Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Czy to prawda, ze w tym dekoderze funkcja timeshift dziala z przesunieciem 5 minut? Tzn. nie mozna przewinac ogladanego programu o np. 2 minuty? Czy w dekoderze ADB jest tak samo?

Można przewijać do przodu i do tyłu z prędkością 2x, 4x, 8x, 16x, 32x, i 64x >> lub <<. A białymi przyciskami chyba o 5 min.

Dziekuje za odpowiedz. Czyli info o minimalnym 5 minut przewinieciu jest bledne.

Jak ustawić w EPG listę programową, bo wyświetla tylko na kilka godzin?

W dniu 21.01.2020 o 13:07, ircios napisał:

...czekała na premierę dekodera z Androidem, bo będzie mi jęczała gdy zacznie korzystać z tego obecnego dekodera 4k. Jeśli jednak dekoder z Androidem będzie taką samą pomyłką, trudno. ..

Hmm chyba zbyt dużo oczekujesz od tego dekodera z Androidem. Obawiam się, że to będzie urządzenie pokroju playnow tv box tyle, że z możliwością odbioru kanałów sat a i to nie jest pewne.

Ja mogę od siebie polecić ultraboxa i mi boxa jako uzupełnienie do obsługi serwisów streamingowych. Do braku wyświetlacza można się przyzwyczaić w kilka dni a godzinę sprawdzić na stacji pogody ;)

Nie napisałem nigdzie czego oczekuje w dekoderze z Androidem😂

Ma działać lepiej niż obecny sprzęt UHD i tyle. Na pewno nie wezmę go odrazu, jak do tego by już doszło. Niech napaleńcy potestują.

Jak nie będzie lepiej działał od obecnego dekodera, to nie będzie tego, ani tego :-D . Najważniejszy głos będzie do kobiety należał.

Co do zegarka na wyświetlaczu itd, to mnie to mało wzrusza czy jest czy nie. Pisałem o wyglądzie.

Co do stacji meteo....wystarczy mi w kuchni  termometr za oknem, bo jest od północy, a godzinę sobie odczytam na kuchence gazowej lub mikroweli.

Edited by ircios
  • Haha 2

Oczekujesz , że ma działać lepiej a nie wiesz jak działa ultrabox bo go nie posiadasz :D Całą wiedzę czerpiesz z wątku a to trochę za mało , żeby cokolwiek porównywać. A Kobieta wybierze to co ładniejsze a nie bardziej funkcjonalne.One tak mają :D

• Upvote 2

Ja tu niczego nie porównuje. :-D

I zapewniam Cię, że moja wiedza o tym dekoderze nie tylko z tego wątku, ale i z reala. Owszem kobieta patrzy na wygląd, ale moja ròwnie na funkcjonalność i bezawaryjność. Tyle w temacie.

Jak sie w chodzi w ultraboxie do listy nagran ? Z tego co mi wiadomo na pilocie nie ma przycisku "list" jak w media czy turbo boxie

Witam.. Hdcp wyskoczyło po dwóch tygodniach jak to ominąć co zrobić? Telewizor już stary wysluzony ale jescze dawał radę 

15 minut temu, maciekmm napisał:

Jak sie w chodzi w ultraboxie do listy nagran ? Z tego co mi wiadomo na pilocie nie ma przycisku "list" jak w media czy turbo boxie

Poprzez Menu lub aplikację Start.

10 minut temu, Dia8ull napisał:

Witam.. Hdcp wyskoczyło po dwóch tygodniach jak to ominąć co zrobić? Telewizor już stary wysluzony ale jescze dawał radę 

Sprawdzałeś na innym wejściu w tv ?Podmieniałeś kable ?

U mnie takie coś się pokazuje przy włączeniu dekodera ale nie zawsze. Jak pokazuje Ci się raz na kiedyś,  to bym się tym nie przejmował. Kiedy to Ci się pokazuje, przy oglądaniu czy jak włączysz dekoder  ???

W dniu 19.01.2020 o 12:02, lukimann napisał:

Najpierw rachunek był dostępny w ICA , dopiero kilka dni później pojawił się na ekranie telewizora. 

Przy okazji, rozmowy z konsultantem wyszła " ukryta" dopłata , od lutego  za pakiet Disney VOD za kilka zł ( można wyłączyć) w ramach promocji za Superpremium 4K.

Jakoś nie zakodowałem by ta informacja była w jakiś sposób podana w grudniu.

Opłata nie jest ukryta bo jest wyszczególniona na umowie z pakietem Superpremium4k. Po prostu nie czytałeś umowy. Opcja jest miesiąc za 0 zł potem można wyłączyć lub płacić 5 zł.

W dniu 21.01.2020 o 13:07, ircios napisał:

@maciekmm

Odnowione dekodery wyglądają jak nowe. A przedstawicielka nie ma takiej wiedzy, czy są nowe, czy z odzysku. 

Mylisz się, ma taką wiedzę, możne w łatwy sposób to sprawdzić.

Jakieś szczegóły? 

Ale o jakie szczegóły pytasz? Po prostu "przedstawicielka" jak to ujęto ma możliwość sprawdzenia czy jest to nowy sprzęt czy po serwisie. Aktualnie ADB nówki, Technicolory różnie.

Pytam bo gościu w APS na wiosnę nie wiedział co odpowiedzieć, gdy brałem P.boxa i mu powiedziałem, że nowy sprzęt z odzysku dostaje.

Może nie umiał tego sprawdzić, nie wiem ale WifiPremiumboxy od dawna już nie są "nowe", gdzieś od wejścia ultraboxa 4K.

Mi powiedziano ze wszystkie dekodery 4K to nowki sztuki. Polecono serie ITCA i taka ma zostac odlozona dla mnie.

15 godzin temu, Pawel napisał:

Poprzez Menu lub aplikację Start.

Sprawdzałeś na innym wejściu w tv ?Podmieniałeś kable ?

Kable podmieniane i to samo się dzieje. Pokazuje się zaraz po włączeniu dekodera i nic nie da się zrobić. Podłączyłem dekoder pod DVD, z DVD do TV. Obraz jest, ale miga ciągle...

Edited by Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.

Bo przeważnie tak się dzieję przy włączeniu dekodera, że pojawia się błąd. Ale u mnie tak się dzieję przez chwilę, a później jest spokój. Kable mają tyle, co dekoder, ale jak pisałam, nie dzieje się to non stop, a tylko sporadycznie. :)

9 godzin temu, Dia8ull napisał:

Kable podmieniane i to samo się dzieje. Pokazuje się zaraz po włączeniu dekodera i nic nie da się zrobić. Podłączyłem dekoder pod DVD, z DVD do TV. Obraz jest, ale miga ciągle...

Dobrze by było podłączyć wobec tego dekoder do innego telewizora. Bo tak naprawdę nie wiadomo, czy problem powoduje dekoder, czy telewizor. DVD podłączone do telewizora pracuje prawidłowo?

Czy Technicolor w stanie czuwania daje o sobie jakos znac tzn pali sie na nim jakas dioda ?

Pali się biała dioda słabo.Po włączeniu świeci jasno.W ADB na czuwaniu świeci czerwona.

W dniu 23.01.2020 o 22:29, ircios napisał:

Pytam bo gościu w APS na wiosnę nie wiedział co odpowiedzieć, gdy brałem P.boxa i mu powiedziałem, że nowy sprzęt z odzysku dostaje.

Święte nieba a co się stało,że wziąłeś ten szkaradny szrot jak wielokrotnie się wyrażałeś o tym deku.Nawiasem mówiąc też go miałem parę lat i nie narzekałem.

• Haha 1

Musiałem dobrać MR na drugiej umowie i zostałem obdarzony tym biało czarnym, lub jak kto woli czarno białym brzydalem. Na szczeście kobita tak go wkomponowała w wyglad pokoju, że tylko wyświetlacz widać  :-D

Działać działa. Sagemcom DSI też działał ponad 3 lata :-D

Koniec off top.

Edited by ircios