Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Jack777 napisał:

Ja mam podłączony do full HD i obraz jest bardzo dobry, napewno lepszy niż przy Pace PVR który miałem wcześniej. Tv 4k nie posiadam.

też mam tylko Full HD i ciekawi mnie czy na 4K jakoś lepiej to wygląda czy większej różnicy nie ma. W sumie w ofercie i tak 4K to tylko mała część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pawel napisał:

Obawiam się, że na kanałach HD może wyglądać gorzej. Kanały inne niż 4K są skalowane do natywnej rozdzielczości matrycy.

Czyli jeśli TV służy tylko do oglądania NC+ (Nie ma konsoli, komputerów czy Netflix) to lepiej będzie to wyglądało na Full HD niż 4K, dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Martinos napisał:

a co z tym skalowaniem, o którym pisał @Pawel ?

Z jakim skalowaniem? Masz tv Full HD to na dekoderze ustawiasz rozdzielczość 1080i lub p. Programy Full HD na satelicie to max 1080i. Jeżeli byś miał tv 4K to wtedy ustawiasz na dekoderze 3840 × 2160 i wtedy masz upscaling na dekoderze do rozdzielczości 4K.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Artek_ napisał:

Ciekawe kiedy i czy w ogóle doczekamy się rebrandingu softu w dekoderach.

@_Artek_ Prace nad rebrandingiem softu dekoderów jeszcze trwają z tego co na Facebooku czytałem jak ktoś pytał ich ostatnio w tym miesiącu w komentarzu pod jednym z postów. Nie chcą nic zdradzić szczegółów i proszą jeszcze o chwilę cierpliwości i żeby dać się zaskoczyć tą aktualizacją dekoderów. Także czekamy wszyscy i zobaczymy czym nas zaskoczą w tej nadchodzącej aktualizacji softu dekoderów.:)

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Martinos napisał:

a co z tym skalowaniem, o którym pisał @Pawel ?

Pytałeś jaki będzie obraz na telewizorze 4K, więc napisałem że kanały HD będą skalowane do rozdzielczości matrycy telewizora czyli 4K. Jeśli na wyjściu dekodera ustawisz rozdzielczość FHD skalowanie zrobi telewizor.Jeśli ustawisz na wyjściu dekodera 4K skalowaniem zajmie się dekoder.

Kolega @PawelTSW kolejny raz z tego co widzę wprowadza w błąd.

 

3 godziny temu, Martinos napisał:

Czyli jeśli TV służy tylko do oglądania NC+ (Nie ma konsoli, komputerów czy Netflix) to lepiej będzie to wyglądało na Full HD niż 4K, dobrze rozumiem?

Teoretycznie kanały SD najlepiej wyglądają na telewizorach SD,FHD na FHD a 4K na 4K. Każda inna kombinacja to skalowanie w górę lub w dół. Jedne urządzenia robią to lepiej inne gorzej.

Ustaw sobie na monitorze w kompie inną rozdzielczość niż natywna i porównaj jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał:

Pytałeś jaki będzie obraz na telewizorze 4K, więc napisałem że kanały HD będą skalowane do rozdzielczości matrycy telewizora czyli 4K. Jeśli na wyjściu dekodera ustawisz rozdzielczość FHD skalowanie zrobi telewizor.Jeśli ustawisz na wyjściu dekodera 4K skalowaniem zajmie się dekoder.

Kolega @PawelTSW kolejny raz z tego co widzę wprowadza w błąd.

 

Teoretycznie kanały SD najlepiej wyglądają na telewizorach SD,FHD na FHD a 4K na 4K. Każda inna kombinacja to skalowanie w górę lub w dół. Jedne urządzenia robią to lepiej inne gorzej.

Ustaw sobie na monitorze w kompie inną rozdzielczość niż natywna i porównaj jakość obrazu.

OK czy mając TV FHD to w kontekście całej ofert NC+ nie ma co napalać się na telewizor 4K.

 

I już pytanie konkretnie odnosnie uzytkowania Ultrabox:

1. Normalne jest, że zestaw dekoder+ dysk dosyć mocno się nagrzewają?

2. Czy normalne jest, że słysze hałas pracującego dysku? W mediabox była cisza a tu mam odgłos jak typowego dysku talerzowego z dawnych lat.

Edytowane przez Martinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...