Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Marek2009 napisał:

Czy komus udalo sie skonfigurować TV Sony xg9505 z tym dekoderem, by używać tylko pilota od TV?

 

Czy są jakieś zamienniki tego pilota, np od mediaboxa będzie działać? (pewnie nie, ale zapytam).

 

Pozdrawiam 

Nie udało się to raczej nikomu.Bo według mnie musiał by być przycisk do przełączania między telewizorem ,a dekoderem.

Jeśli chodzi o piloty to mam zamiennik Logitech Harmony 650   https://www.vedion.pl/product-pol-44-Pilot-Uniwersalny-Logitech-Harmony-650-Remote-Refurbished.html na którym zaprogramujesz do 8 urządzeń na raz i masz podświetlane przyciski . A przyciski dostosujesz sobie do swoich potrzeb . Śmiga  ,aż miło.

Edytowane przez info41
Pomyłka
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2020 o 05:52, acz2 napisał:

I mają rację włącz sobie you yube poszukaj sobie filmy 4k i wtedy zobaczysz 4k.

Ani Oni ani Ty nie mieli racji kupiłem porządny kabel za 48 zł AUDA Kabel HDMI 2.1 Ultra High Speed HD 8K 60Hz 2m i mam spokój .A co do filmów w 4k to nie musisz mi tłumaczyć gdzie oglądać bo pobieram filmy po 100gb w 4k więc wiem jak wygląda prawdziwe 4k .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 23:27, lotus napisał:

Drugi mecz z rzędu reprezentacji na TVP Sport i zdarza się, że obraz przycina szczególnie na replayach... Tak samo jak na Netflix. Ktoś też zauważył taki problem? 

 

Też to zauważyłem i zastanawiałem się czy tylko u mnie, skoro bodaj przez 3 mecze reprezentacji tego nie naprawili. Tzn. nie wiem czy ten błąd był w czasie transmisji (bo oglądałem na TVP1), ale na pewno w czasie studia, gdy pokazywali powtórki. Być może jakiś problem ze sprzętem w studiu 7 na Woronicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 17:45, info41 napisał:

Nie udało się to raczej nikomu.Bo według mnie musiał by być przycisk do przełączania między telewizorem ,a dekoderem.

Jeśli chodzi o piloty to mam zamiennik Logitech Harmony 650   https://www.vedion.pl/product-pol-44-Pilot-Uniwersalny-Logitech-Harmony-650-Remote-Refurbished.html na którym zaprogramujesz do 8 urządzeń na raz i masz podświetlane przyciski . A przyciski dostosujesz sobie do swoich potrzeb . Śmiga  ,aż miło.

 


No niestety kolego nie masz racji, nowoczesne piloty nie muszą mieć jakiegoś archaicznego przycisku do przełączania między TV a dekoderem.

 

W dniu 14.10.2020 o 10:15, Marek2009 napisał:

Czy komus udalo sie skonfigurować TV Sony xg9505 z tym dekoderem, by używać tylko pilota od TV?

Dysk jest głośny, wnoszę, że HDD, czy można go zastąpić SSD - czy wszystko będzie działać poprawnie, czy dekoder ma jakieś blokady?

Czy są jakieś zamienniki tego pilota, np od mediaboxa będzie działać? (pewnie nie, ale zapytam).

 

Pozdrawiam 

 

Ustawienia -> oglądanie telewizji -> Zewnętrzne wejścia -> Konfiguracja dekodera -> Konfiguracja sterowania dekoderem. Pobierze stosowne ustawienia w moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z dekoderem lub TV,może był już gdzieś opisywany.Od około pół roku po włączeniu dekodera na Tv pokazuje mi się czasami komunikat: brak sygnału i obraz z dekodera się nie wyświetla.Często pomagał restart dekodera,innym razem telewizora.Jeżeli sygnał już zaskoczy to wszystko działa bez problemu.Pewnego dnia tak się zblokował,że nic nie pomagało i kiedy na drugi dzień miałem go zanieść do punktu obsługi znów zaczął normalnie chodzić.Niestety po jakimś czasie problem powrócił i tylko restarty pomagały.Później gdzieś przeczytałem,że pomaga sparowanie TV z pilotem dekodera i rzeczywiście pomogło ale na tyle,że teraz komunikat o braku sygnału pojawia się rzadko (średnio raz na 2 tyg.)Wymiana kabla HDMI nic nie pomagała.Zastanawiam się gdzie może być przyczyna tej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę kupić inny kabel,ale dziwi mnie to,że przez prawie rok działał bez problemu i teraz mu się odwidziało?Na co zwrócić uwagę przy zakupie,bo widzę,że cena wcale nie decyduje o jakości?

Zamówiłem,mam nadzieję,że będzie dobrze:https://allegro.pl/oferta/unitek-pro-kabel-hdmi-v2-0b-4k-3m-certyfikat-9460319996

Edytowane przez wawa69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wyeliminujesz kabel, jeszcze możesz spróbować takiego resetu 

1. Odłącz zasilanie od dekodera. 2. Wyjmij kartę z dekodera. 3. Odłącz kabel antenowy. 4. Poczekaj około 10 sekund i uruchom ponownie dekoder bez karty i kabla antenowego. 5. Jeśli pojawi się aplikacja START+ z rekomendacjami polecanych programów, naciśnij na pilocie klawisz OK lub WYJŚCIE, aby ją wyłączyć i przejść dalej. 6. Jeśli pojawi się komunikat o braku karty, przywróć ustawienia fabryczne w dekoderze: wciśnij na pilocie dekodera MENU, następnie wybierz: USTAWIENIA -> USTAWIENIA FABRYCZNE. Wpisz PIN (standardowy to: 0000) i naciśnij OK. Nadal nie wkładaj karty do dekodera. 7. Gdy pojawi się ekran PIERWSZA INSTALACJA włóż kartę do dekodera, chip (złota płytka) powinien być skierowany do dołu, w stronę dekodera. 8. Podepnij kabel antenowy. 9. Naciśnij OK, aby wyszukać kanały.

To był sposób z wifiboxa ale powinien zadziałać.

 

Nie mogę edytować.

Zasilanie odłączamy w całości, to znaczy zaliczacz z gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, artgot napisał:

 


No niestety kolego nie masz racji, nowoczesne piloty nie muszą mieć jakiegoś archaicznego przycisku do przełączania między TV a dekoderem.

 

 

Ustawienia -> oglądanie telewizji -> Zewnętrzne wejścia -> Konfiguracja dekodera -> Konfiguracja sterowania dekoderem. Pobierze stosowne ustawienia w moment.

Kolego chodziło o konkretnego pilota sony  i według mnie nie da się tego zrobić.Twoje instrukcje przynajmniej w moim przypadku nic nie dają ,może dlatego że mam wszystko połączone przez kino domowe ONKYO ale wątpię .Wyskakuje menu sterowania,ale w ogóle nie odpowiada na przyciski pilota sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, info41 napisał:

Kolego chodziło o konkretnego pilota sony  i według mnie nie da się tego zrobić.Twoje instrukcje przynajmniej w moim przypadku nic nie dają ,może dlatego że mam wszystko połączone przez kino domowe ONKYO ale wątpię .Wyskakuje menu sterowania,ale w ogóle nie odpowiada na przyciski pilota sony.

No nie wiem Kolego ja oryginalnym pilotem od TV Sony steruje Ultraboxem, z tym że mam XH9505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj mam taki problem że na niektórych kanałach mam dźwięk a na niektórych nie mam.Wszystko jest podłączone w sposób prawidłowy, do tej pory wszystko było ok.Dekoder restartowałem ale nic nie pomogło.W czym może być problem??Jakąś awarie mają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...