Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) platformy CANAL+ – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

W innych krajach ciężko z 4K na satelicie, to w Polsce tym bardziej. Zresztą, poczekamy zobaczymy. Takie są moje prognozy, że platformy pójdą już w rozwój usług OTT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, corso579 napisał:

Jest szansa, że wreszcie coś się ruszy z filmami w 4k, min. Pacific Rim Rebelia https://hdtvpolska.com/pacific-rim-rebelia-grey-4k-canalplus/

NC+ reklamuje, ze Barry Seal: Król przemytu w marcu w 4k (https://ncplus.pl/canal-plus-4k-ultra-hd)

 

"Czas mroku" również się niedługo ma pojawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to 13 marca na RAI 4K mecz Bayern - Liverpool.

Odbiór z Hotbird z modułów CI+ i kart Tivusat.

 

Bez problemu do oglądania na dekoderach 4K z dwoma wejściami na moduł CI+.

Działają moduły NC+ CI+ oraz moduł Tivusat CI+.

 

Tylko cena takiego dekodera 4K to około 1200 - 1600 zł.

 

Masz dostęp także do wszystkich niekodowanych transmisji 4K na satelitach - bez proszenia się i denerwowania się.

 

Edytowane przez tweed77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 16:18, bugmenot napisał:

Oba filmy to upscale, wydania bluray mają HDR.

Czy możesz rozwinąć temat (jeszcze jestem zielony w tym wszystkim)? Jak mam to rozumieć? Po nakręceniu filmy, został on podrasowany do 4K przez producenta czy to c+4k ma HD i go sobie sam podkręca do 4K (i wtedy mamy takie 4k jakby to podbił tv)?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@ircios, miejmy nadzieje, ze Canal+4K zostanie na satelicie a dojdą inne kanały w 4K na  MyCanal.

Wystarczy porównać sobie 4K na Canal+ a 4K na Ipla.

Jakość Ekstraklasy jest jak na razie wzorem jeśli chodzi transmisje sportowe 4K w naszym kraju.   :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzejgratis

Mowa nie była o jednym kanale 4k i jego rozwoju ani o dekoderze od nc, tylko o ofercie z satelity 4k, na którą nie ma miejsca na sat. I, że operatorzy będą ofertę rozszeżać online. Jeśli MyCanal wejdzie w życie, będzie to fakt niepodważalny. Oczywiście inną kwestią jest dostęp abonentów do Internetu z odpowiednią predkością, ale to też sie rozwija. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, corso579 napisał:

Czy możesz rozwinąć temat (jeszcze jestem zielony w tym wszystkim)? Jak mam to rozumieć? Po nakręceniu filmy, został on podrasowany do 4K przez producenta czy to c+4k ma HD i go sobie sam podkręca do 4K (i wtedy mamy takie 4k jakby to podbił tv)?  

 

Pawop napisał co najważniejsze, ja tylko dodam, że 3/4 filmów w 4K jest na razie upscalowanych.

Przykładowo, "Pacific Rim: Rebelia" został nakręcony kamerami 2.8K i 3.4K, a ostatecznie zmontowany jako 2K i z tego formatu został podniesiony do 4K.

Nadal wygląda to znacznie lepiej niż to co by poszło na kanale HD w 1080i i trochę lepiej od zwykłego wydania 1080p BD, no ale do pełnego 4K brakuje :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
2 godziny temu, corso579 napisał:

Okiem laika, Pacifik Rim w 4K wyglądał całkiem przyjemnie. A jak wy to oceniacie? Udany upscaling czy nie?

Udany. Szkoda, ze nie można sprawdzić jakie są parametry tego filmu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...