Jump to content

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

14 godzin temu, Pawel6666 napisał:

Kolekcji BBC też nie odbiera. Ten sam komunikat. Jak podłączyłem za pierwszym razem to odbierało.

Na pewno próbujesz odtworzyć kolekcje z dysku, a nie nc+ GO TV?

16 godzin temu, Pawel6666 napisał:

Rozdzielczość 1080p. Działało kilka minut i przestało. Dlatego proszę o poradę.

@Pawel6666 Nie działają Ci te internetowe kolekcje 4K dlatego, bo masz ustawioną w dekoderze niższą rozdzielczość HD 1080p, a powinieneś mieć ustawioną przy telewizorze 4K rozdzielczość 2160p. Wejdź w ustawienia dekodera i zmień rozdzielczość na 4K 2160p.

Takiej rozdzielczości nie mam. TV na 1080 odbierało i podłączałem kino i od tego czasu już nie mam.

Miałem kiedyś Play 4k i wszystko odbierało. Jedno tylko bardzo żałuję że to wziąłem i podpisałem umowę.

Same kłopoty z tym sprzętem. Na nagraniu obraz się zatrzymuje a głos idzie dalej. Jednym słowem, szmelc.

Dziwny problem z tunerem: po wybraniu  menu - radio, tuner zatrzymuje się na ikonie radia, nie dział działa żaden przycisk, dopiero po 5 do 10 minutach tuner ożywa. Jest jakaś rada, czy wymiana tunera? 

Też tak kiedyś miałem, po kilku dniach już normalnie działał, do dziś nie wiem gdzie był problem jakby sam się naprawił.  😀

Witam

odkrylem ostatnio problem z rym dekoderem 4K. Mam sprzęty samsunga podłączone przez hdmi arc (tv i soundbar). Wcześniej dźwięk przechodził bez problemu bez względu na źródło (cyfra, PS4 aplikacje z tv). Teraz nie daje dźwięku.  Wszystko wraca do normy w momencie odłączenia kabla hdmi od dekodera 4K z tv. Podłączę problem wraca. Trochę denerwujące. Czy ktoś zna może rozwiązanie ? 

pozdrawiam 

Dzisiaj rano na wszystkich programach miałem flagę HDR HLG. Nie dało się oglądać. Wszyscy mieli gęby czerwone jak Indianie. Na C+4K był dobry obraz. To jakieś testy czy awaria?

Tak się zastanawiam czy możemy jeszcze liczyć na jakieś aktualizacje fo tego dekodera co prawda w porównaniu do dekoderów cyfrowego polsatu ultrabox jest naprawdę bezproblemowy i szybki ale listy ulubionych z własna numeracją i przypomnień w epg z automatycznym przełączaniem naprawdę brakuje że już o nagrywaniu całych sezonów nie wspomnę a przy takim dysku spokojnie można nagrywać całe sezony seriali na c+ i hbo.

W dniu 19.07.2020 o 21:35, _Artek_ napisał:

Tak się zastanawiam czy możemy jeszcze liczyć na jakieś aktualizacje fo tego dekodera co prawda w porównaniu do dekoderów cyfrowego polsatu ultrabox jest naprawdę bezproblemowy i szybki ale listy ulubionych z własna numeracją i przypomnień w epg z automatycznym przełączaniem naprawdę brakuje że już o nagrywaniu całych sezonów nie wspomnę a przy takim dysku spokojnie można nagrywać całe sezony seriali na c+ i hbo.

I jeszcze automatyczne przejście z hd na uhd i odwrotnie.I dolby bez napisów żeby poprawili

Edited by karle2

Mam pytanie wymieniłem biały mydelniczkę dekoder na 4k i powiem że jakość jest gorsza brak ostrości nawet na zbiorczej jest lepsza jakość niż w tym dekoderze i mam pytanie czy ktoś z was też tak ma 

Mydelniczka faktycznie generuje bardziej ostry obraz.Przynajmniej w porównaniu z turboboxem. Jest to zauważalne ale nie na tyle duże żeby nie dało się tego skorygować ustawieniami telewizora. Chyba, że ktoś ustawił ostrość na max to wtedy owszem ale chyba nikt tak nie ustawia ;)

Panowie mam pytanie ważne dla mnie. Który z dekoderów ultrabox ma HDR i który na dzień dzisiejszy jest lepszy Techicolor czy ADB i który ma lepszy i ostrzejszy obraz

W dniu 25.07.2020 o 22:27, mikoko napisał:

Panowie mam pytanie ważne dla mnie. Który z dekoderów ultrabox ma HDR i który na dzień dzisiejszy jest lepszy Techicolor czy ADB i który ma lepszy i ostrzejszy obraz

HDR mają obydwa, Technicolor i ADB są takie same pod względem jakościowym, co do ADB to w aplikacji netflix wyświetla materiały w 4k, technicolor nie i to chyba wszystkie różnice między tymi dwoma modelami

Godzinę temu, gregor1985 napisał:

HDR mają obydwa, Technicolor i ADB są takie same pod względem jakościowym, co do ADB to w aplikacji netflix wyświetla materiały w 4k, technicolor nie i to chyba wszystkie różnice między tymi dwoma modelami

Technicolor nie wyswietla materialow 4K w Netflixie ? 

Powiem krótko ,byłem w Cp od początku powstania ,skończyłem  na evoboxie pvr i to jest w tej chwili najlepszy dekoder HD bardzo dobra ostrość .Bo kanały hd na ultrabox nie dorównują .trzeba pisać że ostrość jest słaba .Mam tv Panasonica najlepszego z 2018 r i jak oglądam z yootube 4k lub bluraj to asz się nie chce ogłądać kanałów z 4k ulta box

Mam do Was takie pytanie, posiadam ten dekoder 4k-ultrabox i zauważyłem w ustawieniach HDMI, że pokazuje mi "wyświetlana rozdzielczość 3840x2160 (50Hz) progresywny".

Natomiast poniżej jest lista "Akceptowalne rozdzielczości" i jest też 3840x2160 (60Hz) progresywny 16:9"

Czy to ma jakieś znaczenie, że nie mam opcji z 60Hz? Gdzie to się zmienia?

Dodam, że posiadam telewizor OLED Philips 804 i certyfikowany kabel HDMI do 4k.