Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym przypadku dekoder ma do dyspozycji 4 częstotliwości a w drugim 8. Czy jest zauważalna różnica tego nie wiem bo mam model 8 kanałowy.Wcześniej miałem konwerter Twin i nie zauważyłem spektakularnej zmiany w działaniu po wymianie konwertera. Fast zapping czyli szybkie przełączanie kanałów być może działa sprawniej niż na twin. Oczywiście doszła możliwość nagrywania w tym samym czasie 3 kanałów ale to raczej oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem tu nowy na forum. Użytkuje dekoder 4k miesiąc mam pytanie? Czy mam dobre parametry odbioru? chodzi o poziom i jakość sygnału?? Dekoder jednokablowym podłączony. Antena zbiorcza na bloku 100cm a konwenter firmy universal ku-band quattro lnbf. Podejrzewam ze jest multiswich

 

Poziom sygnału mam 69-71%

Jakość sygnału 95-100%

Edytowane przez technics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2020 o 15:09, info41 napisał:

Kupiłem sobie ostatnio https://allegro.pl/oferta/logitech-harmony-650-pilot-uniwersalny-telewizor-8951952422

Programowałem do dekodera bo ten oryginalny to dziadostwo.Pilot zaprogramowałem również do telewizora Sony xg9505.Pilot podświetlany .Śmiga aż miło.Pomęczyć sie trzeba trochę ,aby sobie wszystko dopasować .Nie ma polskiego języka przy instalacji w programie harmony.Sam pilot posiada język polski.Pisz jak potrzeba pomocy.

Android 9 w tym telewizorze pozwala zaprogramować oryginalnego pilota pod dekoder zewnętrzny. Działa to rewelacyjnie :) Włączasz telewizor pilotem oryginalnym z telewizora, włącza się dekoder zewnętrzny i ustawia się odpowiednie wejście zewnętrze na telewizorze. Przyciski sterujące pilota oryginalnego w większości działają tak samo, tylko sterują dekoderem.

Gdy przyciskiem TV zmienisz wejście na Telewizję, sterujesz telewizorem wyłącznie.

 

Zaprogramowanie pilota oryginalnego dokonuje się w menu: Oglądanie telewizji->Zewnętrzne wejścia->Konfiguracja dekodera telewizji kablowej lub satelitarnej

Jest predefiniowana lista, ale jest też zestaw kodów, jeśli to jakiś niemarkowy dekoder. Po każdym kodzie telewizor próbuje się połączyć z tunerem zewnętrznym. Ja połączyłem w ten sposób Arivę Combo na próbę.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wszystkie się da. Mnie sie udało starą Arivę Combo która ma już kilka lat. Nie pamiętam już dokładnie kroków, ale ma chyba na liście zestaw jakiś standardowych nazw dekoderów, albo wybór kodów. Próbuj każdy z nich i czekaj na połączenie. Wykonałem sporo prób zanim jakiś kod został dopasowany.

 

Już sobie odświeżyłem pamięć.

Trzeba wybrać wyszukiwanie po wpisaniu własnego modelu.

Potem pokazuje się okienko z testem i za każdym razem po naciśnięciu Test trzeba potwierdzić czy na małym podglądzie zostało coś pokazane. Jeśli nie, szukasz dalej.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, technics napisał:

Ale dodam że np. TVN przytnie I rozmiarze się na sekundę. Ale to jest normalne w sstelicie bo to warunki pogodowe nie ?? 

Przy silnych opadach deszczu mogą być przycinki obrazu ale przy normalnej pogodzie nie powinno być żadnych zakłóceń. Masz bardzo wysoką jakość sygnału.Może sygnał jest przesterowany.Stąd zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 50% pasek zmienia kolor na żółty więc można założyć, że minimum to owe 50%, chociaż nawet grubo poniżej 50% obraz jest stabilny. Ważna jest tez stopa błędów, bo przy jakichś zakłóceniach zewnętrznych często poziom sygnału jest wysoki ale jest dużo błędów i również mogą wtedy występować przycinki obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość ustawienia w nowym dekoderze 4k liste kanałów jak w starszych dekoderach? chodzi mi o te wcisniecie OK na pilocie i grupowanie kanałów? Wszystkie kanały potem jest canal+ jak zrobic zeby wciskac w prawo i wszystkie po kolei były?

Edytowane przez technics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, technics napisał:

Ale w starszych miałeś tylko grupę wszystkie kanały A tu jest grupowanie jak w prawo zrobisz czyli kanały canal plus hbo rozrywka itp.

chodzi pewnie o to, że w wifibox i wifibox premium po wciśnięciu ok i daniu prawi lewo przesuwało co 10 kanałów, a teraz zmienia się lista kanałów, trochę nurtujące, ale znalazłem guzik "prog. - +" przesuwa co 10 kanałów, minusem, że trzeba palcem zjechać niżej, a w zwykłych to pod palcem od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 16:17, Pawel napisał:

W wifibox premium jest dokładnie tak samo jak w ultraboxie 4K i tych wymienionych przeze mnie wcześniej..Klawisze lewo/prawo zmiana listy kanałów, klawisz prog+/- przesuwa listę o 10 do przodu/tyłu.

U mnie w tym co miałem, klikając ok pokazywała się rampa z prawej stronie ekranu i można było w prawo śmigać co 10 kanałów, na 4K ramka jest po lewej.

Dotarł OPTICUM UNICABLE , ale jakoś szału w tym przełączaniu nie ma, czy jakość sygnału ma tu znaczenie ?? jakoś nie mogę wyciągnąć więcej niż 65%, obecnie mam 45% będę poprawiał antenę, a czy sama antena ma jakieś znaczenie mam 80cm albo 100cm, ale już wiekową

Edytowane przez max@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie miałeś wifiboxa a nie wifipremium boxa. To dwa różne sprzętowo i softowo dekodery.

Co do Opticuma i przełączania kanałów.Należy pamiętać, że funkcja fast zappingu dotyczy kanałów jednego do tyłu i dwóch do przodu przy przełączaniu P+/P-.  Jak wspominałem w porównaniu z konwerterem twin być może jest szybciej a równie dobrze może to być też złudzenie. Niewątpliwie jest znacznie szybciej niż w turboboxie czy mydelniczce i po przesiadce z turbo jest to najbardziej zauważalne.

Jakość sygnału raczej nie ma znaczenia dla przełączania kanałów, ale ewidentnie masz jeszcze sporo do poprawienia. U mnie jakość oscyluje w okolicach 70-80% w zależności od transpondera przy antenie 80cm. Wszystko ustawiane na wbudowany mirnik w mydelniczce i ultraboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawel napisał:

Widocznie miałeś wifiboxa a nie wifipremium boxa. To dwa różne sprzętowo i softowo dekodery.

Co do Opticuma i przełączania kanałów.Należy pamiętać, że funkcja fast zappingu dotyczy kanałów jednego do tyłu i dwóch do przodu przy przełączaniu P+/P-.  Jak wspominałem w porównaniu z konwerterem twin być może jest szybciej a równie dobrze może to być też złudzenie. Niewątpliwie jest znacznie szybciej niż w turboboxie czy mydelniczce i po przesiadce z turbo jest to najbardziej zauważalne.

Jakość sygnału raczej nie ma znaczenia dla przełączania kanałów, ale ewidentnie masz jeszcze sporo do poprawienia. U mnie jakość oscyluje w okolicach 70-80% w zależności od transpondera przy antenie 80cm. Wszystko ustawiane na wbudowany mirnik w mydelniczce i ultraboxie.

wcześniej miałem wifipremium i wifiboxa (w multi) i to przełączanie na obu było takie same, teraz mam 4K i wifiboxa (bo niestety nie ma możliwości wifipremium )

najlepszym jaki był to wifipremium bardzo szybki, szkoda że ich nie ma w żadnej opcji razy 2

pomyślę mad wymianą anteny i może przewodów, bo od x czasu to samo, ale dodam, że na tym konwerterze bez UNICABLE nie ma wilkiej różnicy, tam też czasami było ułamek sekundy, jakby to nie tego wina, ciekawe hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, max@ napisał:

 tam też czasami było ułamek sekundy, jakby to nie tego wina, ciekawe hehe

Trudno mi wyobrazić Twoje oczekiwania bo ja przesiadałem się z turboboxa i tutaj rożnica jest ogromna.Nawet moja "nietechniczna" żona zauważyła różnicę.  Wifi Premium miałem okazję bawić się kilka razy u znajomych, więc nie ma doświadczenia z dłuższym użytkowaniem, żeby moc rozstrzygnąć jak odczuwalne są różnice.

Znalazłem filmik na yt gdzie pod koniec filmu przełączane są kanały z TVP1 na TVP2,TVP HD i odwrotnie i jest zdecydowanie wolniej niż na moim ultraboxie.

https://www.youtube.com/watch?v=sUQ9iCNb2ME&t=450s

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pawel napisał:

Trudno mi wyobrazić Twoje oczekiwania bo ja przesiadałem się z turboboxa i tutaj rożnica jest ogromna.Nawet moja "nietechniczna" żona zauważyła różnicę.  Wifi Premium miałem okazję bawić się kilka razy u znajomych, więc nie ma doświadczenia z dłuższym użytkowaniem, żeby moc rozstrzygnąć jak odczuwalne są różnice.

Znalazłem filmik na yt gdzie pod koniec filmu przełączane są kanały z TVP1 na TVP2,TVP HD i odwrotnie i jest zdecydowanie wolniej niż na moim ultraboxie.

https://www.youtube.com/watch?v=sUQ9iCNb2ME&t=450s

No na moim było szybciej, na filmiku wygląda jak u mnie na wifibox

nurtuje mnie to, że na 4K czasami ułamek sekundy, a czasami jak wifibox, nie kumam, mam też długi kabel, postaram się go skrócić, bo dużo za długi i ustawię antenę na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...