Jump to content
Frontowiec

Włatcy móch

Recommended Posts

''Włatcy móch'' był to kultowy serial animowany dla dorosłych w reżyserii Bartosza Kędzierskiego, który był emitowany w TV4 w latach 2006-2011, i opowiadał on o losach 4 uczniów z klasy IIB - Czesia, Anusiaka, Konieczki i Maślany. Oprócz nich byli także m.in. nauczycielka Pani Frał, Higienistka, Andżelika, Zajkowski, Marcel, Pułkownik czy pluszaki. Jeśli chodzi o postacie, to najlepszą był zdecydowanie Czesio, któremu głosu użyczył Bartosz Kędzierski (Kędzierski użyczył także głosu Misiowi Przekliniakowi).

 

Jeżeli chodzi o odcinki, to najlepszymi były zdecydowanie ''Wiedźma Shigella'', ''Higieniczny Blues'', ''Pranie mózgów'', ''Maksymalna kontrola'', ''Pozytywna wibracja'', ''Memęto mori'', ''Fluder'', ''Gigant'', ''Czech, Cześ i Brambor'', ''Deszcze niespokojne'', ''Szczypionka dla Frycka'', ''Jasełki'', ''Moc dzikih małp'', ''Kanau'', ''Egzekócja'', ''Ałtomat'', ''Miszczu makratury'' czy ''Klasowa Wiliglia''.

 

''Włatcy móch'' byli także emitowani w MTV Polska, Comedy Central oraz w TV6. W 2009 roku powstała wersja kinowa ''Włatców móch'' pt. ''Włatcy móch: Ćmoki, czopki i mondzioły''.

 

Ciekaw jestem czy Wy pamiętacie ''Włatcy móch''?.

Edited by Frontowiec

Share this post


Link to post
Share on other sites

O 17:30 to chyba nawet MTV nie emitowało tego serialu (a zdarzały im się emisje około 19:00, bo był u nich taki okres, gdzie ramówkę traktowano z przymrużeniem oka), Ale premiery o 20:00 pamiętam. Ogólnie to był dobry serial, przy czym tutaj do niego trzeba było podejść z odpowiednim nastawieniem. Na pierwszy rzut oka wydawał się ten serial głupkowaty, ale pod warstwą głupoty krył się głębszy sens, który często odkrywało się nie od razu, ale za którymś razem, a czasem nawet po latach, jeśli się premierowe odcinki oglądało w wieku 11-14 lat. Trochę dziwacznie zrobiono przy ostatniej serii, bo wyemitowano ją nieco na odczepkę, sam reżyser (czyli właśnie Bartosz Kędzierski) też już nieco się chciał przestawić, co pokazywała jego inna produkcja "1000 złych uczynków" (aż szkoda że tylko jeden sezon tego powstał). Ale tak czy inaczej, "Włatców móch" nawet teraz czasem obejrzę, może trochę z sentymentu, ale też z racji całego pomysłu.

 

Pamiętam jak zapowiadano start serialu, było wtedy hasło "Nasz polski South Park". Ono się nie sprawdziło. Ale może to i lepiej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To miało w sobie coś... Przy końcu filmu pełnometrażowego ostatnio leciał na tv4 to sie popłakałem jak to szybko zleciało naprawde. Chciałbym wrocić do tych czasów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Władcy móch powrócili, można oglądać od piątku do niedzieli na TV6 o 20.00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powrócili, ale z jakimiś napisami. Co to ma być, polskie napisy w polskim filmie. O co tu kaman?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To są napisy dla osób niesłyszących.

Ale ja jestem osobą słyszącą i mnie te napisy fqrzają. Będzie kiedyś jeszcze szansa, żeby to obejrzeć w wersji normalnej, tak jak kiedyś? Zresztą nie byłoby tematu, gdyby sobie można było kupić płyty, ale nie można, bo wydali tylko część odcinków.

 

PS. Można sobie oglądać wszystkie odcinki online, wiadomo gdzie (telewizja internetowa na literę i), ale tam jakość jakby nie ta. W każdym razie nie ma napisów.

PS2. Telewizja po raz kolejny przegrała z internetem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będzie kiedyś jeszcze szansa, żeby to obejrzeć w wersji normalnej, tak jak kiedyś?

Jest szansa - na Comedy Central/Comedy Central Family w nocy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To włącz sobie na Comedy Central lub Comedy Central Family (w ramach pasma Comedy Central Extra). Tam nie ma napisów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobnie jak wy ja też uważam że ten serial był genialny. Oglądam sobie z sentymentu (a nawet czasem po raz pierwszy odcinki z niedostępności Czwórki do 2009 roku) i padam ze śmiechu. Najlepsi są Pani Frau, Higienistka i Przekliniak a z chłopaków Zajkowski, Anusiak i Czesio choć Konieczko też ma mocne odzywki :)

Edited by Poland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz z całym przekonaniem mogę powiedzieć że jest to serial życia dla Czwórki, bo chyba poza tym nie ma nic co byłoby kultowe i to w tak szybkim czasie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...