Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mój turbobox+  przestał reagować na pilota, działa tylko z odległości 1m. Po rozmowie z konsultantem dowiedziałem się, że mam udać się do punktu i wymienić pilot lub dekoder. Czy na dzień dzisiejszy można jeszcze dostać turbobox+ , czy wymieniają już tylko na te nowe modele?

Edytowane przez jw23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 12:39, ronnie84 napisał:

Witam co jakiś czas na tv wyskakuje mi taki komunikat. Miał ktoś z Was tak samo?

https://naforum.zapodaj.net/f37966285dea.jpg.html

 

Kabel jest odpowiedni wyłączenie dek i tv nie pomaga. Jedynie odłączenie od zasilania .

 

 

U mnie podobnie jak u ronnie84, mam problem z mrugającym obrazem na telewizorze. Jakiś czas temu obraz mrugnął jeden raz, zawsze przy włączaniu światła, indukcji, innego sprzętu. Od niedawna mruga sam, pojedyńczym mrugnięciem bez potrzeby uruchomienia sprzętu. Dodatkowo wyskakuje krótko komunikat w stylu "Ochrona danych przed kopiowaniem HDCP"??? Jak na razie przełączyłem kabel  HDMI z innego dekodera i nic to nie dało. Wcześniej miałem Cyfrowy Polsat i takich cyrków tam nie było. Miał już ktoś może taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażliwy ten Ultrabox jak jakiś wzmacniacz lampowy ;). Spróbuj podłączyć go do innego gniazdka, albo przez jakąs listwę, bo wygłąda na to, że problem jest po stronie zasilania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bugmenot napisał:

Wrażliwy ten Ultrabox jak jakiś wzmacniacz lampowy ;). Spróbuj podłączyć go do innego gniazdka, albo przez jakąs listwę, bo wygłąda na to, że problem jest po stronie zasilania...

 

No właśnie mam go cały czas na listwie. Na początku (jakieś pół roku temu) działał bez problemu. Od dwóch miesięcy dzieją się takie rzeczy. Na początek przepnę zasilanie na osobne gniazdko. Zastanawiam się czy nie kupić lepszego kabla HDMI ale w sumie dekoder podłączony miałem do dwóch różnych kabli i a i tak obraz mrugał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć w wątku czy ktoś miał podobny problem jak ja, więc opiszę: mam instalację dwuantenową. Jedna antena zbiorcza, druga u mnie na balkonie. Antena 1 wpięta ta zbiorcza, antena 2 z monoblockiem u mnie na balkonie.  Na drugiej antenie włączyłem diseqc. No i tu zaczyna się problem. Bardzo często przy włączonym diseqc na kanalach z HotBird pojawia się plansza "kanał nie jest nadawany". Po wyłączeniu diseq nic takiego się nie pojawia. 

Wg mnie to wina softu, niestety nie mogę w tej sprawie porozumieć się z pomocą techniczną. Tam za każdym razem, po tym jak napiszę maila, nawet zachowując ciągłość korespondencji, trafiam na kogoś innego, przez co oni sami się już gubią o co chodzi. Jeden z nich napisał, że wysłał uprawnienia jeszcze raz i problem powinien ustąpić. Nie ustąpił, komunikat o nienadawanym programie zaczął pojawiać się także przy wyłączony diseqc. Zamiast poprawić, to się pogorszyło. Zresetowałem więc ustawienia i z poziomu www sam wybrałem aktualizację uprawnień. Sukces połowiczny, bo jest tak jak przed interwencją pomocy technicznej, czyli dalej diseq powoduje problem. 

Wcześniej miałem mediaboxa i nie było żadnych problemów, dlatego wiem, że instalacja antenowa jest ok. Od lat sam sobie ustawiam antenę i raczej wiem co robię. Rady jakie dostawałem z pomocy technicznej sugerowały nieprawidłową instalację, co wg mnie prawdą nie jest. 

Poniżej jedna z zabawniejszych rad" [...] 

zapoznałam się z nagranym filmem. Ma Pan komunikat: ?obecnie program nie jest nadawany.
 Spróbuj ponownie później?. Taki komunikat najczęściej pojawia się w przypadku kanału znajdującego się 
na liście kanałów, który w danym momencie nie nadaje programu.
 
Natomiast na to może mieć też wpływ konfiguracja anteny w menu dekodera. 
Pisał Pan, że na antenie nr 1 ma Pan konfiguracje bez diseq-c, a na antenie 2 ? diseq-c jest ustawiony.
 I to może być przyczyną występowania tego komunikatu. 
To znaczy na obu antenach ta wartość musi być zbieżna. 
Jak sam Pan pisał w momencie ustawienia na antenie 2 ?bez diseq-c? problem znika.
 
Zalecałabym przetestowanie na 1 kablu antenowym ? tym z anteny2. Ustawieniu ?diseq-c? 
i sprawdzeniu jak wtedy będzie zachowywał się dekoder."

 

Ręce mi opadły jak to przeczytałem. Czy ktoś z Was miał podobny problem przy włączonym diseqc ? 

Edytowane przez robiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z tym nie zrobisz. Ten dekoder i nie tylko ten tak reaguje na niestandardowej instalacji. Podobnie jest w polsatowskim Evoboxie. Kiedyś nawet toczyłem dyskusję na ten temat z przedstawicielem CP obecnym na forum.

Turbobox tez sobie radził z tego typu instalacją czyli sygnałem z dwóch satelitów na jednym tunerze. Jedyne rozwiązanie to zapewnić identyczne sygnały na obu wejściach sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saturn45 napisał:

. Info dla osób które logują się bez konta PC+.

Nie ma znaczenia czy to konto Netflix (PC+) czy Netflix (niezależny)

To takie samo logowanie o czym nie raz , nie dwa , nie trzy tutaj pisałem.

Edit:

Zalogowanie na Netflix co byś nie miał za urządzenie nie wie czy ty jesteś z PC+.

To jest uniwersalna forma "wszędzie"

Tak na marginesie kolego pisałem ci , że na Technikolor mam 5.1 . Pewnie nie tylko ja mam , ale i wszyscy mają na tym dekoderze.

 

neTFLIX.jpg

 

Wrzucam ci zdjęcie nie z Smart TV bo tam mam HDR a z dekodera byś mógł znów się przekonać , że to jest dekoder :D

Technikolor bez HDR z 5.1

 

20200416-150122.jpg

 

20200416-150133.jpg

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...