Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) platformy CANAL+ – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem jedno: przełączyłem na chwilę na inny mecz na zwykłym HD i ...

Można powiedzieć, że oglądając  kiedyś w HD nie chciało się wracać do meczu w SD tak teraz nie chce się oglądać w zwykłym HD.

To naprawdę rewolucja, widziałem na trawie wgniecione ślady po panu obsługującym kosiarkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: przełączyłem na chwilę na inny mecz na zwykłym HD i ...

Można powiedzieć, że oglądając  kiedyś w HD nie chciało się wracać do meczu w SD tak teraz nie chce się oglądać w zwykłym HD.

To naprawdę rewolucja, widziałem na trawie wgniecione ślady po panu obsługującym kosiarkę!

Potwierdzam , obraz żyleta :) oglądam na LG 55 UH 6507 , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: przełączyłem na chwilę na inny mecz na zwykłym HD i ...

Można powiedzieć, że oglądając  kiedyś w HD nie chciało się wracać do meczu w SD tak teraz nie chce się oglądać w zwykłym HD.

To naprawdę rewolucja, widziałem na trawie wgniecione ślady po panu obsługującym kosiarkę!

 

Nie mam jeszcze nowego dekodera ale patrząc w SkyQ zgadzam się w pełni.Może wreszcie w Polsce będzie porządny obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: przełączyłem na chwilę na inny mecz na zwykłym HD i ...

Można powiedzieć, że oglądając  kiedyś w HD nie chciało się wracać do meczu w SD tak teraz nie chce się oglądać w zwykłym HD.

To naprawdę rewolucja, widziałem na trawie wgniecione ślady po panu obsługującym kosiarkę!

 

W HD też było widać takie szczegóły, kiedy jeszcze nadawano je z przepływowością 15-20 Mbps (pamiętam wgniatające w fotel NHL na nsport 10 lat temu ;)). Teraz trzeba ludziom wcisnąć 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak początki HD to było prawdziwe HD z bitrate takie jak powinno być a nie tak jak teraz. W sumie 4k w realiach jakie są to może będą max 2 kanały i tyle. Skąd wziąć miejsce na więcej? Według mnie za parę lat będą musieli pomyśleć o dostosowanie dekoderow do oglądania TV przez neta bo nie będą w stanie tego ogarnąć jeśli będą chcieli przeprowadzać więcej transmisji i tworzyć kolejne kanały. Na dzień dzisiejszy przeszkodą jest pojemność tp. oraz koszt dzierżawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego w środę również nie ma meczu 4K i w czwartek w LE? Czy są to ograniczenia technologiczne związane z tym, że tylko niektóre mecze są realizowane w 4K? Czy są to ograniczenia licencyjne? Czy ograniczenia łączności światłowodowej? Zauważmy, że drugi mecz nadawany w 4K będzie również transmitowany z Niemiec, które są stosunkowo niedaleko Polski.

 

Natomiast drugą kwestią jest dźwięk bitrate na poziomie 384 jest ok(wprawdzie do ZDF jeszcze bardzo daleko tam ścieżka AC-3 nadawana jest w 640kbps czyli tak jak dysk Blu-Ray), ale skoro wprowadza się na rynek nową generacje dekoderów to sprawą oczywistą wydaje się kodowanie w systemie E-AC-3. Jeżeli telewizor ma HEVC i UHD to na 99,(9)% będzie wspierał E-AC-3. Natomiast dekoder NC+ też wspiera E-AC-3. Trzecią kwestią jest brak ścieżki oryginalnej bez komentarza tzw Voice Of Stadium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ testowała E-AC3 na serwisie 4402 jakoś przez ostatnie dwa dni, z jakiegoś powodu zdecydowali się jednak na AC3. Podejrzewam, że jeśli testowali, ale to cofnęli, to jednak był ku temu powód. Mogę tylko zgadywać, ale może chodziło o szersze wsparcie zestawów kin domowych? Natomiast z dźwiękiem ze stadionu to dziwne o tyle, że jeszcze do południa jak korygowano CANAL+ Now na satelicie w strumieniu, to tą ścieżkę dodano (bo jej nie było). Ostatecznie zniknęła - błąd w ferworze walki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak początki HD to było prawdziwe HD z bitrate takie jak powinno być a nie tak jak teraz. W sumie 4k w realiach jakie są to może będą max 2 kanały i tyle. Skąd wziąć miejsce na więcej? Według mnie za parę lat będą musieli pomyśleć o dostosowanie dekoderow do oglądania TV przez neta bo nie będą w stanie tego ogarnąć jeśli będą chcieli przeprowadzać więcej transmisji i tworzyć kolejne kanały. Na dzień dzisiejszy przeszkodą jest pojemność tp. oraz koszt dzierżawy :)

Dlatego powstał chociażby HEVC, a wkrótce będzie DVB-S2X. Jedno skompresuje bitrate o ok. połowę, a drugie zwiększy pojemność o ileś procent. Naturalna ewolucja w technice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie dla kin domowych nie ma żadnego znaczenia bo możliwości podpięcia są trzy i w każdej z nich nie ma to znaczenia. 

1. Kablem Spdif kino i tak dostanie AC-3.

2. Kanałem ARC też.

3. A przy podpięciu przez wzmacniacz, musi on posiadać 4K passthrough i wtedy też 99,(9)% obsługuje E-AC-3.

 

Pewnie im się coś nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...