Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Posted (edited)

No to super, dzięki @czerstwy za info. 

Edited by wiesiekcycon

Ja oglądam jeszcze na starym konwerter i wszystko jest w porządku a 4k kanały działają jak należy :)

Mój 4K Ultrabox podłączony jest z Sony android tv xg85 i amplituner Pioneer. Włączona kontrola przez HDMI i ARC. Teoretycznie działa oprócz jednej rzeczy. Gdy włączam Sony tv pilotem Sony włącza się tylko tv i Pioneer, 4K Ultrabox nie chce się włączyć. Wyłączanie działa. 

Witam wszystkich mam takie pytanie jak można się dostać do listy nagrani dekoder jest zablokowany i na ekranie cały czas ekran aktywacjny chciałbym się dostać do nagrań wcelu spisania muzyki a muszę już dekoder oddać? 

witam. Mam dekoder 4k podłączony do tv sony kd49xe8077 (do HDMI ARC) - optykiem tv podłączony do soundbara. Na niektórych kanałach włącza się dolby digital, dzwiek jest wyrazny. ale nie mogę wówczas sterować głośnoscią pilotem od dekodera. Z kolei przełączając na kanał bez DD, dźwięk się bardzo ścisza, ale mogę sterować pilotem od dekodera... W tv sony dzwiek zmieniony na głośnik zewnętrzny. W soundbarze nie mam innych ustawień. Czy ktoś miał ten problem?

Posted (edited)

Zaprogramuj pilota od Ultrabox 4K do sterowania poziomem głośności twojego TV a głośność dekodera pozostaw na max. Jeśli masz możliwość podłączenia dekodera do soundbar-a złączem hdmi i następnie także złączem hdmi, soundbar do TV to będziesz mógł sterować włączaniem/wyłączaniem oraz głośnością całego zestawu przy pomocy pilota od dekodera.

Tu masz link do Ustawień Pilota  Funkcja "Łatwe włączanie" oraz "Dźwięk w telewizorze"

Edited by andgoldi
  • Like 1

Można podłączyć. Operator raczej nie wyłącza obsługi dysku, choć 100 pewności nie ma.

Posted (edited)

W czym jest problem że obraz mi zanika na jakąś 1 sekundę 

Edited by wiesiekcycon

Konfiguracja jednokablowa oczywiście 

@Kristiano Rinaldo
Bo dekoder posiada 8 głowic, by wykorzystać wszystkie jego możliwości (fast zapping, nagrywanie 3 kanałów itd) muszą wszystkie mieć przypisany kanał/częstotliwość unicable. Możesz również podłączyć taki z 4 częstotliwościami unicable, dekoder wciąż będzie miał większe możliwości niż na zwykłej instalacji antenowej ale nie będzie wykorzystywał wszystkich głowic. Polecam lekturę: https://satkurier.pl/news/169257/test-dekodera-4k-ultrabox-od-nc.html

Dowiesz się więcej i bardziej szczegółowo.

9 minut temu, Ozzy666 napisał:

@Kristiano Rinaldo
Bo dekoder posiada 8 głowic, by wykorzystać wszystkie jego możliwości (fast zapping, nagrywanie 3 kanałów itd) muszą wszystkie mieć przypisany kanał/częstotliwość unicable. Możesz również podłączyć taki z 4 częstotliwościami unicable, dekoder wciąż będzie miał większe możliwości niż na zwykłej instalacji antenowej ale nie będzie wykorzystywał wszystkich głowic. Polecam lekturę: https://satkurier.pl/news/169257/test-dekodera-4k-ultrabox-od-nc.html

Dowiesz się więcej i bardziej szczegółowo.

Dzięki kupię taki 

Czy ktokolwiek zna kod pilota od tego dekodera? Pewnie nie ale zapytam. Chciałem używać jakiegoś pilota uniwersalnego. Ten oryginalny z ergonomią niewiele ma wspólnego.

Proszę o wszelkie wskazówki czym zastąpić tego oryginalnego ale nie koniecznie logitech harmony.

No ale najlepszy jest właśnie logitech harmony. 

Posted (edited)

Logitech Harmony 350 Control

taki wystarczy?

bo jakoś nie uśmiecha mi się inwestować w ultimate.

Edited by gonzales

16 godzin temu, gonzales napisał:

taki wystarczy?

Kupiłem sobie ostatnio https://allegro.pl/oferta/logitech-harmony-650-pilot-uniwersalny-telewizor-8951952422

Programowałem do dekodera bo ten oryginalny to dziadostwo.Pilot zaprogramowałem również do telewizora Sony xg9505.Pilot podświetlany .Śmiga aż miło.Pomęczyć sie trzeba trochę ,aby sobie wszystko dopasować .Nie ma polskiego języka przy instalacji w programie harmony.Sam pilot posiada język polski.Pisz jak potrzeba pomocy.

17 godzin temu, gonzales napisał:

taki wystarczy?

Kiedyś polski Elmak robił uniwersalne i niedrogie piloty.Kilka lat używałem nawet takowego.Dodatkowym plusem była możliwość zamówienia samej klawiatury jak się wytarła/wyrobiła. Logitech jak swego czasu szukałem opinii też były one podzielone. Narzekano na opóźnienie jakie występowało po naciśnięciu klawisza. Być może w obecnych modelach zostało to poprawione.

1 godzinę temu, Pawel napisał:

Kiedyś polski Elmak robił uniwersalne i niedrogie piloty.Kilka lat używałem nawet takowego.Dodatkowym plusem była możliwość zamówienia samej klawiatury jak się wytarła/wyrobiła. Logitech jak swego czasu szukałem opinii też były one podzielone. Narzekano na opóźnienie jakie występowało po naciśnięciu klawisza. Być może w obecnych modelach zostało to poprawione.

Dokładnie tak, też miałem przez kilka lat Elmak'a Oscar 10in, ale firma nie dostała zgody na aplikowanie w nim procesora który "robił robotę"

tzn. obsługa 10-ciu urządzeń z możliwością uczenia z dowolnego oryginalnego pilota. Pilot może nie koniecznie ergonomiczny ale był

niezawodny i stosunkowo tani. Bez problemu można było zamówić telefonicznie klawiaturę, obudowę za parenaście złotych.

Od kilku lat używam Logitech'a 350 a nawet dwóch, bo w dwóch pokojach, obsługa TV, Ampli, DVD, UltraBox 4K, oczywiście możliwość

uczenia i programowania własnych urządzeń. Myślę że pilot godny polecenia.

Ja miałem Focusa. Miał funkcje uczenia. Obsługiwałem nim i sprzęty Panasonica,Technicsa czy Humaxa. Niestety tylko ja ogarniałem obsługę tych wszystkich sprzętów.  Cześć klawiszy miała podwójne funkcje wywoływane shiftem, dla niektórych funkcji brakło klawiszy więc były niedostępne i musiałem i tak korzystać z oryginalnego pilota. Im więcej miałem sprzętu do obsługi, dekoder sat,telewizor,apmlituner, odtwarzacz cd tym obsługa była coraz bardziej skomplikowana. O innych domownikach nie wspominając.Wtedy wyleczyłem się z tzw. uniwersalnych pilotów.

Do układu klawiszy w Technicolorze już się przyzwyczaiłem choć daleko mu do pilota Turboboxa (tego zakrzywionego) dlatego też wymieniłbym go na coś co lepiej "łapie" odbiornik. Ale Logitech zdecydowanie za drogo ceni swoje piloty ;)