Skocz do zawartości

player+ – wspólna oferta player.pl oraz platformy CANAL+


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby mieć NC+ GO trzeba mieć umowę na normalną TV i o to się głównie rozchodzi chyba z tymi prawami. Szczegółów nie znam, ale sprzęt i infrastruktura wymagana aby to działo jak trzeba okazał się za drogi w przeliczeniu na prognozowaną ilość osób zainteresowanych taką usługą. Mówiąc kolokwialnie nie opłacało się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepiej mieć kogoś uwiązanego na 12, 15 lub 24 m-ce. CP ma Iple i wiele osób korzysta tylko z tej formy by oglądać najważniejsze wydarzenia sportowe. A kto ma większą bazę: CP czy nc+? Czy CP ubywa abonentów? To samo tyczy chociażby Eleven Sports, gdzie duża rzesza oglądających to internauci. Liczy się atrakcyjność oferty, cena, dostępność i możliwość oglądania gdzie się i na czym się chce.

 

Odpływ klientów i tak będzie. Może nie od razu, bo większość (jeszcze) nie wie, że nie będzie LM w nc+, a grono osób opłacających abo tylko dla tych rozgrywek jest naprawdę spore.

 

Takie myślenie o zachowawczości / strachu o utracie abonentów nie popchnie tej platformy do przodu, a szkoda. Prawda jest taka, że ten co ma legalnie kupić i płacić to będzie to robił niezależnie od formy. Chodzi po prostu o wygodę.

 

Stara prawda biznesowa mówi, że najpierw trzeba wsadzić żeby później wyjąć. W nc+ widocznie tego nie rozumieją skoro twierdzą, że im się to nie opłaca.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven nie ma swojej platformy... CP nie daje linearnej oferty oderwanej od usługi DTH w ipli... coś więcej tłumaczyć trzeba?

 

Nie patrz przez pryzmat swojej sytuacji, oni rozumieją bardzo dobrze, Ty mniej... bo patrzysz tylko na swoje potrzeby i myślisz że wszyscy takie mają.

 

Rzucasz teoriami, które przełożone do rzeczywistości mogą, ale nie muszą dawcą skutek. Masz biznes i inwestujesz ciągle? Wątpię... dam sobie uciąć rękę że robisz na etacie :)

 

Moim zdaniem to dobre działanie NC+, a jako abonent DTH mianym dopłacać do eksperymentów z TV po sieci to podziękuję, w porę się opamiętali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP daje ofertę wydarzeń sportowych bez posiadania abonamentu DTH. "Coś więcej tłumaczyć trzeba?" Mają Iple na dużej ilości urządzeń. Nie sądzisz, że to przydatne i wygodne? Jest też takie powiedzenie... Kto się nie rozwija ten się cofa.

 

Dlaczego mam nie mówić o swoich potrzebach skoro ty mówisz o swoich? Skoro nie rozumiesz moich teorii to trudno. Na siłę  Cię przekonywał nie będę. Twój wybór. Tak, pracuję na etacie. Jeśli Cię to pocieszy to powiem Ci w sekrecie, że na stanowisku kierowniczym, gdzie akurat o inwestycjach mógłbyś się ode mnie wiele nauczyć. :)

 

Ps. I tak dopłacisz jako abonent DTH czy tego chcesz czy nie.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepiej mieć kogoś uwiązanego na 12, 15 lub 24 m-ce. CP ma Iple i wiele osób korzysta tylko z tej formy by oglądać najważniejsze wydarzenia sportowe. A kto ma większą bazę: CP czy nc+? Czy CP ubywa abonentów? To samo tyczy chociażby Eleven Sports, gdzie duża rzesza oglądających to internauci. Liczy się atrakcyjność oferty, cena, dostępność i możliwość oglądania gdzie się i na czym się chce.

 

Odpływ klientów i tak będzie. Może nie od razu, bo większość (jeszcze) nie wie, że nie będzie LM w nc+, a grono osób opłacających abo tylko dla tych rozgrywek jest naprawdę spore.

 

Takie myślenie o zachowawczości / strachu o utracie abonentów nie popchnie tej platformy do przodu, a szkoda. Prawda jest taka, że ten co ma legalnie kupić i płacić to będzie to robił niezależnie od formy. Chodzi po prostu o wygodę.

 

Stara prawda biznesowa mówi, że najpierw trzeba wsadzić żeby później wyjąć. W nc+ widocznie tego nie rozumieją skoro twierdzą, że im się to nie opłaca.

 

Tyle, że w Polsce jest tak, że szybki, szerokopasmowy internet, pozwalający na bezproblemowe strumieniowanie kanałów HD czy 4K, jest zwykle dostarczany wyłącznie przez duże sieci kablowe, od razu w komplecie z telewizją. Klienci tacy nie potrzebują zwykle oferty NC+, bo mają multum kanałów w swojej ofercie kablowej. Można więc powiedzieć, że nie jest to bezpośredni target platformy NC+, nie do nich kierują ofertę. NC+ walczy głównie o klientów mieszkających w mniejszych miastach, na wsiach oraz w domach, które nie są objęte dużymi sieciami kablowymi.

Poza tym zdziwił byś się, jak duże jest wciąż przywiązanie odbiorców do tradycyjnej telewizji linearnej, najlepiej to pokazuje przykład Netflixa i HBO GO. Ten pierwszy staje na głowie, żeby walczyć w Polsce o każdego klienta i nadal nie wiedzą, dlaczego im nie idzie, a ten drugi nie musi się za bardzo starać, bo HBO GO, sprzedawane jako uzupełnienie linearnej oferty HBO, świetnie się w naszym kraju przyjęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP daje ofertę wydarzeń sportowych bez posiadania abonamentu DTH. "Coś więcej tłumaczyć trzeba?" Mają Iple na dużej ilości urządzeń. Nie sądzisz, że to przydatne i wygodne? Jest też takie powiedzenie... Kto się nie rozwija ten się cofa.

 

Dlaczego mam nie mówić o swoich potrzebach skoro ty mówisz o swoich? Skoro nie rozumiesz moich teorii to trudno. Na siłę Cię przekonywał nie będę. Twój wybór. Tak, pracuję na etacie. Jeśli Cię to pocieszy to powiem Ci w sekrecie, że na stanowisku kierowniczym, gdzie akurat o inwestycjach mógłbyś się ode mnie wiele nauczyć. :)

 

Ps. I tak dopłacisz jako abonent DTH czy tego chcesz czy nie.

Skad taka pewnisnosc panie kierowniku... Zaloz wlasny biznes to pogadamy o inwestycjach, ale wlasnymi srodkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się Liga Mistrzów w nc+ to może w przyszłym roku pojawi się C+ Sport :)

Na to bym nie liczył. Moim skromnym zdaniem ;) Canal+ tam się nie pojawi, będą pojedyncze wydarzenia sportowe i tyle. Po co robić sobie konkurencję.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@myk6414 - nie każdy z większych ekranów ma telewizor Sony bądź Sharp (o chińskich dziwactwach robionych na glucie z kiepskim sterowaniem nie wspomnę) oraz nie każdy chce oglądać telewizję czy filmy na ekranie max. 10,1 cali. Zresztą wydaje mi się, iż będzie tak: aplikacja Player.pl na podstawową funkcjonalność, a te pudełko będzie miało dodatkowe funkcjonalności. Trzeba tylko poczekać do czwartku/piątku* na szczegóły, bo generalnie ten tydzień może być ciekawy w kwestii rynku IPTV w Polsce (poza tym swoją konferencję będzie miał w piątek Orange).

 

* - zależy, o której godzinie w czwartek będzie ta konferencja.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pierwsze zdanie. Ja pisze o apce na android tv- czyli o telewizorze z Androidem na pokładzie. Już dziś można na nim zainstalować np nc+ go i oglądać przez internet (w jakości 720p) ofertę nc+.

Player też jest fajnym rozwiązaniem, tylko że działa fatalnie. Do apki Netflixa czy showmax nie ma co się porównywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pierwsze zdanie. Ja pisze o apce na android tv- czyli o telewizorze z Androidem na pokładzie. Już dziś można na nim zainstalować np nc+ go i oglądać przez internet (w jakości 720p) ofertę nc+.

Player też jest fajnym rozwiązaniem, tylko że działa fatalnie. Do apki Netflixa czy showmax nie ma co się porównywać

 

Player nie ma oficjalnie na Android TV, producenci telewizorów coś tam dostosowują dlatego działa jak działa. Ja mam MiBoxa i wogóle nie mam, a przydałby się... najelpiej integrująca się z funkcja TV Androida, tego nawet Ipla nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pierwsze zdanie. Ja pisze o apce na android tv- czyli o telewizorze z Androidem na pokładzie. Już dziś można na nim zainstalować np nc+ go i oglądać przez internet (w jakości 720p) ofertę nc+.

Player też jest fajnym rozwiązaniem, tylko że działa fatalnie. Do apki Netflixa czy showmax nie ma co się porównywać

 

Chodziło mi o  to, że Android TV w telewizorach ma oficjalnie Sony i Sharp (swoje kosztują, a niekoniecznie najlepiej działają). W większości przypadków na polskim rynku Android do telewizora to chińskie dziwactwa z niesterowalnymi pilotami i wersją Androida na telefony i tablety (które najlepiej działają na sterowaniu dotykowym - nie zdarzają się urządzenia większe niż 10,1 cali; nie chwalę się, że to też mam), a pośrednie rozwiązania (typu MiBox, Chromecast czy Nvidia Shield) są niezbyt popularne.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek konferencja Playera z udziałem Macieja Maciejowskiego (TVN) i Jacka Balickiego (nc+).

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/tvn-nc-i-orange-szykuja-duze-zmiany-w-ofercie-tv,2,3,40602.html

 

Wreszcie! Fajnie, że coś się dzieje w tej kwestii, ale nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca. Przykładowo, Eleveny z player.pl wyglądały strasznie nędznie. Wyraźna pikseloza ruchu już na ekranach 40-cali i więcej. Poza tym zobaczymy jak z cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Google obecnie nie chwali się tym, że w Philipsach jest Android TV.

 

A tak poza tym: dość tego off-topu, poczekajmy aż ujawnią ofertę w czwartek (bądź najpóźniej w piątek, o ile konferencja będzie wieczorem) - paradoksalnie też mnie ciekawi czy będzie np. Canal+ (i jeżeli będzie, to na jakich warunkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...