Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pali się biała dioda słabo.Po włączeniu świeci jasno.W ADB na czuwaniu świeci czerwona.

W dniu 23.01.2020 o 22:29, ircios napisał:

Pytam bo gościu w APS na wiosnę nie wiedział co odpowiedzieć, gdy brałem P.boxa i mu powiedziałem, że nowy sprzęt z odzysku dostaje.

Święte nieba a co się stało,że wziąłeś ten szkaradny szrot jak wielokrotnie się wyrażałeś o tym deku.Nawiasem mówiąc też go miałem parę lat i nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dobrać MR na drugiej umowie i zostałem obdarzony tym biało czarnym, lub jak kto woli czarno białym brzydalem. Na szczeście kobita tak go wkomponowała w wyglad pokoju, że tylko wyświetlacz widać  :-D

Działać działa. Sagemcom DSI też działał ponad 3 lata :-D

Koniec off top.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2020 o 22:25, roberttosat napisał:

Ale o jakie szczegóły pytasz? Po prostu "przedstawicielka" jak to ujęto ma możliwość sprawdzenia czy jest to nowy sprzęt czy po serwisie. Aktualnie ADB nówki, Technicolory różnie.

Czy zwykly uzytkownik jakos moze na oko rozroznic, czy sprzet jest nowy, czy po serwisie? W jaki sposob przedstawicielka moze to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sat Kurierze piszą, że musi być Unicable II. Większość konwerterów na Unicable I jest 4 kanałowe, a na II mamy np. 32 kanały od Inverto. 

UltraBox ma 2 głowice, gdzie 8 modulalatorów i procesor załatwia sprawę, czyli 3 nagrania, 1 oglądanie, a fast zapping korzysta z kolejnych 4?

Edytowane przez Muki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fast zapping korzysta z tylu ile ma dostępnych wolnych częstotliwości. Oczywistym jest, że przy konwerterze 4 kanałowym gdy włączysz nagrywanie trzech innych programów na fast zapping nic nie zostanie. Jak komuś tak zależy na tej funkcji lepiej pewnie nabyć konwerter 8 kanałowy lub wideband.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie działa tylko na dCSS, ale na SCR również.

 

1. Działa to na zasadzie, że mając 4 kanały na konwerterze i nic nie nagrywając, pozostają 3 kanały do fast zappingu a kiedy nagrywamy 3 programy i 4 oglądamy fast zapping nie działa?

2. A jeśli mamy zrobioną listę ulubionych kanałów i np mamy kanał 1 a następny po nim z listy jest 4 lub 10 to może szybkie przełączanie nie działać poprawnie ? (przełączając p+/p-) 

3. "Fast zapping korzysta z tylu ile ma dostępnych wolnych częstotliwości" - czyli maksymalnie 7, przewiduje 3 do przodu 4 do tyłu ? (oczywiście nic nie nagrywając)

Edytowane przez Muki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

chciałbym, żeby ktoś odpowiedział mi na moje pytanie, bo zacząłem się gubić.

 

Walczę o przedłużenie umowy z wymianą dekodera Premium+ na ultrabox + 4K, ale nie planuję brać pakietu z Netflix.

1. Czy jeśli dostaną ultrabox+4K to będę miał aplikację Netflix i będę mógł wprowadzić swoje dane konta i oglądąć na TV filmy z Netflix?

2. Czy nadal aplikacja Netflix jest dostępna tylko na ultrabox+4K marki Technicolor?

3. Czy jak pójdę do punktu to będę one dostępne? Czytam formum i raz są, raz tylko ADB, jak to teraz wygląda?

 

Dzięki za pomoc

 

Konrad Karpiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna Netflix jest tylko dostepny na Technicolorach. Najlepiej poprosic w punkcie o odlozenie egzemplarza jesli nie maja na stanie. Jezeli sa OK to nie powinni odmowic. Mi odlozyli dekoder kilka dni temu z przytrzymaniem do nastepnej soboty. Ponoc czeka na mnie seria ITCA, o ktora prosilem. Przekonam sie juz za tydzien.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Muki napisał:

Czyli rozumiem, że nie działa tylko na dCSS, ale na SCR również.

 

1. Działa to na zasadzie, że mając 4 kanały na konwerterze i nic nie nagrywając, pozostają 3 kanały do fast zappingu a kiedy nagrywamy 3 programy i 4 oglądamy fast zapping nie działa?

2. A jeśli mamy zrobioną listę ulubionych kanałów i np mamy kanał 1 a następny po nim z listy jest 4 lub 10 to może szybkie przełączanie nie działać poprawnie ? (przełączając p+/p-) 

3. "Fast zapping korzysta z tylu ile ma dostępnych wolnych częstotliwości" - czyli maksymalnie 7, przewiduje 3 do przodu 4 do tyłu ? (oczywiście nic nie nagrywając)

1. Raczej nie zadziała bo nie ma wolnego kanału który mógłby "wczytać". Cały czas piszemy o konwerterze 4 kanałowym. Nie wiem jak to wygląda na 8 kanałowym. Może ktoś z posiadaczy takowego coś nam napisze.

2.  Muszę to sprawdzić tworząc taką listę ulubionych.

3. Trudno powiedzieć jak jest z tym "przewidywaniem". Musiałby się tutaj jakiś programista z ADB wypowiedzieć. Czy korzysta z 4 a w przypadku konwertera 8 kanałowego z 8 ? Czy nie ma znaczenia i nadal korzysta z 4 ?Sam chciałbym to wiedzieć przed inwestycją w konwerter unicable ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie działa tylko na dCSS, ale na SCR również.   1. Działa to na zasadzie, że mając 4 kanały na konwerterze i nic nie nagrywając, pozostają 3 kanały do fast zappingu a kiedy nagrywamy 3 programy i 4 oglądamy fast zapping nie działa?

2. A jeśli mamy zrobioną listę ulubionych kanałów i np mamy kanał 1 a następny po nim z listy jest 4 lub 10 to może szybkie przełączanie nie działać poprawnie ? (przełączając p+/p-) 

3. "Fast zapping korzysta z tylu ile ma dostępnych wolnych częstotliwości" - czyli maksymalnie 7, przewiduje 3 do przodu 4 do tyłu ? (oczywiście nic nie nagrywając)

 

 

1. Tak.

2. W ogóle nie będzie działał, chyba że są "obok siebie" (patrz ad. 3).

3. 2 kanały do przodu i 1 do tyłu (będące obok siebie na liście predefiniowanej dekodera, nie z ulubionych).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto dopłacać do Inverto 32 kanałowego, czy możemy w przyszłości np mając multiroom podłączyć sobie rozdzielacz i mieć te same funkcje na drugim dekoderze, problem jest jedynie taki, że w ofercie multi dają tylko zwykły dekoder co prawda jest wejście na Unicable, ale nic poza tym.  

Jeśli chodzi o listę ulubionych i fast zapping to fatalna sprawa, że to nie działa, dla mnie taka lista to podstawa, żeby nie widzieć programów SD albo tych których nie ma w ofercie lub się nie nadają.

Odnośnie Ad 3 to nawet jeśli kanałów na konwerterze będzie 8 to i tak fast zapping ma zarezerwowane tylko 3 kanały.

Opticumy różnią się elektroniką od inverto, czy podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CP dla obecnych klientów jest możliwość nabycia konwertera unicable. Tylko obecnie oferują model bez legacy a ja chcę pozostawić sobie "furtkę" odbioru kanałów z Astry, więc muszę mieć inny model konwertera.

Wybierasz w menu Opticuma 4 kanałowego i włączasz dodatkowe 4 kanały i już masz pełną obsługę.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 kanałowy Unicable II będzie miał problem z działaniem ze wszystkimi dekoderami polskich platform cyfrowych za wyjątkiem Ultrabox+ (chyba że coś zmienia z oprogramowaniem). Więc z punktu widzenia osoby używającej dekoder Polsatu lub Canal+ nie będzie działać dobrze.

Dlatego dostępne są 24 kanałowe zaprogramowane na rynek Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o włączonym HDR pojawia mi się tylko przy Canal+ 4k

 

Czy osoby użytkujące ten dekoder spotkały się z problem z VOD można przeglądać zasoby ale po po wybraniu filmu i naciśnięciu play nie ładuje się obraz.

Dopiero odłączenie zasilania i podłączenie go ponownie rozwiązuje problem na jakieś 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DanielK napisał:

32 kanałowy Unicable II będzie miał problem z działaniem ze wszystkimi dekoderami polskich platform cyfrowych za wyjątkiem Ultrabox+ (chyba że coś zmienia z oprogramowaniem). Więc z punktu widzenia osoby używającej dekoder Polsatu lub Canal+ nie będzie działać dobrze.

Dlatego dostępne są 24 kanałowe zaprogramowane na rynek Polski.

Pozwolę dołączyć się do rozmowy.

Również zastanawiam się czy warto dokładać kilka złoty więcej do przynajmniej 8 kanałowego konwertera. 

Jeżeli dobrze rozumiem konwerter z linku poniżej powinien działać prawidłowo i nie potrzebuje żadnego dodatkowego porgramowania zewnętrzego cudem za 900 zł?

https://allegro.pl/ :censored:

 

Przed chwilą również sprawdziłem, że jest dostępny na liście w Ultrabox, co ciekawe domyślnie zaznaczone są kanały od 9 do 16.

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DanielK napisał:

32 kanałowy Unicable II będzie miał problem z działaniem ze wszystkimi dekoderami polskich platform cyfrowych za wyjątkiem Ultrabox+ (chyba że coś zmienia z oprogramowaniem). Więc z punktu widzenia osoby używającej dekoder Polsatu lub Canal+ nie będzie działać dobrze.

Dlatego dostępne są 24 kanałowe zaprogramowane na rynek Polski.

 

Ja mówię cały czas o Ultrabox. Jedynie jak mówisz problem może się pojawić w przypadku dekodera z multiroomu przy zastosowaniu rozdzielacza, tego nie wiem ciekawe czy ktoś na forum to testował, bo na Ultraboxie jest na liście i zajmuje pozycje od 9 do 16 jak podaje Robo92 to rozumiem, że wsparcie jest dla 32 kanałowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...