Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

W dniu 30.06.2020 o 19:35, blondas218 napisał:

Wymieniłem dekoder na 4K. Mam TV Samsung 55" 4K. Problem to zanikanie obrazu. Co chwilę pojawia się czarny ekran, jakby był odłączany kabel. Mam dwa kable HDMI i to samo na jednym i drugim.

Mam tak samo z tym zanikaniem obrazu, u mnie TV Samsung 58" 4K. Wie ktoś, co to może być?

Posted (edited)
19 godzin temu, ircios napisał:

@barabasz to ustaw TVP 1 HD na pierwszej pozycji, tak aby było 1. TVP1HD ;-):-D

Mam na pierwszej pozycji, ale nie pod nr 1. W niczym mi to nie przeszkadza.

Edited by barabasz
  • Upvote 1

Posted (edited)

Odnośnie mojego poprzedniego postu dotyczącego dotyczącego kłopotów z jednoczesnym załączeniem i wyłączaniem TV i tunera. Powodem jest podłączenie dodatkowego kabla HDMI od innego tunera.  Samo wyłączenie dodatkowego tunera z sieci nic nie zmienia, dopiero odłączenie kabla pomogła. Bardzo dziwne. Kilkakrotnie sprawdzone, między innymi zamiana gniazd, bo sam nie mogłem uwierzyć. Może komuś się przyda. Dziwne.

Edited by Barti
Na forum nie piszemy skrótami. Poprawiono post.

Faktycznie dziwne. To chyba wina Panasa. Aktywowałeś VieraLink w Menu? ARC też chyba można wyłączyć, jeśli nie korzystasz. Pobaw się ustawieniami. Może znajdziesz złoty środek. ;)

Pomoze ktos jak ustawic ten dekoder zeby sterowac go pilotem LG magic remote?

Pytanie do użytkowników - czy ten dekoder daje jakieś "zewnętrzne znaki" tego, że nagrywa? Nie ma wyświetlacza więc może jakaś dioda?

W Technicolorze nie ma zewnętrznej sygnalizacji nagrywania.

Posted (edited)

Przy maksymalnym oszczędzaniu energii dioda na przycisku wyłączania gaśnie po wyłączeniu, a jeśli dekoder coś nagrywa lub ściąga/pobiera  na dysk z kolekcji VOD ta dioda świeci połową jasności.

Edited by maks27

A jak w praktyce działa nagrywanie z EPG lub po prostu na czas? Mam na myśli odsetek nieudanych nagrań, kiedy tuner się nie włączy lub nie nagra programu.

@Alcatraz

Tu działa stabilnie i nagrywa dobrze zawsze oraz na czas 3* audycje nagrywasz w tym samym czasie 4-tą oglądasz :)

* Wymagany konwerter unicable lub Wide band 

Pozdrawiam Adam :)   

Po długich bojach problemy zgłaszane w poprzednich postach rozwiązany. Wystarczyło tylko przy programowaniu pilota uruchomić tylko wspólne włączanie z tv, czyli tylko kod 02, bez 03. Tyle i tylko tyle, w instrukcji cicho sza o takiej możliwości. Działa elegancko, niezależnie od podłączenia drugiego kabla hdmi. Sprawdzałem dwukrotnie bo rozwiązanie co najmniej dziwne. Winne mogą być też tv Panasonica, (plazma poprzednio a teraz EX700) z którymi też były kłopoty z CEC, nie rozwiązane w pełni do końca.

Sterowanie poprzez CEC to zupełnie inna funkcja niezależna od pilota. Funkcja włączanie wyłączanie tv jednym przyciskiem o której piszesz polega najprościej mówiąc na tym, że to pilot wysyła dwie komendy jedna za drugą po naciśnięciu przyciski TV.  Skoro nie wprawdzie kodu 03 a wyłączanie działa być może jest realizowane poprzez CEC. Wyłącz CEC w TV i dekoderze i wtedy sprawdź czy zadziała wy łączenie klawiszem w pilocie.

Witam serdecznie a mianowicie mam problem wczoraj zostałem posiadaczem owego dekodera i mam problem z HDR ,nie ważne jaki kanał nie włączę obraz jest fatalny nie idzie nic oglądać ponieważ sygnał z dekodera idzie z informacją. Jest to HDR 10 .ktoś ma jakiś pomysł jak ustawić lub wyłączyć to w dekoderze 

Godzinę temu, Marcin79cor napisał:

Witam serdecznie a mianowicie mam problem wczoraj zostałem posiadaczem owego dekodera i mam problem z HDR ,nie ważne jaki kanał nie włączę obraz jest fatalny nie idzie nic oglądać ponieważ sygnał z dekodera idzie z informacją. Jest to HDR 10 .ktoś ma jakiś pomysł jak ustawić lub wyłączyć to w dekoderze 

HDR wyłącza się w ustawieniach telewizora. 

Posted (edited)

No u mnie nie ma opcji aby wyłączyć HDR w tv,wszystko jest automatycznie  wykrywa sygnał a raczej to wina dekodera z wysyła sygnał z jest HDR którego nie powinno być przy 99% kanałach które go nie mają 

Edited by Marcin79cor

To jest kwestia modelu tv. Ja jestem bardzo zadowolony z jakość HDR. 

22 minuty temu, Marcin79cor napisał:

No u mnie nie ma opcji aby wyłączyć HDR w tv,wszystko jest automatycznie  wykrywa sygnał a raczej to wina dekodera z wysyła sygnał z jest HDR którego nie powinno być przy 99% kanałach które go nie mają 

Raczej nadawcy.Dekoder sam z siebie nie wystawia sygnału HDR.

Posted (edited)

To raczej dekoder coś nie tak ,wystarczy z włączę tv to  od razu wyświetla symbol HDR 10 i tak już zostaje na każdym kanale tak jest nawet jak ustawie w dekoderze 720p to i tak włącza HDR na każdym kanale czy to SD czy HD 

Edited by Marcin79cor

Zmieniałeś gniazda wejściowe w telewizorze ?Podłączałeś dekoder pod telewizor FHD ?Może trafiłeś na jakiś uszkodzony egzemplarz.

9 godzin temu, pacik napisał:

Po długich bojach problemy zgłaszane w poprzednich postach rozwiązany. Wystarczyło tylko przy programowaniu pilota uruchomić tylko wspólne włączanie z tv, czyli tylko kod 02, bez 03. Tyle i tylko tyle, w instrukcji cicho sza o takiej możliwości. Działa elegancko, niezależnie od podłączenia drugiego kabla hdmi. Sprawdzałem dwukrotnie bo rozwiązanie co najmniej dziwne. Winne mogą być też tv Panasonica, (plazma poprzednio a teraz EX700) z którymi też były kłopoty z CEC, nie rozwiązane w pełni do końca.

U mnie pilot od telewizora "Samsung" włącza dekoder oraz PS4. Takie cuda czasem się dzieją... :D

Posiadam od dzisiaj nowy dekoder 4k i nie mogę odbierać z VOD kanałów 4K.

Mam podłączony TV z dekoderem do gniazda przeznaczonego do kanałów 4K.

Co zrobić? Poradzicie.

A internet do dekodera podłączony?

Moje pierwsze skojarzenie, że chciałeś oglądać kolekcję VOD 4K z internetu. A masz coś nagrane z kolekcji 4K, np. BBC na dysku?