Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Witam mam problem z obrazem tzn .Mam tuner Platformy C+4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP  i parę razy gdy włączyłam program C+4k(tylko na tym kanale to wyświetla) mam tylko dzwięk brak obrazu ,wyświetla mi komunikat o zmianie rozdzielczosci na 1080p mam w tunerze ustawiona rozdzielczosc 4k 2160p .Wymieniłam kable hdmi i nic to nie pomogło   .Zauważyłam ze zaczęło sie to robic po ostatniej aktualizacji tv.Dodam ze na Museum 4k i na Nasa UHD jest wszystko ok.W czym jest problem????

Witam,

Odebrałem dekoder 4k i kanał 4k C+.

Oglądam teraz studio przed ElClasico i nie widzę jakiejś super jakości obrazu.

Kanał 4k mi odbiera, jak z Nc+go odpalam filmy 4k przez internet też działają filmy 4k.

Czy to tak ma być czy coś mam nie włączone?

W dekoderze wybrana rozdzielczość 4k2160p. Kanał działa normalnie. Ale czy to ma być super dużo lepsza jakość?

U was też obraz jakby się przycina na Canal+ HD? Właśnie oglądam Barca - Real i widać to dość wyraźnie szczególnie podczas dłuższych podań piłki. 

od razu mowie ze nie mam tv 4k ale zauwazylem ze na zwyklym c+ teraz podczas meczu obraz ma normalny kolor a na c+4k jest ciemniejszy jak by byla mgla

Obraz jest ciemniejszy, ale to finalny odbiór zależy od TV.

Dobry TV , to obraz 4K HDR HLG jest taki jaki powinien być ;)

Ja mam 2 letniego SONY. Obrazu 4k HDR nie da się oglądać jest tak szaro barwy tak się zmieniają. Zwykłe 4k to cud miód i orzeszki.

Witam

Przesiadłem się z cp evoboxa na 4k ultrabox  trzy dni temu . Muszę powiedzieć ,że evobox cp na kanałach  hd ma lepszą ostrość niż 4k ultrabox . Panowie technicy -do poprawki.4k wczorajszy mecz real-barca to porażka ,ta mgła na stadionie ale i w studiu też dużo do życzenia odbiór

• Haha 1

W ostatnim czasie postanowiłem sobie sprawdzić  i porównać Horizon( UPC), tuner HD 2000 z Polsatu i dekoder ultrabox.

Horizon najmocniej odstaje, kolory blade i wręcz "widać" kompresję sygnału. Na plus jakość pakietu Eleven, tego najmocniej brakuje w obecnej mojej ofercie.

Tuner z CP, ostry obraz, mocne podbicie kolorów.Na plus, z tym , że doczytałem to wynika z zastosowanych pewnych elementów technicznych, które sztucznie podbijają obraz.W każdym razie obraz może się podobać.

Ultrabox coś pośredniego między tymi dekoderami.Mi się podoba stonowany nie przejaskrawiony obraz.Testując dekoder zwróciłem uwagę na świętną jakość na Planete, C+ Dokument, C+ Sport.UHD , dobrze wygląda, może oczekiwałem czegoś więcej, ale C+ 4K , czy Muzeum cieszy oczy.

W innym przypadku zostałbym przy CP, ale brak C+ , własnych PC+, czy oferty 4K  dyskwalifikuje ofertę Polsatu.

• Confused 1
  • Upvote 2

Nie da się ukryć że jeśli chodzi o wygode i funkcjonalność dekodera to evo od cp wygrywa ale oferta zdecydowanie lepsza w PC+ (sport,filmy,4k) ale za to cena trochę wyższa nawet po wynegocjowaniu podobnej cenowo oferty w PC+ trzeba zapomnieć tu o darmowych 6 miesiącach co przy negocjowaniu aneksu z "Panem zygmuntem jest raczej normą, mnie do PC+ przekonał też fakt że polsat ma gdzieś treści ekskluzywne i udostępnia je "komu się da" tylko po to żeby kasa się vzgadzała C+ udostępnił ekstraklepkę pod naciskiem ekstraklasy SA (w polsacie można ten pakiet włączyć za 30zł miesięcznie) a dla mnie fajna byłaby opcja wyłączenia ekstraklasy w PC+ bo jedyne co oglądam to liga+ ekstra ze względu na akademie Pana Sławka i czasem turbokozaka 
w CP mają dodatkowo płatną ekstraklasę przerywaną zapowiedziami najlepszych meczów ligi angielskiej w C+4k......ale i tak na końcu wszystko zależy od tego kto co ogląda i ile jest w stanie za to zapłacić...... 

Edited by _Artek_

Witam. Dzisiaj odebrałem dekoder 4k Technikolor ITCA i posiadam pakiet Superpremium 4k. Po jakim czasie wskoczy aplikacja Netflix?

Witam. Od kilku dni mam pewien problem z tym dekoderem. Po uruchomieniu na ekranie tv jest tylko czarny obraz. Tv pokazuje wszystkie informacje takie jak rozdzielczość nazwę dekodera ale to wszystko. Dopiero odłączenie od prądu na chwilę pomaga i po tym jest spokój na jakiś czas. Tylko że ta sytuacja powtarza się coraz częściej. Czy ktoś może miał podobną sytuację? 

1 godzinę temu, kikos napisał:

Witam. Dzisiaj odebrałem dekoder 4k Technikolor ITCA i posiadam pakiet Superpremium 4k. Po jakim czasie wskoczy aplikacja Netflix?

U mnie na drugi dzień już miałem na dekoderze

Ja odebrałem 16.12 a następnego dni już był dostępny na pasku startowym czy 222.

Na kanałach sportowych w epg przydałoby się info czy mecz jest na żywo czy to powtórka nie musiałbym wtedy sprawdzać wszystkiego na swoim koncie bukmacherskim :D

Czy aplikacja netflixa dostępna jest dopiero gdy mamy pakiet z netflixem? Mam ultrabox 4k wg wersji i ta z netflix a od tygodnia nie widać netflixa. 

Takie szybkie pytanie, po zologowaniu sie do Netflixa przez boxa, jakość HDR też jest w ten sposób udostępniana, podobnie jak w smart tv?

W dniu 18.12.2019 o 18:33, east napisał:

Witam,

Odebrałem dekoder 4k i kanał 4k C+.

Oglądam teraz studio przed ElClasico i nie widzę jakiejś super jakości obrazu.

Kanał 4k mi odbiera, jak z Nc+go odpalam filmy 4k przez internet też działają filmy 4k.

Czy to tak ma być czy coś mam nie włączone?

W dekoderze wybrana rozdzielczość 4k2160p. Kanał działa normalnie. Ale czy to ma być super dużo lepsza jakość?

Dużo zależy od TV to raz.

A dwa zdaj sobie sprawę, że pudło C+ nie ma np. HDR  i ogólnie nie umywa się do deköw 4k nawet tych najtańszych z wolnego rynku.

Jaki masz Tv?

Edited by tracer10