Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wczoraj wymieniłem na konwerter który wspominałem kilka postów wyżej ( https://allegro.pl/konwerter-inverto-unicable-twin-quad-hd-multiroom-i7327313817.html ). Szczerze to nie widzę różnicy pomiędzy tym konwerterem, a kupionym razem z anteną od nc+ zwykły twin. Szczególnie chodzi mi o fast zapping nie widać jakiejś diametralnej zmiany w szybkości zmiany kanałów. Czy coś oprócz konwertera ma wpływ na ten fast zapping, bo raczej kabel hdmi nie ma na to wpływu? Różnica zauważalna to taka, że siła skoczyła na 99% (wcześniej ok 84%) i jakość na 87%(wcześniej  ok 75%). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być konwerter na dwa wyjścia czyli Unicable z fast zapping  i zwykłe do multiroom, jest taki model?
Osobiście mam taki (4 częstotliwości) i fast zapping działa (oczywiście jak w tym samym momencie nie nagrywasz kilku programów na raz):
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7327313817
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 18:03, Paweł 68 napisał:

 

W salonach nc+ dostępny jest za 199 zł zestaw antenowy razem z konwerterem OPTICUM ROBUST LNB 2 SCR2 LEGACY: 8 kanałów unicable + 2 wyjścia full band/legacy na potrzeby multiroom. Sam konwerter można kupić za 185 zł + koszty wysyłki (np. na allegro czy univision24.pl), więc gotowy zestaw opłaca się bardziej. Trzeba tylko zwrócić uwagę czy w środku jest konwerter unicable 8 kanałowy (zdaje się, że wcześniej były dostępne nieco tańsze wersje 4 kanałowe), na pudełku jest wyraźna informacja.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andrzejgratis napisał:

VOD pobiera... stąd praca dysku.

Dokładnie, jest tak jak piszesz. Polecam posłuchać jak PS4 Pro pracuje, to jest głośno.  

Czasem mam wrażenie, ze konsola odleci.  ;) 

Ultrabox głośniej słychać w nocy , w dzień jest to mało zauważalne.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 21:27, NobelM napisał:

Osobiście mam taki (4 częstotliwości) i fast zapping działa (oczywiście jak w tym samym momencie nie nagrywasz kilku programów na raz):
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7327313817

 

 

Kolego chyba nie wiesz co to jest fast zapping.

Aby korzystać z tego dobrodziejstwa trzeba mieć konwerter Unicable II.

Na tym wskazanym przez Ciebie fast zapping nie działa za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, ale z tego co wiem (i widzę u siebie po zmianie deka z WiFi Premiumbox+ na UltraBoxa+ 4k) fast zapping wykorzystuje dowolne wolne częstotliwości.

Jeżeli na Unicable I mam dostępne w sumie 4 częstotliwości, nic nie nagrywam i żadne VOD nie pobiera danych w tle, to fast zapping powinien iść pełną parą (1 częstotliwość na bieżący kanał, 2-ga na jeden kanał wstecz, 3-cia i 4-ta na dwa kanały do przodu - fast zapping więcej nie potrafi zbuforować niż 2 kanały do góry i 1 wstecz).

Inna sprawa, jakbym akurat coś nagrywał, albo szedł jakiś przesył VOD, wtedy tych wolnych częstotliwości byłoby odpowiednio mniej i fast zapping by działał gorzej (np. buforowałby tylko 1 kanał do przodu, albo po 1 do przodu i wstecz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SatZnawca napisał:

Czyżby dekoder zakończył swój żywot? Przed chwilą zgasł całkowicie, zrestartowałem z prądu ale pojawia się tylko na około 3 sekundy dioda na dekoderze i znika. Dekoder słychać że chodzi, obrazu brak oraz dioda się nie świeci...

 

U mnie te same objawy. Dioda zapalała się na parę sekund, gasła i.... koniec, zero obrazu. Wyciągałem wtyczkę z sieci na parę minut i nie pomogło... W końcu odpiąłem wszystkie wtyczki (SAT, LAN, optyk, HDMI) i ponowny restart, ale to też nie zatrybiło.

Pomogło dopiero wyciągnięcie karty i ponowne wsadzenie. 

Po restarcie poszła aktualizacja 0x23.

Edytowane przez kecaj77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...