Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, pepe40 napisał:

Ja u siebie powyłączałem na każdym kanale, na którym dźwięk przełączał się na DD przez opcję +OPT. Kilka dni działa poprawnie. Ale to nie tędy droga. Powinni to naprawić, żeby to można było zrobić w menu dla wszystkich kanałów na raz.

Nic to nie daje, też tak robiłem i po ponownym włączeniu deka problem powraca, wyraźnie coś skopali po ostatniej  aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, turek napisał:

Nic to nie daje, też tak robiłem i po ponownym włączeniu deka problem powraca, wyraźnie coś skopali po ostatniej  aktualizacji.

To dziwne . U mnie DD nie włącza się od tamtej pory. W ustawieniach dekodera mam na "Tak"  Tego nie ruszam już bo i tak za każdym włączeniem dekodera samo wraca na "Tak" W opcji +OPT na każdym kanale wybierasz DD "Nie" i zatwierdzasz klawiszem "Ok"

15 godzin temu, catnip napisał:

qnik, pepe40 i inni, jeśli komuś dzieje się tak po każdym uruchomieniu - podajcie modele tv.

Dodatkowo jeśli przypadkiem macie kabel iHDMI - wymieńcie go na zwykły dobry 2.0.

Nie bardzo rozumiem co ma TV i kabel do rzeczy skoro przed aktualizacją nie było z tym problemu. Jak się ustawiło w menu DD na nie to tak było cały czas, nawet po odłączeniu od zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, watorek1 napisał:

Witam. Dodam, że po ostatniej aktualizacji gdy włączam dekoder i TV jednym pilotem od dekodera to załącza mi się również za jednym zamachem kino domowe. Tego przed aktualizacja nie było. Kino mam podłączone do TV kablem optycznym.

Dziwne bo po optyku nie idzie żadne sterowanie. Dekoder nie jest podpięty do kina po HDMI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qnik, pepe40 i inni, jeśli komuś dzieje się tak po każdym uruchomieniu - podajcie modele tv.
Dodatkowo jeśli przypadkiem macie kabel iHDMI - wymieńcie go na zwykły dobry 2.0.
Hmm. TV oraz kabel nie był ostatnio zmieniany więc zrzucam to jednak na bug w aktualnym sofcie....poczekamy z 6-12 miesięcy to poprawią uwalniając inną rzecz przy okazji :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Rafus napisał:

Nie wiem skąd u niektórych takie problemy. Ja u siebie jak wyłączę DD to mam bez i mi nie wraca do DD jak zmienię kanał. A tak poza tym  lubię mieć ustawione DD jak tylko jest bo dekoder mam podpięty do kina domowego i wszystko hula ja k tralala.  

Proszę czytać ze zrozumieniem. Po pierwsze to nie chodzi o zmianę kanałów, a po drugie nie każdy ma kino domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pepe40 napisał:

Nie bardzo rozumiem co ma TV i kabel do rzeczy skoro przed aktualizacją nie było z tym problemu. Jak się ustawiło w menu DD na nie to tak było cały czas, nawet po odłączeniu od zasilania.

Tu nie ma nic do rozumienia. iHDMI ma problemy i jeśli taki masz - wyrzuć. Ale tylko w tym przypadku, inny kabel nie ma wpływu. Chodzi o elektronikę w iHDMI, producent musi go dostosować.

Nadal nikt nie wskazał żadnego TV, z którym jest widoczny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Artek_ napisał:

Wyłączając dekoder wyłącza się tv ale amplituner zostaje włączony ma ktoś jakiś pomysł gdzie i co przestawić nie znalazłem w opcjach dekodera hdmi-cec.

Pomyśl logicznie.Skoro razem z dekoderem wyłącza się telewizor to znaczy, że masz włączoną funkcję HDMI-CEC. Napisz może jak masz wszystko razem połączone.Jaki amplituner, czy w jego opcjach włączyłeś HDMI-CEC itd.

2 godziny temu, catnip napisał:

Tu nie ma nic do rozumienia. iHDMI ma problemy i jeśli taki masz - wyrzuć. Ale tylko w tym przypadku, inny kabel nie ma wpływu. Chodzi o elektronikę w iHDMI, producent musi go dostosować.

Nadal nikt nie wskazał żadnego TV, z którym jest widoczny problem.

Plazma Panasonic 42ST50.Kabel HDMI zwykły. U mnie również DD samo przełącza się na TAK po wyłączeniu dekodera.Ewidentny bug w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Artek_ napisał:

Wyłączając dekoder wyłącza się tv ale amplituner zostaje włączony ma ktoś jakiś pomysł gdzie i co przestawić nie znalazłem w opcjach dekodera hdmi-cec.

W menu dekodera to jest chyba opisane: sterowanie TV. Piszę z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel @turek @qnik @pepe40 Też miałem przez kilka dni problem z dźwiękiem DD zawsze na TAK mimo zmiany ustawień. Teraz już zawsze po uruchomieniu dekodera dźwięk domyślnie jest na NIE.

Ustawiłem NIE, wyłączyłem dekoder. Wyciągnąłem wtyczkę z prądu. Włączyłem ponownie po paru minutach. Dźwięk DD był na TAK. Ponownie zmieniłem na NIE i od tamtej chwili już zawsze jest na NIE.

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś też taki problem z nc + go jak ja na dekoderze 4k, mianowicie nc+ go wczytuje się normalnie ale jak uruchamiam obojętnie czy hbo go, hbo on demand, czy canal plus vod wczytują się wszystkie filmy i seriale ale jak chcę jakiś uruchomić to czarny ekran i nie zaczytuje dalej nic?<span>

Ma ktoś jakąś radę na to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lotus napisał:

@Pawel @turek @qnik @pepe40 Też miałem przez kilka dni problem z dźwiękiem DD zawsze na TAK mimo zmiany ustawień. Teraz już zawsze po uruchomieniu dekodera dźwięk domyślnie jest na NIE.

Ustawiłem NIE, wyłączyłem dekoder. Wyciągnąłem wtyczkę z prądu. Włączyłem ponownie po paru minutach. Dźwięk DD był na TAK. Ponownie zmieniłem na NIE i od tamtej chwili już zawsze jest na NIE.

U mnie to nie pomaga ale pomogło co innego.Tak naprawdę to ustawienia DD dekoder zmienia po wyłączeniu samego telewizora.

Ustawiamy DD na Nie i zmieniamy jednocześnie rozdzielczość.Ja normalnie używam 1080p więc zmieniłem na 1080i.Zapisujemy ustawienia.Następnie wracamy z rozdzielczością do pierwotnych ustawień i ponownie zapisujemy.Po te operacji opcja DD pozostaje na wartości NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał:

U mnie to nie pomaga ale pomogło co innego.Tak naprawdę to ustawienia DD dekoder zmienia po wyłączeniu samego telewizora.

Ustawiamy DD na Nie i zmieniamy jednocześnie rozdzielczość.Ja normalnie używam 1080p więc zmieniłem na 1080i.Zapisujemy ustawienia.Następnie wracamy z rozdzielczością do pierwotnych ustawień i ponownie zapisujemy.Po te operacji opcja DD pozostaje na wartości NIE.

Dzięki. Na chwilę obecną pomogło. Zobaczymy czy za jakiś czas nie przestawi się na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was korzysta z funkcji HDMI CEC? przed aktualizacją po włączeniu ultraboxa włączał się tez telewizor i w zasadzie nadal tak działa, ale kiedy wyłączę telewizor to sam się ponownie włącza i dzieję się tak dopóki najpierw nie wyłączę ultraboxa. Ktoś też tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach używania tego dekodera mogę powiedzieć że jest całkiem spoko....jedyne czego mi brakuje w porównaniu do cp to przypomnienia w epg....bo rozumiem że listy może nie być z różnych względów
Mogliby też przyciski do pvr trochę wyżej na pilocie ale to taki detal....
Natomiast jeśli chodzi o rzeczy które są warte obejrzenia to jest tego zdecydowanie więcej w PC+
Jak myślicie dodadzą przypomnienia albo zrobią coś podobnego do evobox IP?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnienie też czasem używam w dekoderze CP i tego brakuje.

Po naciśnięciu VOD na pilocie dekoder pokazuje komunikat: "Trwa inicjowanie usługi NC+ GO TV. Proszę czekać" czekałem 20 minut i nic.

Jest to niezależnie od tego czy podłączony do internetu, czy nie. Oszczędzanie energii maksymalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to możliwe bo zgaduje że rozdzielczość jest ustawiana na "sztywno" według możliwości dekodera kabla i telewizora a nie według konkretnego kanału ja mam tv 49 cali i jakiegoś znacznego pogorszenia na kanałach HD nie widzę ale przy większych tv to faktycznie może być problematyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przed północą zauważyłem na Museum 4K komunikat że kanał nie jest obecnie nadawany, spróbuj ponownie później, kilka minut potem kanał działał. Podobna sytuacja była chyba 2 dni wcześniej. O innych porach tego błędu nie zauważyłem, może to jakieś chwilowe przerwy emisji programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...