Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, vito007 napisał:

 

Na jednym kablu działa OK.

No to może faktycznie trafiłeś na uszkodzony model.Co prawda nie da się sprawdzić w podobny sposób drugiego wbudowanego tunera a to może właśnie on sprawia figle.

Przetestuj jeszcze jedną rzecz.Włącz nagrywanie np. jakiegoś kanału z Astry i wtedy po testuj przełączanie diseqc.Musisz mu wymusić nagrywanie na pierwszym tunerze, żeby przełączył się na drugi tuner.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, vito007 napisał:

 

Mam to samo, pisałem o tym kilka postów wyżej. Próbowałem z dwoma diseqc'ami noname i axingiem.

Kolega Rafus polecił mi przełącznik Megasat. Zamówiłem, dzisiaj dotarł do mnie i znowu porażka.

Działa, a raczej nie działa tak jak pozostałe. Przy włączeniu sterowania diseqc w dekoderze coś się pie...li i przestają działać niektóre kanały hotbirda.

Wygląda to tak jakby dekoder miał problemy ze sterowaniem polaryzacją konwertera. Czasem działają kanały z H , a brak V, czasem odwrotnie.

W ogóle zachowuje się to wszystko niestabilnie.

Przy konfiguracji bez diseqc wszystko działa ok.

Uprzedzając pytania - na innym dekoderze (nie ultraboxie) wszystko działa ok z każdym diseqc'iem.

 

Zdaje się, że to wina dekodera, ale czy wymiana coś pomoże?

 

Raczej to nie problem softu, bo ludzie piszą że z astrą im działa, a wszyscy mamy soft taki sam.

Mam monoblocka quada. Sagemcom ESI-88 potem wifi Premiumbox+ działały bez problemu. Rok temu wymieniłem dekoder na Ultraboxa. Problemy, o których piszesz były widoczne od początku współpracy z tym dekoderem. Wymiana na inny egzemplarz nic nie zmieniła. Nigdy nie udało mi się zapisać konfiguracji anteny w postaci ant. 1, 2 HB - OK, ant. 1, 2 Astra - OK. Zawsze pokazuje błąd na Astrze przy dwóch lub jednej "antenie". W tym ostatnim przypadku da się z jakoś z tego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie udaje się przejść przez procedurę instalacyjną : ANT1 DiseqC Lnb1 HotBird, Lnb2 Astra, ANT2 bez diseqc Lnb1 Hotbird.  Konfiguracja ok. Poziomy i jakość wszystkich sygnałów OK.

Przechodzę do oglądania - HB wszystkie kanały działają, przełączam na Astrę - wszystko działa, wracam na HB - część kanałów nie działa - wygląda na to, że nie działają z jednej polaryzacji.

Dzisiaj miałem telekonferencję z bardziej kumatym konsultantem NC+, ale nie udało się nam pokonać problemu.

Jutro spróbuję założyć diseqc na drugi kabel, żeby oba kable były funkcjonalnie identyczne.

 

Coś mi się wydaje, że na skutek jakiegoś błędu w oprogramowaniu dekoder w pewnym momencie wchodz w tryb pracy ANT1 polaryzacja H, ANT2 polaryzacja V.

 

Ale dziwne, bo niektórzy twierdzą , że im to działa (HB+A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli używasz przełącznika DiSEqC tylko na jednym przewodzie ?To trochę zmienia postać rzeczy.Co prawda w takiej konfiguracji tez powinno działać ale to już bardziej zależne jest od softu dekodera.Ja mam również taką instalację od lat.Jeden konwerter na Astrę i dwa na HB i nigdy nie miałem problemów na turboboxie.Ale pamiętam dyskusję chyba w wątku polsatowskiego Evoboxa który również nie radzi sobie z taką nietypową instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, właśnie podłączyłem DiSEqC na wejściu nr 2 i układ działa zawsze poprawnie (obydwa przełączniki AXING w tym jeden 4/1 odłączony od telewizora). Trochę mi to nie ma rękę w tym momencie ale niech będzie. Ewidentnie wina softu skoro ustawienia pozwalają na podłączenie tylko jednego przełącznika. Wczoraj I tak zamówiłem przełącznik Megasat, zobaczymy czy zadziała sam tylko na wejściu nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lotus napisał:

Potwierdzam, właśnie podłączyłem diseqc na wejściu nr 2 i układ działa zawsze poprawnie (obydwa przełączniki AXING w tym jeden 4/1 odłączony od telewizora).

 

No to jest światełko w tunelu. Jutro spróbuję z dwoma przełącznikami i wieczorem zdam relację.

 

Tak BTW opiszę jak potraktował mój problem Pan Przedstawiciel Handlowy NC+ w warszawskiej "Reducie". Z cynicznym uśmieszkiem oświadczył, że NC+ nie gwarantuje odbioru programów z Astry i w związku z tym mi nie pomoże.

Więcej takich "Przedstawicieli"

 

 

Aktualizacja:

Po podłączeniu drugiego przełącznika (oba kable z disecq'ami)  wszystko zaczęło działać prawidłowo. Jest Hotbird i Astra.

 

"Pozdrowienia" dla Pana Przedstawiciela Handlowego z "Reduty".

Edytowane przez vito007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was wyglądają paski sygnału? Jaką macie jakość i siłę na podstawowych transponderach nc+?

U mnie jakość na większości kanałów jest w przedziale od 66 do 74% a siła od 80 do 91%.

Zauważyłem jednak, że tp 110 (10719 V) z m.in TVP HD spada nisko na jakości (53%) a jednocześnie siła to momentami 98%.

Nie za mało jak na antenę 90cm w centrum kraju?

Astra z zeza wypada o wiele mocniej i np. na DAS ERSTE HD jakość to 96% przy sile 81%.

Czy te paski w tym dekoderze sensownie to pokazują bo w sumie mają się nijak do pasków w TV.

No i jak odczytywać BER w tym dekoderze?

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy transponder ma inną jakość i siłę. Każdy dekoder ma inną głowicę, słabszą lub mocniejszą. Skoro dobrze wszystko odbiera, to nie zwracaj sobie głowy. Źle, to ustaw antenę lub LNB. Oglądasz w TV paski sygnału, czy programy?

BER

https://forum.ncplus.pl/forum/forum/nc/archiwum-ac/archiwum-n/n-sprzęt-i-n-usługi/242-co-to-jest-ber-5-4e-3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Do tej pory nie zauważałem problemów z odbiorem, na Pace 4,2-4,5/5. Na tv 100% na wszystkich tp. Tutaj w instrukcji wyczytałem, że minimum odbioru to 50% jakości a po włączeniu dekodera wyskakuje kontrolna tabelka z jakością 53% na tp z m.in. TVP HD. No i zacząłem się zastanawiać czy nie jest potrzebna mała korekta anteny i czy zimą podczas opadów śniegu obraz nie zacznie zbyt szybko ginąć na ww. transponderze. Dlatego pytam jak to u innych wygląda dla świętego spokoju ?

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Wlasnie tak jest napisane w instrukcji od dekodera, ale myslalem, ze moze juz jest nieaktualna, bo moze zaczeli nadawac w 1080p, a tu, jak widac, nic sie nie zmienilo.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieruj się tym, co widzisz, a nie tym, co napisali. Swego czasu dla plazm HD Ready instrukcje zalecały ustawienie 720p, podczas gdy naocznie ładniejszy obraz dawało ustawienia na 1080i.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2018 o 11:17, blondas218 napisał:

Macie też tak, że podczas oglądania znika obraz i dźwięk na chwilę?

Mi też znika, telewizor  samsung UE55MU7002T. Zmieniłem już jeden kabel nic nie dało podłączyłem kabel od xbox one x ten sam problem mimo że przy graniu na Xbox nie mam problemu z zanikaniem obrazu. Czy możliwie, że wina leży po stronie kabla? 

Edytowane przez arczi1280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...