Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, roberttosat napisał:

Tak jak połączysz to będzie działało. Masz instalacje pod multiswitch zrobioną.

Co oznacza ta instalacja pod multi switch? Nie znam się na tym robił to kuzyn który zajmuje się i terenem i tv z tego co mówił ma być dobrze chociaż sam w unicable nie siedzi i mało o tym wie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2019 o 20:44, Pawel napisał:

@piotrekj66 jeśli nie zamierzasz korzystać z Astry i koniecznie chciałeś wykorzystać oba kable sat to trzeba było nabyć konwerter szerokopasmowy tzw. wideband. To byłby najlepszy wybór.

 

To znaczy Wideband jest lepszy od unicable? Szybciej przełącza kanały od innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy jest lepszy. Konwerter unicable może wykorzystywać 4,8 i 32 częstotliwości. Im ma ich do dyspozycji więcej tym lepiej. Od tego z 4 częstotliwościami wideband będzie lepszy. Czy od tego z 32 również tego nie wiem.Pewnie nie zauważymy różnicy. Jak komuś nie zależy na instalacji jednokablowej konwerter wideband wyjdzie trochę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wymieniłem w sobotę mediaboxa na Ultrabox 4K, wszystko jest OK poza tym że przy każdym przełączeniu kanału jest jakby na pół sekundy stopklatka. Dosłownie na chwilę ale za każdym razem. W mediabox tak nie było. Czy ta ma być? Ustawienia oczywiście takie jak w poprzednim dekoderze, instalacja 2 antenowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 19:52, mazak02 napisał:

Słuchajcie, wymieniłem w sobotę mediaboxa na Ultrabox 4K, wszystko jest OK poza tym że przy każdym przełączeniu kanału jest jakby na pół sekundy stopklatka. Dosłownie na chwilę ale za każdym razem. W mediabox tak nie było. Czy ta ma być? Ustawienia oczywiście takie jak w poprzednim dekoderze, instalacja 2 antenowa. 

 

Jak wymienię swój, to napiszę czy u mnie zniknęły problemy z przełączaniem. Z tym, że u mnie jest inaczej, zacina się rzadziej, co któreś przełączenie, ale na dłużej ok. 4-5 sekund.

 

W dniu 28.08.2019 o 16:44, Pawel napisał:

Ewidentnie masz uszkodzony dekoder lub coś z instalacją. W życiu mediabox nie jest szybszy od ultraboxa. Ustaw konfigurację z pominięciem przełączników diseqc czyli sam HB. Może to one coś kopią.

Co do parametrów dysku to wszystko jest w data sheecie

 

Odnośnie parametrów dysku wszystko jest w dokumentacji https://advdownload.advantech.com/productfile/PIS/96ND1TB-ST-SG5KA/Product - Datasheet/96ND1TB-ST-SG5KA_datasheet20180717152220.pdf

 

No to teraz kwestia porównania parametrów dysku z WD5000LUCT, który instalowany jest w mediaBOX+.

 

Na dniach zrobię wymianę dekodera po obejrzeniu wszystkich zaległych nagrań z dysku. Przy okazji w punkcie sprawdzą dekoder pod swoją instalacją.

 

Pod innymi względami 4K UltraBOX+ jest szybszy, nc+ GO uruchamia się znacznie szybciej itp. W porównaniu do mediaBOX+ na minus dochodzi jeszcze kilka małych niuansów, jak okrojona lista kanałów Astry, brak bezpośredniego przycisku do nagrań, brak osobnego przycisku do menu instalacyjnego. No i te wszystkie znane jak np. brak wyświetlacza, ale tego nie da się naprawić aktualizacją oprogramowania. Z kolei to, co dotyczy wszystkich dekoderów, to brak wsparcia dla Astry w Unicable, brak opcji PIP, która jest w CP (przydałaby się w trakcie transmisji LM, gdyż Polsat nie robi Multiligi).


Oczywiście można sobie tak pisać, mówić, ale i tak idzie to wszystko w próżnię. Jeżeli nie dotyczy to większej ilości abonentów, to nikt się tym nie zajmie. Ja już nie piszę o wprowadzeniu jakiś innowacji jak Cyfrowy Polsat typu reStart czy CatchUP, bo na to w ogóle nie liczę, patrząc na to jak ta firma co raz bardziej zatrzymuje się w rozwoju.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam jakie macie parametry sygnału na kanale 130. Polsat Sport Premium?

U mnie zazwyczaj jest 85% mocy i 70% jakości, myślałem, żeby zrobić małą korektę ustawień czaszy w tym roku ale nie wiem czy jest sens grzebać.

Jest to jeden ze słabszych tp. u mnie. Słabszy jaki znalazłem to tylko CNN HD na pozycji 224. - 86% mocy i 68% jakości.

A jak u Was to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam jakie macie parametry sygnału na kanale 130. Polsat Sport Premium?
U mnie zazwyczaj jest 85% mocy i 70% jakości, myślałem, żeby zrobić małą korektę ustawień czaszy w tym roku ale nie wiem czy jest sens grzebać.
Jest to jeden ze słabszych tp. u mnie. Słabszy jaki znalazłem to tylko CNN HD na pozycji 224. - 86% mocy i 68% jakości.
A jak u Was to wygląda?
U mnie na PSP1 moc 100%, jakość 66%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lotus napisał:

Z ciekawości zapytam jakie macie parametry sygnału na kanale 130. Polsat Sport Premium?

U mnie zazwyczaj jest 85% mocy i 70% jakości, myślałem, żeby zrobić małą korektę ustawień czaszy w tym roku ale nie wiem czy jest sens grzebać.

Jest to jeden ze słabszych tp. u mnie. Słabszy jaki znalazłem to tylko CNN HD na pozycji 224. - 86% mocy i 68% jakości.

A jak u Was to wygląda?

 

PSP1 - Siła 79% / Jakość 73%

CNN - Siła 72% / Jakość 60%

 

Kilka innych:

TVP1 - Siła 72% / Jakość 90%

TVP2 - Siła 70% / Jakość 81%

Polsat - Siła 79% / Jakość 94%

TVN - Siła 73% / Jakość 56%

CANAL+ - Siła 76% / Jakość 87%

 

U mnie pewnie też nie jest idealnie ustawione. TVN prawdopodobnie jest zakłócany przez któryś z telefonów lub stację bazową.

 

2 godziny temu, torre24 napisał:

Siła 80% jakość 88%.

 

Jaką masz średnicę anteny?

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, torre24 napisał:
16 godzin temu, WebMat napisał:
 
Jaką masz średnicę anteny?

Triax 115 cm. I trochę czubek drzewa zasłania mi satelitę.

Niezła antenka, ja mam tylko 90cm inverto. Niezła jakość PSP. Z ciekawości jak inne kanały u ciebie wyglądają? Np. CNN HD na 224?

I jeszcze TVP HD? U mnie siła 97%, jakość 87%, na tym kanale robiłem korektę anteny w zeszłym roku bo miałem tylko 56%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak wrócę do domu. Jako ciekawostkę powiem Ci, że jak miałem Premiumbox-a jakość max była 63%, niexzależnie od kanału (tzn. miałem i poniżej 50% na niektórych) ale odbiór zawsze był stabilny pomijając mocne opady. Teraz, bez żadnej korekty, wskazania dużo lepsze na Ultrabox-ie.

Edytowane przez torre24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym konwerterze do ultrabox 4K:

https://allegro.pl/oferta/konwerter-lnb-unicable-ii-scr2-legacy-2-opticum-hd-7602540603

 

Nie wiem czy on w pełni będzie obsługiwał 8 częstotliwości, nigdzie nie mogę znaleźć testu z ultraboxem.

 

Chciałbym w pełni wykorzystać możliwości dekodera ale niestety mam multiroom na wifibox+ który nie obsługuje unicable.

 

Pierwotnie chciałem kupić taki konwerter:  IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP ale on obsługuje tylko 4 głowice + 2 legacy. Najlepszym rozwiązaniem byłby: https://allegro.pl/oferta/konwerter-inverto-unicable-ii-32x-nc-ultrabox-1247-7447163855 ale multiroom tu nie pójdzie.

 

Macie jakieś pomysły i podpowiedzi co wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...