Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

@acz2  Masz w pakiecie Canal+ 4 K ?  Obecny na liście NASA TV  UHD nadaje bez HDR, odbieram go na tv 4K. Mam dekoder HD i ikonka HDR wyskoczyła mi dopiero na YouTube.

W dniu 18.10.2019 o 15:21, ratm7 napisał:

Jaka jest szansa na wymianę dekodera wifipremiumbox na 4K podczas trwającej umowy? Na infolinie za każdym razem idą w zaparte ze trzeba najpierw zdać karty do  muliroomu. Jakoś we wrześniu na panelu użytkownika mojenc+ była kiedyś oferta automatyczna ale za 20zl/miesięcznie i 99zl atykwacji 

Ja mam jeszcze Pace PVR + Sagemcom DSI83, czyli sprzęt jeszcze po Cyfrze+. Już od jakiegoś czasu proponują mi wymianę dekodera na 4K. Jakieś pół roku temu proponowali aktywację za 49zł + 15zł miesięcznie. Teraz proponują już aktywację za 0zł + 10zł miesięcznie - oraz zapewnienie, że Multiroom na takich samych zasadach jaki był do tej pory (czyli po Cyfrze+). Niestety, ale kwota 10zł za dekoder na którym nie będę miał dostępu nawet do CANAL+4K to większego sensu wymiany nie widzę. 

7 godzin temu, Paweł 68 napisał:

To może napisz jeszcze, jaki telewizor , jaki model, pod które wejście HDMI podpięty jest dekoder, jaki kabel HDMI.

Tv to sharp aquos lc-43ui7552e 4k ,ma trzy wejscia hdmi podlaczony jest do pierwszego ale sprawdzałem na wszystkich jest tak samo,kabel mam zalecany przez nc+ tj:2,0b

Telewizor ustawiony jest jak trzeba.

Edited by acz2

Do  @acz2 . W/g instrukcji 

Materiały wideo zarejestrowane w formacie HDR pozbawione są 
ograniczeń standardowego sygnału wideo i wyświetlane są z szerszą gamą 
kolorów i w wyższej jasności.
UWAGA:
– Funkcja HDR zostanie aktywowana automatycznie po wykryciu 
sygnału HDR, pod warunkiem, że opcja HDMI EDID w menu 
‘USTAWIENIA’ zostanie ustawiona na “Rozszerzenie”.
– Opisywany telewizor może wyświetlać 
materiały HDR z wejść HDMI i USB. 
– W przypadku podłączenia przy pomocy portów HDMI, zewnętrzne 
urządzenie musi również obsługiwać format HDR oraz HDMI2.0, 
a także odtwarzać materiał zarejestrowany w formacie HDR. 
– Opisywane urządzenie nie obsługuje materiałów HDR z 
zewnętrznych aplikacji takich jak Netfl ix czy YouTube.

Troche lipa że brak HDR z Netflixa.

Edited by Paweł 68

2 godziny temu, ircios napisał:

@kamil2505 Czekaj na Black Friday. Wtedy jest szansa, a najwieksza przy aneksowaniu.

Tylko,  że ja do końca umowy mam ponad rok,  więc raczej na większy rabat póki co nie ma co liczyć. 

@acz2 najbardziej zwróć uwagę na to ustawienie 

Funkcja HDR zostanie aktywowana automatycznie po wykryciu 
sygnału HDR, pod warunkiem, że opcja HDMI EDID w menu 

Pamiętaj że czasami wyłączenie na dwie minuty  sprzętu z prądu ( telewizora i dekodera ), czyni cuda.

37 minut temu, Paweł 68 napisał:

@acz2 najbardziej zwróć uwagę na to ustawienie 

Funkcja HDR zostanie aktywowana automatycznie po wykryciu 
sygnału HDR, pod warunkiem, że opcja HDMI EDID w menu 

Pamiętaj że czasami wyłączenie na dwie minuty  sprzętu z prądu ( telewizora i dekodera ), czyni cuda.

Dzieki bardzo za odpowiec,tak mam wlasnie wlaczone Rozszerzenie i nic,a jeszcze jedno jak wlacze Tv Boxa to HDR wskakuje odrazu.

Witam !

Mam zamiar wymienić starego DSI 87 na 4K UltraBox ,tylko którego wybrać ?

Chodzi mi głównie o płynność przeskakiwania po kanałach , bo teraz z obecnym boxem , to mam stale problemy . Muszę po kilka razy dziennie wyciągać wtyczkę z gniazdka , bo się zacina .

Jeszcze mam pytanie odnośnie nagrywania - czy można nagrywać na dysk , wybrane materiały z kolekcji NC+go TV ?

55 minut temu, ziut60 napisał:

Witam !

Chodzi mi głównie o płynność przeskakiwania po kanałach , bo teraz z obecnym boxem , to mam stale problemy . Muszę po kilka razy dziennie wyciągać wtyczkę z gniazdka , bo się zacina .

Jeszcze mam pytanie odnośnie nagrywania - czy można nagrywać na dysk , wybrane materiały z kolekcji NC+go TV ?

A po co nagrywać coś z kolekcji NC+Go do której masz non stop dostęp ?Co do wymiany to trudno powiedzieć czy jest wybór czyli technicolor czy adb. Możliwe, że tych pierwszych już nie dostarczają do punktów. W tej kwestii najlepiej gdyby odpowiedział @roberttosat.

Audycje na NC+go Tv są pewien okres czasu i dlatego chciałbym nagrać sobie te którym okres się kończy , a które przedstawiają jakąś wartość .

9 godzin temu, Paweł 68 napisał:

@acz2 spróbuj przywrócić dekoder do ustawień fabrycznych,  jak to nie pomoże to czeka cię wizyta w punkcie.

A może brak HLG w TV powoduje,ze nie ma HDR?

14 godzin temu, ziut60 napisał:

Witam !

Od ponad roku posiadam Technicolor i nigdy nie miałem z nim problemów. Zero zacinek itp. Także mogę polecić. ;)

14 godzin temu, Pawel napisał:

A po co nagrywać coś z kolekcji NC+Go do której masz non stop dostęp ?Co do wymiany to trudno powiedzieć czy jest wybór czyli technicolor czy adb. Możliwe, że tych pierwszych już nie dostarczają do punktów. W tej kwestii najlepiej gdyby odpowiedział @roberttosat.

Na ten moment tylko ADB, pewnie za jakiś czas pojawią się też Techicolory ale będą to już sprzęty po serwisie.

Witam kolegów takie pytanko : przymierzam się powoli do wzięcia c+ z dekoderem Utrabox4K + 1 w multiroomie (będę czekał na jakieś promocje - listopad-grudzień) ale obecnie posiadam dosyć stare (10  i więcej lat) 2xTV SHARP 32" LC32LE320EBK i LC32DH77E, które chyba posiadają stadard HDMI max 1.3, HDCP nie wiem jaka wersja.. rozumiem że ultrabox nie ma sznas na współprace z tymi TV? a może żaden z obecnej oferty dekoderów c+ nie będzie z nimi współpracował?... TV 4K kupię za jakiś czas.

ok, dzieki, bo gdzieś czytałem że były problemy z HDCP i nie było obrazu, a jesli chodzi o przewód HDMI to tez może być taki starszej generacji? np. 1.3b?

W dniu 20.10.2019 o 05:40, acz2 napisał:

Posiadam Tv 4k z HDR10 i Ultraboxa 4k, ja nigdy nie widziałem na ekranie po wlaczeniu info HDR co może byc powodem ?

Ikonkę HDR masz tylko na kanale Canal + UHD 4k w lewym dolnym rogu obok ikonki 4K

18 godzin temu, wilos napisał:

Ikonkę HDR masz tylko na kanale Canal + UHD 4k w lewym dolnym rogu obok ikonki 4K

U mnie niema żadnych ikonek na pasku info ultraboxa4k niema HDR,HD ani4k.