Jump to content
Telev

Manta DVBT011 - opóźniona reakcja lub jej brak

Recommended Posts

Witam,

posiadam dekoder Manta DVBT011 i od jakiegoś czasu nie włączał się poprawnie tzn. kiedyś po odłączeniu zasilania (np. awaria sieci) zaświecała się zielona kontrolka (czyli wszystko ok, zawsze tak było, to nie wada, tylko ciekawostka - o tym dalej) w tym momencie od jakiegoś czasu po wyłączeniu/włączeniu nawet zasilania dekodera nic się nie dzieje, czerwona dioda... Jedynie w TV przechodzi mi na tryb AV (jak zrobię właśnie wyłączenie dekodera od zasilania). Poza tym po jakimś czasie, czasem 5-30minut zatrybi i działa (zielona dioda), ale jak wyłączę i włączę to już nie chce się włączyć. Gwarancja albo się skończyła, albo zaginął paragon... Miał ktoś taki problem, da się coś ewentualnie z tym zrobić?

Pozdrawiam

 

PS: w tym momencie już czekam 30minut i nic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem na innych zasilaczach - problem jest taki sam. Czekam do 30minut na uruchomienie się. Gwarancji nie ma już na 100%, 3lata mam dekoder.

 

Rozkręciłem go z ciekawości - w środku wszystko ok, przepatrzyłem wszystko i na oko kondensatory wszystkie w porządku i reszta też wygląda ok... 

 

Wgranie nowszego oprogramowania może się nawet nie udać - chociaż wątpię, że w tym jest problem. Dawno temu wgrałem nowsze, bo był jakiś upgrade, nowszego nie ma - więc chyba takiego samego na takie samo nie wgram.

 

Czytałem też gdzieś, że ogrzanie / osuszenie by dekodera by mogło pomóc - suszarka tutaj chyba cudów nie zdziała, ale taki pistolet z gorącym powietrzem, coś typu HotAir. Jest sens grzać płytę główną?

 

Póki co szukam nowego TV już zintegrowanym DVB-T/2, ale z tym to może mi zająć z miesiąc z braku funduszy. Więc póki co te 30min pozostaje czekać i czekać. Chyba, że już się w ogóle nie włączy.

 

 

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co można by z tym fantem zrobić? Czy pozostaje go mi wyrzucić?

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...