Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

7 godzin temu, lukimann napisał:

...

Jak mogłeś zmienić rozdzielczość na  576i, skoro nie ma możliwości ustawienia takiej wartości w dekoderze?

Jak nie ma, jak jest:

rozdz.jpg

Faktycznie.Najczęściej stosuję  kombinację klawiszy przy zmianie rozdzielczości za pomocą pilota  1080i/UHD i to mi umknęło.

😏

Witam, czytam ten temat i próśba czy w punkcie mogę sobie np zażyczyć technikolora? dziś wieczorem idę wymienić a z tego co śledzę temat "niby" ma lepszą funkcjonalność niż abd. Jeżeli to nie problem to użytkowników ewentualnie proszę o wypisanie parę + i -, tak w kilku słowach. Ślicznie i z góry dziękuje.

Edited by dawler

wszystko zalezy od checi sprzedawcy i tego co ma na stanie. Daj znac potem jak Tobie poszlo i na co wymieniles. Mnie rowniez to czeka juz niedlugo

4 godziny temu, dawler napisał:

Witam, czytam ten temat i próśba czy w punkcie mogę sobie np zażyczyć technikolora? dziś wieczorem idę wymienić a z tego co śledzę temat "niby" ma lepszą funkcjonalność niż abd. Jeżeli to nie problem to użytkowników ewentualnie proszę o wypisanie parę + i -, tak w kilku słowach. Ślicznie i z góry dziękuje.

ADB miał problemy z rozjaśnianiem/ściemnianiem obrazu ale zostało to już naprawiane aktualizacją softu. Obecnie dekodery różnią się w zasadzie aplikacją Netflix. Reszta funkcji jest identyczna.

Edited by Pawel

I oba modele mają soft ADB jak się nie mylę. 

W salonie mieli do wyboru oba, więc wziąłem Technikolora, na razie wszystko śmiga. Wydaje mi  się a  nawet jestem przekonany że jest zdecydowanie lepszy obraz niż na wifi premium boxie (ostrość, jakość, jakby żywszy obraz). 

A jak to jest z tym błędem HDCP Panowie? Rozwijając temat, pod koniec tego roku będę renegocjował umowę z PC+ i rozważam wymianę dekodera. Jednak moje telewizory nie należą do najnowszych. Obydwa to LG i jeden z nich jest Smart Tv, żaden nie jest 4K. Czytałem tu na forum że ktoś miał UltraBoxa 4K, potem weszła aktualizacja i niespodzianka "błąd HDCP" - wymiana telewizora. Czy rzeczywiście tak to może z tym nowym dekoderem wyglądać? Dla dekodera nie będę wymieniał telewizora za parę tysięcy.

U mnie działa z 8 letnią plazmą bez problemu. Błędy HDCP występowały raczej przy telewizorach 4K z tego co pamietam.

Skłaniam się też do tego,że rozjaśnienienia/ ściemnnianie ekranu na kanale C+4K zależy od ustawień obrazu w trybie 4K.

Na moim tv Sony ( 55 XD 9305) mam inne w trybie Standard a inne w trybie HDR.

Jest bardzo dobrze Z tym, że ustawioną mam rozdzielczosc 1080i w dekoderze.

Przełączam na C+4K , zmieniam pilotem na UHD.

Obraz wygląda naturalniej.Moim zdaniem to optymalne rozwiązanie.

Nie ma do czego się przyczepić do Ultraboxa, chyba jedynie  do tego, że brak wyświetlacza i automatycznej zmiany rozdzielczości w zależności od źródła sygnału.

Edited by lukimann

Jak można prościej zmienić  z rozdzielczość z hd na uhd z pilota bez wejścia w ustawieniach.

Wciskasz  klawisz opt na pilocie.

Po kilku sekundach pojawia się mały kwadracik w prawym górnym rogu z rozdzielczością Zmieniasz ją naciskając 8/ 9/ 3 UHD/ 1080p/1080i.

Zdecydowanie częściej  zaglądam do kanałów poza C+ 4K i podbicie do UHD przez dekoder a zwykłe HD wyglada lepiej w 2 przypadku w niektórych  kanałów.

Edited by lukimann
  • Like 1

9 godzin temu, dawler napisał:

W salonie mieli do wyboru oba, więc wziąłem Technikolora, na razie wszystko śmiga. Wydaje mi  się a  nawet jestem przekonany że jest zdecydowanie lepszy obraz niż na wifi premium boxie (ostrość, jakość, jakby żywszy obraz). 

Czy dostales nowke sztuke czy z odzysku ? Byly jakies folie na nim ?

Był ofoliowany tuner jak i dysk oraz naklejki (plomby) na opakowaniu, nie widziałem oznak zużycia, a zapomniałem wspomnieć że byłem w tym punkcie w sobotę i nie mieli także miałem ustną rezerwacje, na moje oko funkel nówka nie śmigana.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

2 godziny temu, lukimann napisał:

Nie ma do czego się przyczepić do Ultraboxa, chyba jedynie  do tego, że brak wyświetlacza

Osobiście brak wyświetlacza traktuje na plus. 

Nie jest to wada, ale do plusów tego nie zaliczam;-). W starym dekoderze turboboxie od " n" tu nie było mowy o oszczędnościach..., bo tak to można potraktować.

Edited by lukimann

Wybierając dekoder nie zastanawiasz się nad tym czy ma wyświetlacz,  tylko czy spełnia swoje zadania.  

3 godziny temu, lukimann napisał:

Po kilku sekundach pojawia się mały kwadracik w prawym górnym rogu z rozdzielczością Zmieniasz ją naciskając 8/ 9/ 3 UHD/ 1080p/1080i.

Zdecydowanie częściej  zaglądam do kanałów poza C+ 4K i podbicie do UHD przez dekoder a zwykłe HD wyglada lepiej w 2 przypadku w niektórych  kanałów.

Dziękuje

3 godziny temu, lukimann napisał:

Zgadza się ,że jak dekoder jest ustawiony na 4k i włącze kanał HD to słabo radzi skalowaniem .Słaba ostrość a jak ustawie 1080p i oglądam kanał hd jest super.TV Panasonic 58dx800 4k

Edited by karle2

A jak to jest z tym błędem HDCP Panowie? Rozwijając temat, pod koniec tego roku będę renegocjował umowę z PC+ i rozważam wymianę dekodera. Jednak moje telewizory nie należą do najnowszych. Obydwa to LG i jeden z nich jest Smart Tv, żaden nie jest 4K. Czytałem tu na forum że ktoś miał UltraBoxa 4K, potem weszła aktualizacja i niespodzianka "błąd HDCP" - wymiana telewizora. Czy rzeczywiście tak to może z tym nowym dekoderem wyglądać? Dla dekodera nie będę wymieniał telewizora za parę tysięcy.
Przy telewizorze FHD, na dekoderze ustawiasz rozdzielczość wyjściową 1080i/1080p. Błąd HDCP występuje (mi się zdarzył ze 3 razy przez 2 lata) przy rozdzielczości 4k (2160p).
  • Thanks 1

3 godziny temu, dawler napisał:

Był ofoliowany tuner jak i dysk oraz naklejki (plomby) na opakowaniu, nie widziałem oznak zużycia, a zapomniałem wspomnieć że byłem w tym punkcie w sobotę i nie mieli także miałem ustną rezerwacje, na moje oko funkel nówka nie śmigana.

Zadzwonilem dzis do swojego punktu. Rowniez nie maja dekoderow na stanie... Zarezerwowalem jeden ustnie. Polecono mi serie ITCA (Techinicolor?)  Przedstawicielka poinformowala mnie ze jesli chodzi o dekodery 4k to nie ma zadnych z odzysku. Wszystkie sa nowki sztuki. No nic. Zobaczymy czy dotrzymaja slowa i odlaza.

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

Wybierając dekoder nie zastanawiasz się nad tym czy ma wyświetlacz,  tylko czy spełnia swoje zadania.  

Dokładnie. Dlatego ja nigdy prawdopodobnie tego dekodera nie wezmę. Chyba, że kobieta się uprze, bo już marudzi o tv 4k minimum 55 cali, a co za tym idzie, będzie chciała i dekoder. Będę jednak namawiał, aby się wstrzymała i czekała na premierę dekodera z Androidem, bo będzie mi jęczała gdy zacznie korzystać z tego obecnego dekodera 4k. Jeśli jednak dekoder z Androidem będzie taką samą pomyłką, trudno. Wtedy i telewizor nowy poczeka z rok najmniej.

Dużo ludzi zwraca uwagę właśnie na ten nieszczęsny wyświetlacz, który jednak w/g mnie polepsza  wygląd sprzętu i poniekąd też spełnia swoje zadanie. Pokazuje bez przyciskania guzika na pilocie jaki numer kanału i godzinę w stanie czuwania.

Jedni wolą tak, inni tak. Nie ma co drążyć i przekonywać innych, że wyświetlacz jest zbędny czy nie. Tyle w temacie.

@maciekmm

Odnowione dekodery wyglądają jak nowe. A przedstawicielka nie ma takiej wiedzy, czy są nowe, czy z odzysku. 

Edited by ircios
  • Like 1