Jump to content
Emil.1603

Ultra HD (4K) Platformy CANAL+ – oferta programowa

Recommended Posts

Guest kingofsouth

@tweed77, spodziewałeś sie czegoś innego?

Panowie z NC+ dali powąchać tzw po transmisji plansze w 4K już z kompletami caids :mrgreen:

Bitrate sięgające w porywach nawet 28000 kb/s

Przekaz przełączono do HD

21691875899475337530.jpg

Edited by franko

To trafiłeś już na plansze z HD, nie HEVC H.265. Mi udało się na krótko być w HEVC H.265 na planszy z bitrate 26000-28000 kb/s.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Jakbyście nie zauważyli, to po transmisjach w 4K od razu CANAL+ NOW przechodzi do HD ze swoją planszą z logo.

Chociaż zamiast tej planszy z logo, mogliby właśnie nadawać taką z informacją o następnej transmisji w 4K.

Przypominam, że wątek dotyczący samego kanału CANAL+ Now (4K) jest już tutaj: :arrow: https://forum.satkurier.pl/topic/34-nc-o-canal-sport-i-canal-sport-2-canal-now/

W związku z tym dyskusję odnośnie samego tego kanału, również w kwestiach technicznych, proszę kontynuować w tamtym właśnie wątku.

Niniejszy wątek służy wyłącznie dyskusji ogólnej na temat obecnej i przyszłej oferty programowej 4K platformy nc+.

Czyli na module cam CI+ będzie można oglądać programy 4K. Czy nie mogli by zrobić tak wymieniamy ci karty cameleon na cayman. Do jednej karty dajemy ci Moduł cam CI+, a na drugiej powiedzmy dekoder 4K. Oczywiście wszystkie warunki pozostaną bez zmian multiroom 0 zł, dekoder 4K UHD 0 zł. Ale nie wymian nie ma, żeby dostać tuner 4K trzeba 15 zł, multiroom na nowych zasadach 10 zł. To jest właśnie dojenie kasy, tylko mogą się przejechać na tym i to bardzo.  

Coś jest na rzeczy.

Aby jeszcze bardziej rozszerzyć możliwość oglądania transmisji w 4K, chcemy aby zapisywali Państwo abonentów, którzy są zainteresowani wydarzeniami w 4K, ale nie posiadają naszego sprzętu. Czyli tacy klienci, którzy posiadają własne moduły CAM odbierające 4K, ale posiadają karty Cameleon lub posiadają tylko kartę Cameleon.

...

Oferty obejmować będą możliwość wydania modułu CAM CI+ wraz z kartą Cayman.

Chyba w APS musisz zapytać :-D

Edited by ircios

Czyli na module cam CI+ będzie można oglądać programy 4K. Czy nie mogli by zrobić tak wymieniamy ci karty cameleon na cayman. Do jednej karty dajemy ci Moduł cam CI+, a na drugiej powiedzmy dekoder 4K. Oczywiście wszystkie warunki pozostaną bez zmian multiroom 0 zł, dekoder 4K UHD 0 zł.

Aż się popłakałem ze śmiechu  :mrgreen: 

Tu nie ma z czego się śmiać, to porażka, że nie można mieć MR mając moduł. A o sprzęcie za zero to kolega może sobie pomarzyć ;-)

Mikizncplus a co cię tak rozbawiło. Napisałem jak powinno być w normalnej platformie, a nie to co chcesz usłyszeć. Ten mój post jest z małą dygresją, tylko trzeba go zrozumieć. W tej dygresji jest zawarte sedno sprawy. Tak na zakończenie najuczciwiej dla klienta i najlepiej powinni dać uprawnienia na karty cameleon, ale I tak tego nie zrobią. Cały czas nam są kłody rzucane pod nogi.

Edited by lecho

To jak sie do tego zapisać?

Udaj się do APSu i zgłoś zainteresowanie. Jak na razie jest to ankieta /badanie ilu takich klientów byłoby chętnych na coś takiego.

Przecież nie ma wymiany dekodera na moduł

Jak im nie zależy na abonencie to nie będę się prosił

Kończy mi się umowa i pewnie na czas nieokreślony przejdzie

To, że na razie niema nie znaczy, że nie będzie w przyszłości. Przecież napisałem, ze to jest badanie ilu klientów byłoby czymś takim zainteresowanych.

Czy jest osoba na forum, która może potwierdzić (osobiste doświadczenie) dostęp/odbiór treści 4K z powszechnie dostępnym modułem od nc+ (oczywiście z kartą cayman z CAID 1884)?

Napisałem do nc+ z pytaniem o dostępność tych treści na module i w odpowiedzi od Specjalisty ds. Reklamacji otrzymałem informację, że obecnie możliwe jest to tylko z dekoderem Ultrabox.(Podobnie odpowiedział mi pracownik APS w mojej okolicy).

Czy koledzy z redakcji do testów otrzymali zestaw przedpremierowy czy jak?

Moduł Cam od NC+ jest przystosowany do odbioru treści 4K - ma nawet logo 4K na opakowaniu... Ale jak to działa w praktyce, to już nie odpowiem.

Edited by ezequiel93

Korzystam z modulu  CAM+ na Canal+ Now4K .Odbiór świetny ,bez uwag .

Korzystam z modulu  CAM+ na Canal+ Now4K .Odbiór świetny ,bez uwag .

Dodam z Panasonikiem 65CX800.

Dla pewności dopytam, masz na myśli ostatnio transmitowane mecze w rozdzielczości 4K? Możesz powiedzieć kiedy nabyłeś ten moduł i czy w APS-ie czy zakup on line?

Możesz podpisać w każdym punkcie nową umowę na moduł, do każdego pakietu w ulotce jest z aktywacją 9,90 i najmem 0zł, a od Superpremium+ nawet bez aktywacji. Tylko pewnie połowa konsultantów w punktach nawet nie wie o tym, że moduł 4K obsługuje.