - w środku wszystko ok, przepatrzyłem wszystko i na oko kondensatory wszystkie w porządku i reszta też wygląda ok... 

Wgranie nowszego oprogramowania może się nawet nie udać - chociaż wątpię, że w tym jest problem. Dawno temu wgrałem nowsze, bo był jakiś upgrade, nowszego nie ma - więc chyba takiego samego na takie samo nie wgram.

Czytałem też gdzieś, że ogrzanie / osuszenie by dekodera by mogło pomóc - suszarka tutaj chyba cudów nie zdziała, ale taki pistolet z gorącym powietrzem, coś typu HotAir. Jest sens grzać płytę główną?

Póki co szukam nowego TV już zintegrowanym DVB-T/2, ale z tym to może mi zająć z miesiąc z braku funduszy. Więc póki co te 30min pozostaje czekać i czekać. Chyba, że już się w ogóle nie włączy.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co można by z tym fantem zrobić? Czy pozostaje go mi wyrzucić?

Pozdrawiam.