Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest z tym błędem HDCP Panowie? Rozwijając temat, pod koniec tego roku będę renegocjował umowę z PC+ i rozważam wymianę dekodera. Jednak moje telewizory nie należą do najnowszych. Obydwa to LG i jeden z nich jest Smart Tv, żaden nie jest 4K. Czytałem tu na forum że ktoś miał UltraBoxa 4K, potem weszła aktualizacja i niespodzianka "błąd HDCP" - wymiana telewizora. Czy rzeczywiście tak to może z tym nowym dekoderem wyglądać? Dla dekodera nie będę wymieniał telewizora za parę tysięcy.
Przy telewizorze FHD, na dekoderze ustawiasz rozdzielczość wyjściową 1080i/1080p. Błąd HDCP występuje (mi się zdarzył ze 3 razy przez 2 lata) przy rozdzielczości 4k (2160p).
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dawler napisał:

Był ofoliowany tuner jak i dysk oraz naklejki (plomby) na opakowaniu, nie widziałem oznak zużycia, a zapomniałem wspomnieć że byłem w tym punkcie w sobotę i nie mieli także miałem ustną rezerwacje, na moje oko funkel nówka nie śmigana.

Zadzwonilem dzis do swojego punktu. Rowniez nie maja dekoderow na stanie... Zarezerwowalem jeden ustnie. Polecono mi serie ITCA (Techinicolor?)  Przedstawicielka poinformowala mnie ze jesli chodzi o dekodery 4k to nie ma zadnych z odzysku. Wszystkie sa nowki sztuki. No nic. Zobaczymy czy dotrzymaja slowa i odlaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

Wybierając dekoder nie zastanawiasz się nad tym czy ma wyświetlacz,  tylko czy spełnia swoje zadania.  

Dokładnie. Dlatego ja nigdy prawdopodobnie tego dekodera nie wezmę. Chyba, że kobieta się uprze, bo już marudzi o tv 4k minimum 55 cali, a co za tym idzie, będzie chciała i dekoder. Będę jednak namawiał, aby się wstrzymała i czekała na premierę dekodera z Androidem, bo będzie mi jęczała gdy zacznie korzystać z tego obecnego dekodera 4k. Jeśli jednak dekoder z Androidem będzie taką samą pomyłką, trudno. Wtedy i telewizor nowy poczeka z rok najmniej.

Dużo ludzi zwraca uwagę właśnie na ten nieszczęsny wyświetlacz, który jednak w/g mnie polepsza  wygląd sprzętu i poniekąd też spełnia swoje zadanie. Pokazuje bez przyciskania guzika na pilocie jaki numer kanału i godzinę w stanie czuwania.

Jedni wolą tak, inni tak. Nie ma co drążyć i przekonywać innych, że wyświetlacz jest zbędny czy nie. Tyle w temacie.

 

@maciekmm

Odnowione dekodery wyglądają jak nowe. A przedstawicielka nie ma takiej wiedzy, czy są nowe, czy z odzysku. 

Edytowane przez ircios
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 13:07, ircios napisał:

...czekała na premierę dekodera z Androidem, bo będzie mi jęczała gdy zacznie korzystać z tego obecnego dekodera 4k. Jeśli jednak dekoder z Androidem będzie taką samą pomyłką, trudno. ..

Hmm chyba zbyt dużo oczekujesz od tego dekodera z Androidem. Obawiam się, że to będzie urządzenie pokroju playnow tv box tyle, że z możliwością odbioru kanałów sat a i to nie jest pewne.

Ja mogę od siebie polecić ultraboxa i mi boxa jako uzupełnienie do obsługi serwisów streamingowych. Do braku wyświetlacza można się przyzwyczaić w kilka dni a godzinę sprawdzić na stacji pogody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie czego oczekuje w dekoderze z Androidem?

Ma działać lepiej niż obecny sprzęt UHD i tyle. Na pewno nie wezmę go odrazu, jak do tego by już doszło. Niech napaleńcy potestują.

Jak nie będzie lepiej działał od obecnego dekodera, to nie będzie tego, ani tego :-D . Najważniejszy głos będzie do kobiety należał.

Co do zegarka na wyświetlaczu itd, to mnie to mało wzrusza czy jest czy nie. Pisałem o wyglądzie.

Co do stacji meteo....wystarczy mi w kuchni  termometr za oknem, bo jest od północy, a godzinę sobie odczytam na kuchence gazowej lub mikroweli.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, maciekmm napisał:

Jak sie w chodzi w ultraboxie do listy nagran ? Z tego co mi wiadomo na pilocie nie ma przycisku "list" jak w media czy turbo boxie

Poprzez Menu lub aplikację Start.

10 minut temu, Dia8ull napisał:

Witam.. Hdcp wyskoczyło po dwóch tygodniach jak to ominąć co zrobić? Telewizor już stary wysluzony ale jescze dawał radę 

Sprawdzałeś na innym wejściu w tv ?Podmieniałeś kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 12:02, lukimann napisał:

Najpierw rachunek był dostępny w ICA , dopiero kilka dni później pojawił się na ekranie telewizora. 

Przy okazji, rozmowy z konsultantem wyszła " ukryta" dopłata , od lutego  za pakiet Disney VOD za kilka zł ( można wyłączyć) w ramach promocji za Superpremium 4K.

Jakoś nie zakodowałem by ta informacja była w jakiś sposób podana w grudniu.

Opłata nie jest ukryta bo jest wyszczególniona na umowie z pakietem Superpremium4k. Po prostu nie czytałeś umowy. Opcja jest miesiąc za 0 zł potem można wyłączyć lub płacić 5 zł.

 

W dniu 21.01.2020 o 13:07, ircios napisał:

 

@maciekmm

Odnowione dekodery wyglądają jak nowe. A przedstawicielka nie ma takiej wiedzy, czy są nowe, czy z odzysku. 

Mylisz się, ma taką wiedzę, możne w łatwy sposób to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawel napisał:

Poprzez Menu lub aplikację Start.

Sprawdzałeś na innym wejściu w tv ?Podmieniałeś kable ?

 

Kable podmieniane i to samo się dzieje. Pokazuje się zaraz po włączeniu dekodera i nic nie da się zrobić. Podłączyłem dekoder pod DVD, z DVD do TV. Obraz jest, ale miga ciągle...

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dia8ull napisał:

Kable podmieniane i to samo się dzieje. Pokazuje się zaraz po włączeniu dekodera i nic nie da się zrobić. Podłączyłem dekoder pod DVD, z DVD do TV. Obraz jest, ale miga ciągle...

Dobrze by było podłączyć wobec tego dekoder do innego telewizora. Bo tak naprawdę nie wiadomo, czy problem powoduje dekoder, czy telewizor. DVD podłączone do telewizora pracuje prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...