Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Mam pilota od Wi-Fiboxa i używam go do obsługi. Skoro jest taki sam to ten z kompletu leży nierozpakowane. Jeśli ktoś ma Wifibox w w multiroom to piloty może zamiennie używać.

Wczoraj przed północą zauważyłem na Museum 4K komunikat że kanał nie jest obecnie nadawany, spróbuj ponownie później, kilka minut potem kanał działał. Podobna sytuacja była chyba 2 dni wcześniej. O innych porach tego błędu nie zauważyłem, może to jakieś chwilowe przerwy emisji programu ?

Wyłącz disecq w ustawieniach dekodera akurat museum 4k chyba nie ma tego kanału ale miałem ten problem z innymi kanałami wyłączyłem tą opcje i śmiga ;)

Jest tylko HotBird u mnie, nie posiadam disecq. To mnie zaintrygowało że stała pora tej anomalii z odbiorem.

Ja też nie mam a mimo tego w dekoderze był włączony wyłączyłem i wszystko śmiga....a liga angielska w 4k no bajka :D

Witam

Dziś podpisałem umowę w APS i dostałem dekoder 4k Technicolor[ Nowy].Pakiet superpremium 4k bez Netflixa

Edited by karle2

A tak w trzech słowach to w czym nasz dekoder jest lepszy od tego adb oczywiście poza aplikacją netfliksa?

Udało mi się tak zmienić pewne parametry w  ustawieniach telewizora ,  że rozdzielczość " na stałe" :-) UHD , a raczej upscal na kanałach HD bardzo dobrze w końcu wygląda.

2 godziny temu, _Artek_ napisał:

A tak w trzech słowach to w czym nasz dekoder jest lepszy od tego adb oczywiście poza aplikacją netfliksa?

Według technika, dekoder praktycznie w żaden istotny sposób nie różni się od tego ADB jeśli chodzi o Soft.

Chyba faktycznie, docelowo były przeznaczone głównie  dla nowych, którzy będą chcieli skorzystać z promocji z Netflixem.

ja mam pakiet bez netflixsa i też dostałem  technicolor chyba po prostu od wejścia pakietów z netfixsem dają właśnie ten dekoder na zasadzie jakby ktoś kiedyś chciał dokupić to można :D

Edited by _Artek_
  • Like 2

dziś dostawa sprzętu i dostałem w/w dekoder, pakiet bez netflixa, sprzęt wygląda na nówkę nieśmiganą, niech sobie elektronika w cieple poleży i jutro go podłącze, informacyjnie piszę jakby ktoś się zastanawiał jakie dekodery teraz dają.

20 godzin temu, g0nz0s napisał:

Zgadza się, są już nowe partie Technicolor, pełne dostawy od środy.

A jakie są początki serii? Też ITCA?

NC+  PILOT SAGEMCOM wifi-box 4K UltraBOX.

Czy taki pilot będzie można używać wraz z Ultraboxem+ ? Seria ITCA

Edited by lukimann

Dzsiaj mnie dopadło. Wymieniam kable, zmieniam wyjścia w tv, dekoder z prądu, tv z prądu i nic nie pomaga. Na ok 2 sekundy pojawi się dźwięk i wskakuje ten komunikat. Do tej pory nie miałem żadnych problemów z tym dekoderem. Jakieś pomysły co zrobić? Dekoder technicolor. dcc17f82ecddb94b35683e8fdeb9b66c.jpg

NC+  PILOT SAGEMCOM wifi-box 4K UltraBOX.
Czy taki pilot będzie można używać wraz z Ultraboxem+ ? Seria ITCA

Tak

Witam

Dziś zainstalowałem dekoder ale nie widzi dysku .Nie mogę w menu znaleźć o dysku.

2 godziny temu, miniupiniu napisał:

Dzsiaj mnie dopadło. Wymieniam kable, zmieniam wyjścia w tv, dekoder z prądu, tv z prądu i nic nie pomaga. Na ok 2 sekundy pojawi się dźwięk i wskakuje ten komunikat. Do tej pory nie miałem żadnych problemów z tym dekoderem. Jakieś pomysły co zrobić? Dekoder technicolor.

tylko na kanałach 4K? na FHD też tak jest?

Edited by robertokot25

Na wszystkich bez wyjątku.

Zostawiłem dekoder na noc bez prądu. Rano podłączyłem i problem chyba sam się rozwiązał. Dekoder działa normalnie. Pomijając fakt że sam sobie zmienił dźwięk na przestrzenny.

Wczoraj w ramach przdłużenia umowy z Superpremium + na Superpremium C 4K wymieniłem Premium boxa na Technicolor serii ITCA2T.I tu po dwóch dniach mam pytania.Mam TV LG 3D FHDz chyba 2011 roku 42 cale.Ma 4 gniazda HDMI.1 oznaczone jako HDMI/DVI in {ARC} i 3 bez tego ARC.Dwie anteny HB i Astra.Konwerter Twin i Diseqc na Astrę.Z PB miałem siłę jakości ok 40%.Tu ok 70%.I problem.Kanały 4K przy ustawienia deka na 1080p tj Canal+4K,Muzeum czy Nassa odbieram bez problemu ale z kolekcji ncgo 4K nie mogę nic ruszyć .Komunika Materiał,który chcesz obejrzeć został udestępniony w jakości 4K i jeżeli TV 4K  nie ma wglądu to trzeba zmienić gniazdo HDMI w TV.I stąd pytanie.Czy do oglądania tej kolekcji musi być TV 4K a na FHD nie da się.Ale programy telewizyjne 4K da się.2 sprawa czy u was jeżeli chodzi o siłę głosu na różnych kanałach słychać czasem bardzo dużą dysproporcje siły głosu tu normalnie zmieniasz kanał a tu jak nie ryknie albo prawie nie słychać.Tego na PB nie zauważyłem.Dziś wskoczył Netfliks samoistnie.Kanały HB i Astry chodzą w miare szybko.To tyle po dwóch dniach.Liczę na pomoc w tych 2 problemach.

Do kolekcji 4k z Internetu potrzeba tv 4k. Jedynie co ściągnie się na dysk w 4k ,masz możliwość obejrzeć na tv FHD.

Możesz oglądać materiały 4K na telewizorze FHD ale tylko te z dysku dekodera. Są kolekcje dekoder i internet.Częściowo zdublowane.Też się pojawia komunikat ale można się go pozbyć.

Co do głośności to pewnie masz ustawione Dolby Digital na TAK. Skontroluj to ustawienie i ewentualnie zmień na NIE i po testuj.

Paweł@ dzięki.Po wyłączeniu Dolby jest spoko z głośnością .Jak również z kolekcji 4K mam wgrane 7 filmów na dysku.Czarny napis po 5 sekundach sam znika.

W dniu 14.12.2019 o 15:53, _Artek_ napisał:

Ja też nie mam a mimo tego w dekoderze był włączony wyłączyłem i wszystko śmiga....a liga angielska w 4k no bajka :D

A gdzie znaleźć te ustawienie disecq w tym dekoderze