Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) platformy CANAL+ – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
7 minut temu, piotrekj66 napisał:

Jeszce jedno pytanko, obecnie są trzy kanały 4k z czego jeden sensowny, czy przewiduje się że z tymi kanałami będzie jak kiedyś z HD? Najpierw był jeden a później większość przeszła w HD. Tak samo będzie z 4k czy raczej zostanie kilka takich kanałów a nie ma szans na większość? 

Mam do czynienia z takimi oto kanałami 4K dostępnymi u innych nadawców :

  • FunBox Ultra HD

  • Ultra TV 4K

  • Eleven Sports 4K

I uwierz mi na słowo :mrgreen:jedyny sensowny w Polsce kanał 4K to Canal+4K.  Obecnie nie ma szans na coś podobnego poza tym co jest w PC+.

Chyba cie nie interesują sztucznie upscalowane kanały typu WPolse 4K, Mango24 4K i inne tego typu bzdury :D

@tyrla , co do TVP 4K to przyszłość i to nie powiedziane , że TVP dogada się z PC+.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
8 godzin temu, maciekmm napisał:

 W nowym oprogramowaniu nie sa widoczne kolekcje 4k ?

Niestety nie ma kolekcji 4k, w ogóle w VOD jest taki bałagan że szok. Wszystko jest wymieszane, do tego dochodzą braki w epg. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą do dobrego obrazu na Canal+ 4K jest TV obsługujący HDR HLG, po 2. Jasność i kontrast na tym kanale musi być ustawiona na max. Najlepiej też sprawdza się tryb Standardowy oraz kolor Standardowy lub Chłodny. Po przełączeniu na ten kanał TV powinien automatycznie rozpoznać że jest to HLG. Pamiętaj aby wybrać w ustawieniach żeby dane opcje obrazu były tylko dla tego źródła sygnału. W ten sposób zachwoasz inne ustawienia dla HLG a inne dla kanałów bez HDR. 
 

Przy HDR HLG trzeba trochę popracować, nigdy żaden TV nie jest gotowy „out of the box”. Każda matryca (nawet w tym samym modelu z tej samej partii) będzie minimalnie inna. Dodatkowo wpływ ma też pomieszczenie jak i oświetlenie. To samo tyczy się też ustawień pod kanały bez HDR HLG. Każdy musi skalibrować TV pod swoje upodobania. Jeden woli cieplejsze barwy inny natomiast chłodniejsze. Jeden woli mocno przesycone kolory drugi mniej. 
 

Dodam tylko, że mam TV ze średniej półki Samsung 55” z serii Q80A, nie jest to jakiś „top of the top” i na HLG ma bardzo dobre kolory i obraz nie jest ciemny. 

Edytowane przez extor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy 10000 za tv nigdy bym nie dał. Mam ze średniej półki 55 LGNANOCELPB. 

Tak jak kolega @extor wyżej. TV z automatu mi rozpoznaje HDR HLG. Z tym, że nic nie muszę ustawiać z jasnością i kontrastem. Po włączeniu tv sam się ustawia, a obraz jest nawet lekko jaśniejszy aniżeli na kanałach HD. Tak samo jest jak wlaczę film w A.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...