Jump to content

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Witam, nietypowy problem telewizor TCL 55p605 i Ultrabox 4K po ostatniej aktualizacji z grudnia nie mam możliwości zmiany wyświetlanej rozdzielczości - tylko 1080i - wcześniej było 2160p , 1080p itd. Trochę szukałem potem odpuściłem, ale znowu "drażni". Triki z pilota nie działają, kable nie zmieniane. Wcześniej miałem obraz 2160p na Canal +4K teraz nie. Jakieś sugestie, wymiana? 

Posted (edited)

Ale ta aktualizacja dotyczy dekodera czy telewizora? Jeżeli telewizora to nie wiem czy da się z tym coś zrobić, tylko trzeba czekać na kolejną aktualizację, być może poprawią to co zepsuli. A tak nawiasem mówiąc telewizory TCL to nie jakaś wysoka pólka więc wszystkiego się można spodziewać. Ja na przykład jestem wierny Samsungowi i odpukać nie mam takich problemów. 

Edited by Rafus

TCL to jest taka sama półka jak Samsung ;).

Też miałem kiedyś taki problem tylko z Xboxem One, na jednym HDMI nagle zaczął działać w 640x480 i nic wyżej. Zmiana portu pomogła. Takie problemy najcześciej są związane z HDCP/EDID. Jeśli zmiana portu HDMI nie pomoże to do czasu ew. aktualizacji zostaje urządzonko typu:https://c4i.com.pl/produkt/konwertery-formatow/edid-hdcp-manager/lan-0321/

• Haha 1
  • 2 weeks later...

Witam opłaca sie wymienić przy przedłużaniu umowy WiFi Premiumbox na 4K UltraBox+ mam taką propozycje bez dopłat, czy jest duża różnica co do jakości obrazu i funkcji jesli chodzi o telwizory 4K to nie mam?

witam

mam pytanie odnośnie tych dekoderów 4 K

- czy mają wbudowane dyski czy tylko jako dysk zewnętrzny / takie info z ich strony/

- czy posiadają wi-fi

pozdrawiam

@andy14

Dysk jest zewnętrzny ale wkładany w dekoder, a dokładniej dekoder jest nakładany na dysk (obudowa pod spodem ma specjalne miejsce). W dzisiejszych czasach i bez Wi-Fi to byłby lekki obciach, oczywiście że ma Wi-Fi.

@gregor1985

No to trzeba poważniej rozważyć przejście na ten nowy dekoder, na 4K mi nie zależy bo nie mam i prędko raczej mieć nie będę takiego TV. Ale większy dysk i nagrywanie 3 kanałów jednocześnie kusi 😉

A tak to wygląda z tym dyskiem, oni sobie życzą za wynajem dysku też.

I obecna instalacja pewnie też do wymiany /konwerter + 1 kabel/, czy może być ?

CO do dysku to wszystko zalezy jak sie z nimi porozumiesz. Ja np mam dekoder i dysk za 0. Jesli chodzi o instalacje to na zwyklym konwerterze bedziesz mogl wszystko ogladac ale np nie nagrywac z tej samej polarayzacji w tym samym czasie a o nagrywaniu kilku kanalow na raz juz nie wspomne. Warto zastanowic sie nad wymiana konwertera 

• 2 weeks later...

Witam.
Mam problem z ustawieniem rozdzielczości wyjściowej. Ustawiam na 4K, a i tak dekoder przestawia się na 1080p. TV to Sony XG95. Kwestia dekodera, kabla, TV?
Pozdrawiam serdecznie.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.