Jump to content

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Jaki masz Android w TV  i jaki masz model TV SONY ??  Jak czytam forum HDTV POLSKA to najwięcej narzeka osób mające TV SONY LCD na CANAL+ 4K UHD  , bo na  SONY OLED tego problemu nie ma   Miała być aktualizacja swego czasu żeby wspierał HDR HLG  to tego modelu co wcześniej pisał kolega a  czy wyszła tego nie wiem. 
Ja mam SONY KD-55X8505C na andku 7. Ostatnia aktualizacja która miała poprawić wyświetlanie obrazu w HDR była w czerwcu. Aktualizacja nic nie poprawiła.

Wysłane z mojego OnePlus 7t Pro

Czytam i czytam o twoim TV i wniosek jest jeden ten model jeśli posiada jakiś HDR , to tylko ten co miał dostać aktualizacje czyli HDR HLG i nic po za tym , bo rozumiem że to wersja z 3D i to jest ten tak ? Nigdzie w testach nikt nie wspomina o HDR 10 ale były w tym czasie jakieś większe aktualizacje do formatu HDR HLG  i to on jest głównym tym że masz  w ogóle HDR. Tu masz link do tej aktualizacji jaka wyszła w  26.06.2019 i ogólnie sam telewizor chyba nie posiadał od nowości HDR a dopiero po aktualizacji tej co dałem Ci link :

https://www.sony.pl/electronics/support/downloads/00016209 

Dodano obsługę formatu HDR HLG (Hybrid Log Gamma) wsygnale zwejścia HDMI (tylko serie XD94, XD93, XD85, SD85, X93D, X94C, X93C, X91C, X90C, X85C iS85C)

a tu z danych technicznych też nie ma wzmianki o HDR :

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55x8505c/specifications

Chyba to są jakieś pierwsze modele skoro były takie gołe , prócz 4K UHD  i ogólnie można zgłupieć co o on  ma a co nie  :) I stąd może tak odbierać jak za mgłą  ?? Mogę się mylić ale na 90% raczej nie.

Edited by XMAREKK30
ja mam te 

https://www.euro.com.pl/kable/unitek-y-c139rgy.bhtml

solidne i bezproblemowe
Też używałem tego kabla przy dekoderze ITCA tylko długość chyba 5m. Jednak na JADA pojawił się problem z obrazem na C+ 4K oraz z funkcjami TV (Nie można było uruchomić funkcji HDMI UHD Color) jak się okazało była to wina długości kabla i wymieniłem to na
https://www.mediaexpert.pl/przewody-audio-video/kabel-hdmi-hdmi-unitek-1-5-m,id-1401926?utm_source=Mail-potwierdzenie&utm_medium=e-mail&utm_campaign=Produkt

Teraz wszystko ok, obraz super i funkcje też działają.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Dobry kabel rozprawi się z chwilowym zanikiem obrazu co jest częstym problemem

Nic za to nie zmieni jeśli TV ma problem z prawidłowym wyświetlaniem obrazu HLG.

Z czym jak widać nie radzą sobie Sony LCD 4K.

• Upvote 1
21 minut temu, kingofsouth napisał:

Dobry kabel rozprawi się z chwilowym zanikiem obrazu co jest częstym problemem emoji6.png

Nic za to nie zmieni jeśli TV ma problem z prawidłowym wyświetlaniem obrazu HLG.

Z czym jak widać nie radzą sobie Sony LCD 4K.

Nawiązując do powyższego mógłbym poprosić o wskazanie serii/modeli telewizorów Sony 4K, które to nie radzą sobie z HLG?

W dniu 31.12.2019 o 15:29, miniupiniu napisał:

Ja mam SONY KD-55X8505C na andku 7. Ostatnia aktualizacja która miała poprawić wyświetlanie obrazu w HDR była w czerwcu. Aktualizacja nic nie poprawiła.

Wysłane z mojego OnePlus 7t Pro

Proszę bardzo @andgoldi 

Edited by kingofsouth
jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim przeciętny kowalski będzie potrzebował kabli  2.1 ale każdemu według potrzeb . 
Pewnie tak, a może nawet nie będzie potrzebował, ale jak już kupowałem wolałem dołożyć 20-30zl i kupić na przyszłość

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Na tym konwerterze powinieneś mieć 4 kanały bo tyle obsługuje ten konwerter

1210MHz

1420MHz

1680MHz

2040MHz

Z jakim dekoderem polsatu współpracował wcześniej ?

Edited by Pawel
Godzinę temu, Pawel napisał:

Na tym konwerterze powinieneś mieć 4 kanały bo tyle obsługuje ten konwerter

1210MHz

1420MHz

1680MHz

2040MHz

Z jakim dekoderem polsatu współpracował wcześniej ?

evobox.Może trzeba ręcznie wpisać 3i4 kanał

Cześć, od aktualizacji ostatniej dekodera 4k już 3 bądź 4 raz po  jego uruchomieniu pojawia się czarny obraz (brak obrazu i dźwięku), wyłączenie prądu nic nie daje. Instrukcje serwisu tj 5 sek przycisk OPT i przycisk 5,8,9 nic nie daje. Pomaga dopiero kabel włożenie kabla zasilającego z jednoczesnym trzymaniem przycisków + - i zasilanie - reset dekodera

Czy też macie podobne sytuacje?, tv OLEG 55AF9 Sony. Dekoder posiadam od ponad 12 miesięcy i nigdy tego nie było.

Mam iść do Salonu tylko że opisane zjawisko pojawia się sporadycznie co xxx dni - przed chwilą  kolejny reset

Oczywiście, że możesz dopisać ręcznie. Jeśli masz jeszcze taką możliwość możesz podejrzeć z jakich częstotliwości korzystał evobox. Pewnie z tych samych ale nie zaszkodzi sprawdzić.

Mam zapytanie czy jest możliwość przewijania z podglądem kolejnych klatek filmu/programu? Wydawało mi się że przewijałem w ten sposób na tym dekoderze ale teraz nie mogę tego znaleźć. Taka funkcja jest też w Evobox który kiedyś miałem. Żeby nie przewijać na podglądzie tylko przeskoczyć do danej klatki np. już po reklamach ;)

Mam ten dekoder podłączony kablem Unitek Premium HDMI 2.0 do TV Samsung Ue55F9000 ( telewizor UHD ) i mam też podłączony moduł CP i co się okazuje - mam lepszy odbiór z modułu aniżeli z dekodera, lepsza ostrość.

Jaka może być tego przyczyna, że z modułu uzyskuję lepszy odbiór niż z dekodera ?. Jeżeli dekoder podłączam zwykłym kablem HDMI (1.4 ) nie widzę żadnej różnicy w odbiorze. Gdy włączę kolor UHD w TV , to odbiór jest bardziej matowy. Kanały UHD FTA z Astry w samym TV odbierają bardzo dobrze. Co jest grane ???.

• Like 1

Nic nie jest grane. W przypadku modułu za obróbkę obrazu odpowiada TV, a w przypadku dekodera ów dekoder. Mnóstwo osób ma lepszy obraz na modułach, również z kablówek.