Skocz do zawartości

Zrywa mi "Travel & Adventure"


rberka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj nikodem trafił w sedno sprawy. Sprawdziłem, te kanały o których wspominaliście nadają z transpondera 12,284H, który jest troche słaby. Ale to jest transponder na pokładzie Hot Bird 3, a on zostanie zastąpiony przez HB8, sygnał powinien się poprawić.

Moja rada: poczekać miesiąc albo dwa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał pitter kanał ten jak i Zone Reality i Club nadają z TP 12,284V. U mnie tez często przy złej pogodzie występuje szatkowanie na tych kanałach. Ogólnie z tego TP mam najsłabszy sygnał z całej oferty CP.

Jeżeli ktoś chce to może pobawić sie trochę anteną ale chyba lepiej zaczekać na HB8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba faktycznie poczekam.ale na 100% bedzie lepiej?

Anteną próbowałem ruszać, ale całe g..no to dało :(

 

wiec moze faktycznie na razie poczekam, bo na innych kanałach nie mam żadnych problemów wiec antena i kabel są w porządku :)

 

A ile trzeba bedzie czekac? i czy to nie są tylko plotki?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile trzeba bedzie czekac? i czy to nie są tylko plotki?

Hot Bird 8 ma przejąc zadania HB3 w pażdzierniku tego roku (brak dokładnej daty). HB8 jest już na orbicie i prowadzone są testy.

Tu masz mapke pokrycia przez HB8 :arrow:http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb8_popd.html

Wiązka i moc jest bardzo podobna do Hot Birda 7A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zgodnie z komunikatem prasowym Eutelsata dzis, czyli 3 pazdziernika HotBird 8 zajmie miejsce do swiadczenia swoich uslug, a do konca miesiaca HotBird 3 zostanie przesuniety na pozycje orbitalna 10E, wiec juz doslownie na godzinach/dniach zapewne HotBird8 przejmie w pelni obowiazki wysluzonej 3.

 

to mam coś robic (przeinstalować kanały??), czy czekać cierpliwe aż samo się poprawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba przeinstalowywać - samo się podmieni i nie będzie to zauważalne dla widzów (no może poza tym, że będzie silniejszy sygnał).

 

Ale ja mimo wszystko uważam, że jeśli teraz wam zarywa, to trzeba się wgramolić na dach i poprawić antenę - jakoś na 60cm chodzi bez problemu - trzeba tylko antenę pożądnie ustawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba przeinstalowywać - samo się podmieni i nie będzie to zauważalne dla widzów (no może poza tym, że będzie silniejszy sygnał).

 

Ale ja mimo wszystko uważam, że jeśli teraz wam zarywa, to trzeba się wgramolić na dach i poprawić antenę - jakoś na 60cm chodzi bez problemu - trzeba tylko antenę pożądnie ustawić...

 

 

mówisz poprawić antenę... ale chodzi o to, że inne kanały chodzą idealnie, a te na początku też chodziły dobrze i tak jakoś z pół roku temu zaczęły z dnia na dzień sie przycinać. antena wg mnie się nie przestawiła, bo na innych siła syg. jest taka sama.

 

chyba, że jak nie pomoże ta zmiana to coś popróbuje... :roll:

 

Jeszcze jedno!

Jezeli faktycznie się nie poprawi to w jaki sposób zauważę że to już nadaje z tego nowego hotbirda?[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defx - jak już nastapi zmiana na Hot Brid 8 dekoder powinien otrzymać silniejszy sygnał - wtedy też, wszystko powinno wrócić do normy. :lol:

Jeśli tak nie będzie - to należałoby spróbować lekko pokręcić anteną lub leciutko samym konwerterem. :lol:

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...