Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam dekoder 4k podłączony do tv sony kd49xe8077 (do HDMI ARC) - optykiem tv podłączony do soundbara. Na niektórych kanałach włącza się dolby digital, dzwiek jest wyrazny. ale nie mogę wówczas sterować głośnoscią pilotem od dekodera. Z kolei przełączając na kanał bez DD, dźwięk się bardzo ścisza, ale mogę sterować pilotem od dekodera... W tv sony dzwiek zmieniony na głośnik zewnętrzny. W soundbarze nie mam innych ustawień. Czy ktoś miał ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprogramuj pilota od Ultrabox 4K do sterowania poziomem głośności twojego TV a głośność dekodera pozostaw na max. Jeśli masz możliwość podłączenia dekodera do soundbar-a złączem hdmi i następnie także złączem hdmi, soundbar do TV to będziesz mógł sterować włączaniem/wyłączaniem oraz głośnością całego zestawu przy pomocy pilota od dekodera.

Tu masz link do Ustawień Pilota  Funkcja "Łatwe włączanie" oraz "Dźwięk w telewizorze"

Edytowane przez andgoldi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristiano Rinaldo
Bo dekoder posiada 8 głowic, by wykorzystać wszystkie jego możliwości (fast zapping, nagrywanie 3 kanałów itd) muszą wszystkie mieć przypisany kanał/częstotliwość unicable. Możesz również podłączyć taki z 4 częstotliwościami unicable, dekoder wciąż będzie miał większe możliwości niż na zwykłej instalacji antenowej ale nie będzie wykorzystywał wszystkich głowic. Polecam lekturę: https://satkurier.pl/news/169257/test-dekodera-4k-ultrabox-od-nc.html

Dowiesz się więcej i bardziej szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ozzy666 napisał:

@Kristiano Rinaldo
Bo dekoder posiada 8 głowic, by wykorzystać wszystkie jego możliwości (fast zapping, nagrywanie 3 kanałów itd) muszą wszystkie mieć przypisany kanał/częstotliwość unicable. Możesz również podłączyć taki z 4 częstotliwościami unicable, dekoder wciąż będzie miał większe możliwości niż na zwykłej instalacji antenowej ale nie będzie wykorzystywał wszystkich głowic. Polecam lekturę: https://satkurier.pl/news/169257/test-dekodera-4k-ultrabox-od-nc.html

Dowiesz się więcej i bardziej szczegółowo.

Dzięki kupię taki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gonzales napisał:

Logitech Harmony 350 Control

taki wystarczy?

bo jakoś nie uśmiecha mi się inwestować w ultimate.

Kupiłem sobie ostatnio https://allegro.pl/oferta/logitech-harmony-650-pilot-uniwersalny-telewizor-8951952422

Programowałem do dekodera bo ten oryginalny to dziadostwo.Pilot zaprogramowałem również do telewizora Sony xg9505.Pilot podświetlany .Śmiga aż miło.Pomęczyć sie trzeba trochę ,aby sobie wszystko dopasować .Nie ma polskiego języka przy instalacji w programie harmony.Sam pilot posiada język polski.Pisz jak potrzeba pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gonzales napisał:

Logitech Harmony 350 Control

taki wystarczy?

bo jakoś nie uśmiecha mi się inwestować w ultimate.

Kiedyś polski Elmak robił uniwersalne i niedrogie piloty.Kilka lat używałem nawet takowego.Dodatkowym plusem była możliwość zamówienia samej klawiatury jak się wytarła/wyrobiła. Logitech jak swego czasu szukałem opinii też były one podzielone. Narzekano na opóźnienie jakie występowało po naciśnięciu klawisza. Być może w obecnych modelach zostało to poprawione.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał:

Kiedyś polski Elmak robił uniwersalne i niedrogie piloty.Kilka lat używałem nawet takowego.Dodatkowym plusem była możliwość zamówienia samej klawiatury jak się wytarła/wyrobiła. Logitech jak swego czasu szukałem opinii też były one podzielone. Narzekano na opóźnienie jakie występowało po naciśnięciu klawisza. Być może w obecnych modelach zostało to poprawione.

 

 

Dokładnie tak, też miałem przez kilka lat Elmak'a Oscar 10in, ale firma nie dostała zgody na aplikowanie w nim procesora który "robił robotę"

tzn. obsługa 10-ciu urządzeń z możliwością uczenia z dowolnego oryginalnego pilota. Pilot może nie koniecznie ergonomiczny ale był

niezawodny i stosunkowo tani. Bez problemu można było zamówić telefonicznie klawiaturę, obudowę za parenaście złotych.

Od kilku lat używam Logitech'a 350 a nawet dwóch, bo w dwóch pokojach, obsługa TV, Ampli, DVD, UltraBox 4K, oczywiście możliwość

uczenia i programowania własnych urządzeń. Myślę że pilot godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Focusa. Miał funkcje uczenia. Obsługiwałem nim i sprzęty Panasonica,Technicsa czy Humaxa. Niestety tylko ja ogarniałem obsługę tych wszystkich sprzętów.  Cześć klawiszy miała podwójne funkcje wywoływane shiftem, dla niektórych funkcji brakło klawiszy więc były niedostępne i musiałem i tak korzystać z oryginalnego pilota. Im więcej miałem sprzętu do obsługi, dekoder sat,telewizor,apmlituner, odtwarzacz cd tym obsługa była coraz bardziej skomplikowana. O innych domownikach nie wspominając.Wtedy wyleczyłem się z tzw. uniwersalnych pilotów.

 

Do układu klawiszy w Technicolorze już się przyzwyczaiłem choć daleko mu do pilota Turboboxa (tego zakrzywionego) dlatego też wymieniłbym go na coś co lepiej "łapie" odbiornik. Ale Logitech zdecydowanie za drogo ceni swoje piloty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wszelkie wskazówki. Muszę to przemyśleć, czy warto inwestować w sprzęt, który być może w październiku będę oddawał - koniec umowy.

Na dzień dzisiejszy jestem raczej nastawiony na rozwiązanie umowy. Ewentualny wybór czy brać nowego Logitecha 350 czy używanego 650 - bo nowych to chyba u nas nie kupię.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gonzales napisał:

Dziękuję wszystkim za wszelkie wskazówki. Muszę to przemyśleć, czy warto inwestować w sprzęt, który być może w październiku będę oddawał - koniec umowy.

Na dzień dzisiejszy jestem raczej nastawiony na rozwiązanie umowy. Ewentualny wybór czy brać nowego Logitecha 350 czy używanego 650 - bo nowych to chyba u nas nie kupię.

Ja kupiłem jak to, ty mówisz używanego LOgitecha 650 .Wygląda jak nowy wyjęty z pudełka.Dałem 165 z przesyłką.Nowy 350 kosztuje prawie tyle co ,,uzywany,,  650 ,a ma wyświetlacz i podświetlana klawiaturę.Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...