Jump to content

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Jakiś czas temu widziałem dysk od tego dekodera w lombardzie, dopiero później skojarzyłem że dysk jest wypożyczony i ktoś nie miał prawa go sprzedać. 

Chodzi również o to czy C+ nie ograniczył możliwości korzystania z dodatkowych dysków.

Np. czy po podłączeniu dodatkowego dysku a potem ponownym powrocie do oryginalnego - system nie sformatuje go od nowa? 

Czy istnieje możliwość swobodnego przełączania dysków bez ryzyka jakiegoś przymusowego formatowania przez system (za każdym razem po przełączeniu) ?

Z tymi napisami i ścieżką orginalną ,trzeba zgłaszać ,że na siła mam oglądać napisy  przy ścieżki org .TO JEST CHORE.Na evobox Cp można włączać i wyłanczać napisy przy ścieżce org

6 godzin temu, wawa69 napisał:

Posiadam od roku dekoder jak w temacie i TV Philips PUS8303 i mam kilka pytań odnośnie współpracy w/w

1.dziwny dźwięk podczas przełączania kanałów,takie pikanie które pojawia się losowo na kanałach.

2.problem z kanałem Canal+4k,program włącza się z opóźnieniem,najpierw czarny ekran i znaczek HDR i dopiero obraz,bardzo często po przełączeniu na ten kanał znika mi głos albo restartuje się TV.

3.czasami pojawia się różnica w głośności między kanałami Canal+ a pozostałymi (Canal+ są głośniejsze)

4.powtarzający się problem z przyciskami głośności na pilocie (raz działają,a raz nie)

5.rozjaśnianie i ściemnianie się obrazu,szczególnie widoczne podczas meczów gdzie pół boiska jest bardziej oświetlone przez słońce.

6.obraz w aplikacji NC+GO jest ciemniejszy niż normalnie na kanałach.sat.

7.kiedy była ostatnia aktualizacja tego dekodera?

Cztery pierwsze sytuacje pojawiły się dopiero po jakimś czasie.

1. Sprawdź ustawienia dźwięku Dolby Digital. Zmień ustawienie i sprawdź efekt.

2.Wygląda na jakąś niekompatybilność z telewizorem. Sprawdzałeś na innym kablu HDMI ?

3. Podobnie jak w punkcie 1 ustawienia DD

4. Masz włączone sterowanie głośnością w telewizorze czy dekoderze ?

5. Nie zauważyłem u siebie takiego zjawiska ale ja mam telewizor FHD. Kiedyś były tego typu problemy ale dotyczyły modelu produkcji ADB.

6. U mnie jest raczej podobnie.Nie zauważyłem różnic.

7. Kilka tygodni temu wraz z wprowadzeniem aplikacji Netflix

4 godziny temu, karle2 napisał:

Z tymi napisami i ścieżką orginalną ,trzeba zgłaszać ,że na siła mam oglądać napisy  przy ścieżki org .TO JEST CHORE.Na evobox Cp można włączać i wyłanczać napisy przy ścieżce org

Dla mnie również nie jest to normalne zwłaszcza że w mediaboxie działało.

Chodzi również o to czy C+ nie ograniczył możliwości korzystania z dodatkowych dysków.
Np. czy po podłączeniu dodatkowego dysku a potem ponownym powrocie do oryginalnego - system nie sformatuje go od nowa? 
Czy istnieje możliwość swobodnego przełączania dysków bez ryzyka jakiegoś przymusowego formatowania przez system (za każdym razem po przełączeniu) ?
Nie ograniczył.
Dekoder nie wymusza formatowania.
Mam 2 dyski i działają naprzemiennie.
  • Thanks 1

Tylko HB chyba, że nowe kanały 4k będą na Astrze :) bo nie będą mieć miejsca.  Ten Inverto 32 kanałowy mi się najbardziej podoba bo jest biały ale taniej niż za 190zł nie mogę znaleźć bez przesyłki. Opticum wyjdzie coś około 105zł a Inverto 24 jakieś 80zł, ale czarny. Trudna decyzja.

Edited by Muki
W dniu 3.02.2020 o 17:56, robertokot25 napisał:

heja u was na technicolor działają normalnie filmy AVI (Divx/Xvid) i MKV 720/1070p z pena? bo na ADB po wejściu w mediaplayer jest napis 0 - nic nie wykrywa, a na penie jest kilka różnych filmów

juz to pisalem w temacie o ADB - sprawdz jak masz sformatowanego pena. ADB nie czyta NTFS, tylko fat32.

@Paweł

Kolega planuje,  się pozbyć swojego więc, nie nowy, max 110zl,  chce rozbudować o kilka dekoderów, ale to nic pewnego.  Jeśli będzie działała ta 24 bo to w sumie prawie to samo co 32 to może i warto spróbować.

Godzinę temu, Muki napisał:

Tylko HB chyba, że nowe kanały 4k będą na Astrze :) bo nie będą mieć miejsca.  Ten Inverto 32 kanałowy mi się najbardziej podoba bo jest biały ale taniej niż za 190zł nie mogę znaleźć bez przesyłki. Opticum wyjdzie coś około 105zł a Inverto 24 jakieś 80zł, ale czarny. Trudna decyzja.

Na pewno 8 kanalowego Opticuma nie dostaniesz za 105 zl. Pewnie jest to cena za cztero kanalowca

Witam, jestem od kilku dni posiadaczem UltraboxaTechnicolor-a, a dzisiaj wymieniłem na drugi egzemplarz. W zasadzie wszystko ok, problem jest tylko z kolekcją 4K, inne działają bez problemu. Na kilkadziesiąt prób, nie udało mi się uruchomić poprawnie którejkolwiek pozycji z kolekcji 4k bez zacięć i dogrywania. 1s odtwarzania, 5s dogrywania i tak w kółko, nie da się oglądać !. Net podłączany przez wifi jak i na kablu Neostrady, speed test Download 63.15 Mb/s. Upload 6.81 Mb/s, ping 25ms. Próbowałem wszystkiego na dwóch odbiornikach. Łącze raczej OK, materiały 4K z Youtube w 2160p śmigają na TV bez zacięć, download plików na PC 8 - megabajtów/s, HDMI OK, Canal + 4k OK - śmiga, tunery resetowane, wersja oprogramowania 3.0.10. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, za wszelkie sugestie. uwagi z góry dziękuję - pozdrawiam

Edited by kokon
W dniu 4.02.2020 o 16:16, Pawel napisał:

1. Sprawdź ustawienia dźwięku Dolby Digital. Zmień ustawienie i sprawdź efekt.

2.Wygląda na jakąś niekompatybilność z telewizorem. Sprawdzałeś na innym kablu HDMI ?

3. Podobnie jak w punkcie 1 ustawienia DD

4. Masz włączone sterowanie głośnością w telewizorze czy dekoderze ?

5. Nie zauważyłem u siebie takiego zjawiska ale ja mam telewizor FHD. Kiedyś były tego typu problemy ale dotyczyły modelu produkcji ADB.

6. U mnie jest raczej podobnie.Nie zauważyłem różnic.

7. Kilka tygodni temu wraz z wprowadzeniem aplikacji Netflix

Dzięki za podpowiedź,rzeczywiście problem wynikał z rodzaju dźwięku (pkt.1,2,3) reszta nie jest już dla mnie tak istotna.

W dniu 7.02.2020 o 18:06, Pawel napisał:

Jak masz pociągnięte dwa kable możesz tez pomyśleć o konwerterze wideband.

Dostałem jakiś zwykły konwerter twin Corab c120twn do ultraboxa+ 4k.

Pociągnąłem dwa osobne kable podłączyłem i czuję się oszukany przez Canal+. Przecież miało śmigać nagrywanie 3x plus oglądanie a dali do zestawu niekompatybilny konwerter. 

Dobra do rzeczy jeżeli mam już te dwa kable to jaki konwerter żeby nie było problemów i żeby wykorzystać do full ten dekoder?

Brak multiroom, brak innych dekoderów itp. 

Czy wystarczy teraz kupić IDLP-WDB01-OOPRO-OPP

Czy odrzucić jeden kabel i kupić: IDLU-32UL40-UNBOO-OPP Unicable II

Co będzie łatwiejsze do konfiguracji i czy wogole będzie w czymś różnica?