Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem krótko ,byłem w Cp od początku powstania ,skończyłem  na evoboxie pvr i to jest w tej chwili najlepszy dekoder HD bardzo dobra ostrość .Bo kanały hd na ultrabox nie dorównują .trzeba pisać że ostrość jest słaba .Mam tv Panasonica najlepszego z 2018 r i jak oglądam z yootube 4k lub bluraj to asz się nie chce ogłądać kanałów z 4k ulta box

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie, posiadam ten dekoder 4k-ultrabox i zauważyłem w ustawieniach HDMI, że pokazuje mi "wyświetlana rozdzielczość 3840x2160 (50Hz) progresywny".

Natomiast poniżej jest lista "Akceptowalne rozdzielczości" i jest też 3840x2160 (60Hz) progresywny 16:9"

Czy to ma jakieś znaczenie, że nie mam opcji z 60Hz? Gdzie to się zmienia?

Dodam, że posiadam telewizor OLED Philips 804 i certyfikowany kabel HDMI do 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 18:25, rafi22 napisał:

Mam do Was takie pytanie, posiadam ten dekoder 4k-ultrabox i zauważyłem w ustawieniach HDMI, że pokazuje mi "wyświetlana rozdzielczość 3840x2160 (50Hz) progresywny".

Natomiast poniżej jest lista "Akceptowalne rozdzielczości" i jest też 3840x2160 (60Hz) progresywny 16:9"

Czy to ma jakieś znaczenie, że nie mam opcji z 60Hz? Gdzie to się zmienia?

Dodam, że posiadam telewizor OLED Philips 804 i certyfikowany kabel HDMI do 4k.

 

Identycznie u mnie pokazuje. Czy ktoś z Was ma tam jednak 60Hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timeshift działa nawet na konwerterze single, więc na twinie zadziała tym bardziej. W trakcie oglądania kanału wciskasz pauzę i masz zatrzymany kanał, przyciskiem wstecz cofasz oglądany program. Tylko pamiętaj że cofniesz się tylko do momentu od kiedy oglądasz dany kanał. Do dekodera musisz mieć podłączony dysk twardy, piszę dlatego bo PC+ udostępnia 4K Ultra Boxy również bez dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 14:13, Pawel1987 napisał:

Czy ktoś wie czy na liście kanałów dekodera 4K dostepny jest MTV Germany?

Nie ma MTV na liście. Zresztą całą lista z Astry jest dość mocno zaniedbana bo wciąż na niej figuruje np. Viva albo jeszcze GOTV. 

 

Natomiast teraz z innej beczki. 

Czy ktoś u siebie zauważył brak płynnego obrazu na tym dekoderze? 3 miesiące było ok i nagle znowu brak płynności ruchu, obraz skacze, przycina, jakieś poziome artefakty. Po zmianie na 1080p chwilowo ok, po czym znowu to samo. Powrót na 1080i i jest ok. Kiedyś myślałem, że to przez zajętość twardego dysku bo pousuwałem sporo nagrań i później nagle było ok. Ale teraz tylko 50% zajęte i jest problem. Teraz niby ok, wyłączyłem z prądu w międzyczasie. 

 

Natomiast zdecydowanie jest problem z Netflixem. Na części filmów tak samo brak płynności ruchu, obraz przeskakuje. Z tym Netflixem to już od dłuższego czasu. Kiedyś było ok. Najlepsze jest to że jeden film strasznie klatkuje a inny film całkiem dobrze się wyświetla. WiFi czy LAN bez różnicy. 

 

Procesor pada? 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wina dekodera, a dokładniej tego jak konwertuje sygnał. Netflix jest wymagający - ma zarówno tytuły w kinowych 24 fps, telewizyjnym 25/30 fps czy 50/60 fps (np. seria o F1). Niektóre sprzęty tego nie potrafią dobrze skonwertować.

Bo jeśli wyjście na dekoderze ustawione jest np. na 1080p/50 to wszystko musi zostać przez niego do takiego formatu docelowo "przeżute".

Natomiast jeśli chodzi o artefakty na nagranym materiale to całkiem możliwe, że dysk już ma dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artefakty były w materiale na żywo. Jeśli znów się to powtórzy to odłączę dysk bo wydaje mi się że to jednak nie będzie wina dysku. Co do Netflixa to jeszcze pół roku temu śmigało wszystko ładnie, później nagle podczas oglądania któregoś sezonu Domu z papieru zaczęły się takie problemy. Jednocześnie na starym już 7-letnim TV LG Netflix śmiga jak ta lala. Żadnych zacięć, wszystko płynnie, te same filmy co się tną na dekoderze na telewizorze odtwarzają się bez najmniejszego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii listy kanałów z Astry dodano jakiś czas temu na tym dekoderze (i za pewne na innych nieconaxowych) CNEWS HD, LCI HD i LCP HD. I to w "sekcji" z kanałami SD. Gdy płonęła Notre-Dame nie mogłem znaleźć tych kanałów na liście.

 

Wielka szkoda, że tak zaniedbane są listy kanałów z Astry. Jednakże powyższa zmiana daje nadzieję, że do końca nie porzucono jeszcze tej sfery.

Edytowane przez WebMat
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...