Jump to content
Emil.1603

Ultra HD (4K) Platformy CANAL+ – oferta programowa

Recommended Posts

5 godzin temu, SatExpert napisał:

Ale nie na satelicie - za dużo by potrzeba tp... no chyba że powstanie do tego czasu Ultra HEVC żeby CP mógł na jednym tp umieścić minimum 10 kanałów 4K. :rofl:

Trochę czasu minie... CP do wszystkiego podchodzi mozolnie. Bardziej bym się obawiał o nc+, skąd weźmie miejsce jak ruszy z impetem. ;)

@andrzejgratis,

Nie na darmo nc+ pracuje nad myCANAL, a CP nad ofertą poprzez EVOBOX IP. Na kanały 4K potrzeba trochę pojemności, a transpordery nie są z gumy. Myślę, że z 4K na sat będzie ciężko.

• Upvote 1

Guest kingofsouth
13 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

@andrzejgratis,

Nie na darmo nc+ pracuje nad myCANAL, ......... Myślę, że z 4K na sat będzie ciężko.

MyCanal to nowa grupa odbiorców.  Satelita to inny target i tutaj 4K, tez będzie rozwijane. Nie martw się o to. ;) 

W innych krajach ciężko z 4K na satelicie, to w Polsce tym bardziej. Zresztą, poczekamy zobaczymy. Takie są moje prognozy, że platformy pójdą już w rozwój usług OTT. 

• Upvote 1

Posted (edited)

Cały czas to podkreślam.... W sieci będzie miało się dobrze 4k, ale nie na sat. 😉

Edited by ircios
  • Upvote 1

4K będzie ale w chmurach.Tworzenie kanałów nie ma sensu żadnego.

• Upvote 1

Jest szansa, że wreszcie coś się ruszy z filmami w 4k, min. Pacific Rim Rebelia https://hdtvpolska.com/pacific-rim-rebelia-grey-4k-canalplus/

NC+ reklamuje, ze Barry Seal: Król przemytu w marcu w 4k (https://ncplus.pl/canal-plus-4k-ultra-hd)

4K tylko w necie? Czy to znaczy, że powoli należy demontować anteny satelitarne z budynków, a inwestować w światłowód? ? 

Guest kingofsouth

My mieszkamy w tej samej Polsce? Zejdź trochę na ziemię ;)

3 godziny temu, corso579 napisał:

Jest szansa, że wreszcie coś się ruszy z filmami w 4k, min. Pacific Rim Rebelia https://hdtvpolska.com/pacific-rim-rebelia-grey-4k-canalplus/

NC+ reklamuje, ze Barry Seal: Król przemytu w marcu w 4k (https://ncplus.pl/canal-plus-4k-ultra-hd)

"Czas mroku" również się niedługo ma pojawić

Guest kingofsouth

Pytanie za 100 punktów. Czy to są filmy 4K? Czy też upscaling? ;)

Posted (edited)

Za to 13 marca na RAI 4K mecz Bayern - Liverpool.

Odbiór z Hotbird z modułów CI+ i kart Tivusat.

Bez problemu do oglądania na dekoderach 4K z dwoma wejściami na moduł CI+.

Działają moduły NC+ CI+ oraz moduł Tivusat CI+.

Tylko cena takiego dekodera 4K to około 1200 - 1600 zł.

Masz dostęp także do wszystkich niekodowanych transmisji 4K na satelitach - bez proszenia się i denerwowania się.

Edited by tweed77
  • Like 1

Ok. Podsumowując. Na którym kanale odbieranym z anteny satelitarnej na platformie nc+ możemy obejrzeć seriale TVNu w wersji 4K? Chodzi mi o nowości takie jak "Diagnoza 4" czy "Odwróceni 2".

• Upvote 1

Guest kingofsouth

Na żadnym.

W dniu 5.03.2019 o 16:18, bugmenot napisał:

Oba filmy to upscale, wydania bluray mają HDR.

Czy możesz rozwinąć temat (jeszcze jestem zielony w tym wszystkim)? Jak mam to rozumieć? Po nakręceniu filmy, został on podrasowany do 4K przez producenta czy to c+4k ma HD i go sobie sam podkręca do 4K (i wtedy mamy takie 4k jakby to podbił tv)?  

Producent podrasował

Guest kingofsouth

@ircios, miejmy nadzieje, ze Canal+4K zostanie na satelicie a dojdą inne kanały w 4K na  MyCanal.

Wystarczy porównać sobie 4K na Canal+ a 4K na Ipla.

Jakość Ekstraklasy jest jak na razie wzorem jeśli chodzi transmisje sportowe 4K w naszym kraju.   :cool:

Zwykły Kowalski chcąc posiadać 4K nie będzie patrzyć co oferuje myCanal przez internet tylko UltraBox+ 4K. Także byłbym spokojny o CANAL+ 4K Ultra HD jak o rozwój oferty "satelitarnej".

• Upvote 1

@andrzejgratis

Mowa nie była o jednym kanale 4k i jego rozwoju ani o dekoderze od nc, tylko o ofercie z satelity 4k, na którą nie ma miejsca na sat. I, że operatorzy będą ofertę rozszeżać online. Jeśli MyCanal wejdzie w życie, będzie to fakt niepodważalny. Oczywiście inną kwestią jest dostęp abonentów do Internetu z odpowiednią predkością, ale to też sie rozwija. 😉

3 godziny temu, Pawop napisał:

Producent podrasował

Dzięki za odpowiedź. Za parę godzin, będziemy mogli się przekonać jak mu to wyszło.

4 godziny temu, corso579 napisał:

Czy możesz rozwinąć temat (jeszcze jestem zielony w tym wszystkim)? Jak mam to rozumieć? Po nakręceniu filmy, został on podrasowany do 4K przez producenta czy to c+4k ma HD i go sobie sam podkręca do 4K (i wtedy mamy takie 4k jakby to podbił tv)?  

Pawop napisał co najważniejsze, ja tylko dodam, że 3/4 filmów w 4K jest na razie upscalowanych.

Przykładowo, "Pacific Rim: Rebelia" został nakręcony kamerami 2.8K i 3.4K, a ostatecznie zmontowany jako 2K i z tego formatu został podniesiony do 4K.

Nadal wygląda to znacznie lepiej niż to co by poszło na kanale HD w 1080i i trochę lepiej od zwykłego wydania 1080p BD, no ale do pełnego 4K brakuje :).

Guest kingofsouth

" Pacific Rim: Rebelia " wylądował w usłudze Canal+4K VOD :D  

Dźwięk 5:1

1pac.jpg

pac2.jpg

Okiem laika, Pacifik Rim w 4K wyglądał całkiem przyjemnie. A jak wy to oceniacie? Udany upscaling czy nie?