Skocz do zawartości

Kanały amerykańskie


Pemol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co ja ogarniam, to taką jakby główną strefą czasową, jest Eastern Time (ET, czas wschodni), czyli względem Polski o 6 godzin do tyłu. Drugą strefą w tzw. autopromocjach jest podawana godzina dla Central Time (CT, czas centralny).

 

Potwierdzenie po angielsku: The Eastern Time Zone is commonly used as a de facto official time for the United States – since it includes the nation's capital city, Washington, D.C.; the country's largest city, New York City; and about one-half of the country's population. Because of this, television schedules are almost always posted in Eastern Time. Broadcast networks and cable channels also advertise airtimes in Eastern Time, often also including either the Central or Pacific Time Zone. This has led to conventions like: "tonight at 9:00/8:00 Central" (referring to your local feed), "tonight at 9:00 p.m. ET, 8:00 p.m. CT, 6:00 p.m. PT". (referring to both the eastern feed and the three-hour delayed western feed) and "tonight at 9:00/8:00 Central and Mountain" (also including the Mountain feed) being used to convey when the programs are set to air.

 

Część nadawców ma także swoje wersje kanałów z opóźnieniem czasowym dla Pacific Time (PT, czas pacyficzny), który jest określany po prostu jako West feed. Rzadko kiedy kiedy podawany jest czas dla strefy czasu górskiego, jak i też nie widziałem, aby jakiś ogólnokrajowy nadawca prywatny (bo stacje lokalne to już inna sprawa) miał feed dla MT. Głównie są przekazy East dla głównych ET/CT i dodatkowo West dla PT :-)

 

W praktyce to coś podobnego do znanych z Europy właśnie timeshift channel :-) Takowe wersje mają między innymi Disney Channel, Cartoon Network/[adult swim], Nickelodeon/Nick@Nite, Ion Television, HBO, HBO 2, HBO Signature, HBO Family, HBO Comedy, HBO Zone, HBO Lation, Cinemax, MoreMax, ActionMax, ThrillerMax, Starz, Starz Encore, Starz Encore Classic, Starz Encore Westerns, Starz Encore Supersense, Starz Encore Black, Starz Encore Action, Starz Edge, Showtime, Showtime 2, Showcase, Showtime Extreme, Showtime Beyond, Showtime Women, Showtime Next, Showtime Family Zone, The Movie Channel, The Movie Channel Xtra, TNT, TBS, truTV, EPIX, FLIX.

 

Poniżej parę zapów sprzed kilkunastu miesięcy do dwóch lat.

 

The Movie Channel.

hmahZlp.png

 

RetroPlex.

B7yByh1.png

 

SX5vG7C.png

 

AMC.

3Lzv1vC.jpg

 

Discovery Channel.

8fcNfCE.jpg

 

YgV3oEF.jpg

 

TNT.

bjNUPYl.jpg

 

MGM HD.

AF85VqC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej tak, co widać po obrazkach czy opisie :-) Skoro np. serial XYZ będzie o 19:00 (7 PM ET) w Nowym Jorku, a w tym samym czasie o 18:00 (6 PM CT) w Chicago. Nie wiem jedynie jak to jest z kanałami informacyjnymi, ale tam chyba są prowadzone pewnie jakieś dyżury na dany region. Ale nie wiem.

 

A że to jest zachodnia półkula, to czas jakby się cofa wstecz :razz: A wersje z opóźnieniem czasowym są chyba po to, aby ktoś mógł obejrzeć coś o tej samej godzinie co było w miejscach objętymi czasem wschodnim, bo West feedy są nadawane z trzygodzinnym opóźnieniem względem ET.

 

Jak ogarniasz w miarę angielski, to polecam poczytać to i to :-)

 

Ciekawie też jest w Australii, w której wiele kanałów mają swoje odpowiedniki +2, specjalnie dla stanu Australia Zachodnia, która nie bawi się w czas letni. Dwa inne stany, czyli Terytorium Północne i Queensland również nie stosują czasu letniego, jednak w przypadku telewizji, to opóźnienie dotyczy Australii Zachodniej, bo pod dwoma tamtymi stanami są Australia Południowa czy Nowa Południowa Walia i w przypadku czasu letniego to różnica wynosi godzinę, a czasu standardowego zero, więc nie problem jest sobie coś dodać i odjąć. Tak mi się to wydaje.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś czytałem coś o tym i ciekawa sprawa była w przypadku stacji na Hawajach, gdzie dawniej (przed erą satelitów) główne kanały miały opóźnienie kilkudniowe i dość luźną ramówkę, bo trzeba było dowieźć taśmy z programami statkiem. 

Edytowane przez hapxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie :-) Po to właśnie jest West feed, aby to co było o 21:00 w Nowym Jorku też było o 21:00 w Los Angeles :wink: Obczaj sobie samemu na przykładzie ramówki: http://www.amc.com/schedule :-)

 

Racja. Strefa hawajska jest chyba najdalej wysuniętą strefą na zachód. Dochodzi jeszcze także strefa czasu alaskańskiego :-)

 

Ale wracając do ogółu. Głównymi de facto strefami są ET z CT, a do tego są West feedy dla PT, aby mieli po równo z resztą kraju. Niby skomplikowane, ale myślę, że da radę to ogarnąć. A najłatwiej byłoby będąc tam i mając styczność z jakimiś kanałami bezpośrednio.

 

Była też pewna kontrowersja z pasmem NickMom na Nick Jr., które było emitowane na sztywno tylko na przekazie dla wschodniego czasie, bez uwzględniania pacyficznego. Przez co programy skierowane do dorosłej widowni, czyli mam, były obecne od 19:00 (PT), 18:00 (AT), 17:00 (HT), gdzie według głównej strefy czasowej był nadawany od 22:00 do 2:00. No i jeszcze parę innych kontrowersji było, ale to mniejsza z tym.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas to leci po nocach (chyba, żeby było równo z USA) :mrgreen:. A mogliby dać chociaż od 20:00.

 

Dalej zajrzałem to na amerykańskim AMC leci o całkowicie dowolnej porze, nawet przy śniadaniu, czy przed obiadem.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas leci po nocach, bo ludzie pewnie by zjedli FOX-a, że emitowaliby tylko TWD i nic innego :-P A serial jest produkcją AMC, to raz na jakiś czas mogą sobie tak zrobić. Zwłaszcza, że widownia sezonu 6 w USA to było średnio ok. 13 milionów, a to raczej niemało. Miło też, że u nas puszczą 7. sezon pół godziny po starcie w USA, czyli o 3:30 bodajże (chociaż ja osobiście mam do nadrobienia cały 6, a 5 prawie nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że cały czas tylko TWD, ale fajnie, jakby chociaż czasem o wcześniejszej porze były. Na polskim FOX wałkują jeden serial w ciągu dnia ciągle: Kości.

 

Jeśli masz czas to FOX pokazuje też wszystkie odcinki od początku. Tylko, że zaczęli od sierpnia. Dzisiaj kończą 5 sezon (od 22:00), zostało im jeszcze ostatnich 5 odcinków 5 sezonu. A od piątku o 23:00 do nocy z poniedziałku na wtorek w nocy tylko The Walking Dead. Od piątku do niedzieli 6 sezon w całości, w niedzielę też premiera 7 sezonu, a w poniedziałek jeszcze powtórki dwóch ostatnich odcinków 6 sezonu i 3 powtórki premierowego 7 odcinka.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem jak dawno to musiało być, bo nie przypominam sobie, aby jakiś oficjalny feed był normalnie dostępny free-to-air w zasięgu Europy. Od zawsze jest kodowany dla Sky czy Sky Italia. Chyba, że na jakichś odległych satelitach (typu 12°W, 15°W) były jakieś dostępne przekazy.

 

Dziwne też, że kanał nie jest zbyt szeroko dystrybuowany w Europie. Nawet dla operatorów kablowych i IPTV. U nas jest wiele kanałów od 21st Century Fox, także mogliby się tym rynkiem zainteresować. Skoro TBS nie widzi problemów z CNN. Bo w przypadku Europy, to jest dostępny oczywiście w Wielkiej Brytanii i Irlandii, we Włoszech czy we Francji.

 

O lokalnych wejściach nie ma co liczyć... :D Chyba że we współpracy z kimś, jak to robi CNN czy Bloomberg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMC emituje TWD ponieważ jest stacją kablową a nie ogólnokrajową gdzie istnieją ograniczenia w sposobie wyświetlania treści. W tzw. kablówkach wystarczy samo odznaczenie przed audycją. A w krajowych jest wszechobecna cenzura dlatego najlepsze seriale zazwyczaj sa produkowane przez kablówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale masz kilka kablowek    AT&T    Uvers       https://en.wikipedia.org/wiki/AT%26T_U-verse              jest  Comcast     http://www.xfinity.com/

 

Charter  https://www.charter.com/browse/content/charter-home

 

FIOS

 

 

Ogólnie jest  ich  11   a kanały które wymieniacie czyli FOX   AMC  USA network   ma 20mln  razem wziętych widzów. A przecież trzeba wziąc pod uwage  regionny.

Dla przykładu  taki  ABC   na wschodzie transmitowany jest  meczyk na cały kraj   to po zakonczeniu meczu wiadomości są tylko na wschodni

m wybrzeżu  i w stetefie środkowej  a zachód na już  inna ramówke.  Na NBC w LA masz np Access Hollywood  i musisz się przełączyć na kanał LA  bo w NY tego nie obejrzysz. Ciekawe czy regionalizacja jest dodatkowo płatna.

 

To jest ciekawe   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_cable_and_satellite_television_networks

 

Swoją  drogą  zobaczcie przychodzi  AT&T . Gdyby u nas ktoś miał chociaż  1/16  takich przychodów to byśmy mieli  jakość i zawartość.  A tak mamy tylko  $$$ i coraz mniej dostępu bo za drogo

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT&T U-verse to operator IPTV.

 

Telewizje PBS (publiczny nadawca), FOX, ABC, NBC, CBS oraz The CW nie mają po jednym ogólnokrajowym kanale. Każda ma ponad po 200 lokalnych sieci. Tak, aby dotrzeć wszędzie w USA. Oczywiście są tzw. pasma wspólne (jak to u nas się nazywa) i pasma lokalne.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...