Jump to content
RafiX

9°East - Eurobird 9A

Recommended Posts

Może ktoś sprawdzić czy działa jeszcze na tym satelicie fashion hd czy ? Działa fashion one hd.Ten drugi kanał jest chwilowo fta.

Jeśli chodzi o transponder 11.785 cały czas jest fta.

FTV HD wyłączony został kilka dni temu (przeniósł się na 13°E), a Fashion One HD na razie jest odkodowany (przed chwilą sprawdzałem) :)

Na częstotliwości zajmowanej wcześniej przez FTV HD 11881,V ,27500 ,dvb-s2 8psk. 2/3 nadaje Fashion One HD - FTA.Tuner wyszukuje kanał bez nazwy.

Jaki jest najsilniejszy transponder na 9A, bo mam problem z namierzeniem tej satelity na zezie "typu szyna" przy antenie 90cm centralnie na HB ustawionej, używając satfindera nawet. Dodam, że np thora znajduję "z ręki". Znalazłem info, że ten niby: 9 east EB 9A 11804V 27500 Lux SD & Lux HD, ale sam E9 nienamierzony póki co...

Może ktoś sprawdzić tp: 12341 V 31400 3/5? Nie łapie mi w ogóle sygnału na nim. Oraz 12034 to samo. Mimo, że poboczne grają.

A na 12149 sygnał skacze. Raz 0% raz ~70% i jakość i siła.

12341 V 31400 3/5 to Multistream z PLS. Możliwy do odbioru tylko na kartach do komputera TBS (5925, 6925 i jeszcze niesprzedawanej 6983). Ale inne podane przez Ciebie transpondery powinny bez problemu działać, spróbuj jeszcze dokładniej ustawić zeza (może pokombinuj ze skew).

Wszysto jest Ok.Antena 80 cm skierowana na 13° sygnał TVP1 HD SNR 12 dB.19,2° ZDF HD 15 dB.Na 9° 12034V SNR 12 dB i 12149V 10,7 dB.Lokalizacja Berlin.

Odbiór pozycji 9° powstał dość przypadkowo.Oczywiście dwie główne pozycje to 13 i 19,2°.Ze starej instalacji został mi jeden konwerter który wrzuciłem obok tego na HB.Tak po prostu na styk na ile się dało.Ta pozycja nie jest dokładnie 9° ale prawdopodobnie coś bardziej w kierunku na 8° bo często odbiera też programy tureckie z pozycji 7°.Sygnał ca 7 dB.

Tak.Nawet 4 patrząc z tej strony szyny.PO drugiej stronie mam jeszcze Astrę 2 i 3.

12341 V 31400 3/5 to Multistream z PLS. Możliwy do odbioru tylko na kartach do komputera TBS (5925, 6925 i jeszcze niesprzedawanej 6983). Ale inne podane przez Ciebie transpondery powinny bez problemu działać, spróbuj jeszcze dokładniej ustawić zeza (może pokombinuj ze skew).

Ok dzięki za odp.

Pewnie problemem jest to, że łapię jednym konwerterem 9E i 7E. Zbliżyłem go na maxa do centralnego 13E (styka się z nim i jest dziwnie przekręcony, nie patrzy w ten sam punkt talerza do lnb od HB), ale konwerter ma chyba ze 100 lat i główkę o połowę większą niż inverto black. W sumie to, na czym mi zależało z 9E to mam, a na 7 się nawet nie nastawiałem i przypadkowo zobaczyłem, ze też łapie.

konwerter ma chyba ze 100 lat

Dawno przed jakąkolwiek telewizją, ale fajnie :)

Na Węgrzech będzie przeprowadzona całkowita restrukturyzacja telewizji publicznej. Ma powstać m.in kanał sportowy M4.

O proszę, a czasami trafię na jakiś mecz ligowy na którymś z węgierskich programów. Pozostają na 9E czy restrukturyzacja łączy się z przeprowadzką?

Węgierskie M1 już kodowane? Widać tylko plansze z tekstem, że M1 Europe tylko dla Węgier a M1 w ogóle mam zakodowane.

Gdzie tam zakodowane!

11958 V 27500

M1 HD

M2 HD

Duna HD

Duna World HD

To samo jest na 12207 H 27500 tylko w SD no i oczywiście wszystko FTA.

Węgierskie M1 już kodowane? Widać tylko plansze z tekstem, że M1 Europe tylko dla Węgier a M1 w ogóle mam zakodowane.

Kanał o ID: M1 HD jest czasowo kodowany, tj. szyfrowane są audycje, co do których nadawca nie posiada praw na całą Europę. W tym samym czasie na kanale M1 HD Europe widnieje własnie plansza informacyjna, iż dana audycja jest dostępna tylko na terytorium Węgier. Podobny zabieg stosują M2 oraz Duna TV. :wink:

No właśnie chyba wczoraj :( Razem z NT1 HD i TMC HD. Kolejna smutna wiadomość po wyłączeniu kanałów France TV z 5W.

Ale może to tylko jakiś błąd, bo W9 i 6ther jeszcze działają i dodatkowo nie działające kanały fizycznie się wyszukują, nawet mają EPG aktualne, tylko brak PID PMT.

Potwierdzam - od czwartku ich nie ma... :cry:

Przez to, oraz przez wyłączenie paczki France TV z 5°W zacząłem się poważnie zastanawiać nad kartą TNT Sat... :roll:

Edited by SatExpert