Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, jak wygląda obraz na kanałach HD w telewizorach 4K? Wiem, że telewizor telewizorowi nie równy, ale chciałbym się dowiedzieć czy obraz zostaje skalowany do 4K, czy może wyświetla zwykłe HD? Jeśli jest skalowany do 4K, to czy na jakichś lepszych matrycach za kilka tysi ładnie to wygląda na tym dekoderze?

Edytowane przez awakeman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawisz sobie w Ultraboxie rozdzielczość wyjściową 2160p to obraz HD zostanie przez niego do tej rozdzielczości przeskalowany. Fajewerków nie oczekuj, rzadko kiedy obraz skalowany przez dekoder jest lepszy niż ten obrobiony bezpośrednio przez tv.

 

Poza tym z 1080i cudów się nie zrobi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, miniupiniu napisał:

Na HD masz HD na 4K masz 4K. Na 4K obraz jest bajka. Osobiście mnie wnerwia HDR ktorego nie mogę wyłączyć na swoim SONY 55" i obraz mam ciemniejszy i kolory robią się nie zaciekawe.

W ustawieniach obrazu TV zmień ustawienia gamma. Mi pomogło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, awakeman napisał:

To w końcu na TV 4K wszystkie kanały HD są skalowane do 4K i wyglądają lepiej niż na TV HD, czy nie bo co post to inna opinia. ? Warto brać ten dekoder?

Jeśli jesteś posiadaczem telewizora 4K i korzystasz z oferty nc+ na dekoderze HD skalowaniem do rozdzielczości matrycy telewizora zajmuje się skaler w telewizorze. Nie sądzę aby obraz HD lepiej wyglądał na telewizorze 4K niż na FHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

No właśnie o to mi chodziło, stoję przed wyborem telewizora 4K i jestem ciekaw, czy jeśli wezmę dekoder 4K od nc+, to coś się zmieni dla moich oczu na lepsze. Od prawie 10 lat posiadam Philipsa serię 9000, czyli najwyższą i nie widziałem u nikogo posiadającego o wiele nowszy telewizor lepszego obrazu. Stary, dobry Philips jeszcze, nie to dziadostwo co robią teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniam, tylko potrzebuję większy do salonu. Ten pójdzie do innego pokoju, za żadne pieniądze go nie oddam. ?Ostatnio kupiłem 27'' monitor 4K z HD i FreeSync i moje stare oczy oszalały. Dlatego myślę nad jakimś 65'' 4K z HDR do ów salonu właśnie.

Edytowane przez awakeman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z odpaleniem HDR.

TV LG 43UH6507-ZB (w opcjach włączone HDMI Ultra HD Deep Colour na wszystkich załączach HDMI)

Dekoder Ultrabox 4K w opcjach rozdzielczość 2160p

Kabel HDMI 2.0b

 

Podczas transmisji np Premier League lub Ekstraklasy w HDR na podanej powyżej konfiguracji brak HDR, tylko 4k na pasku. W tym samym czasie w innym pokoju drugi dekoder 4k ale z TV Sony HDR śmiga aż miło. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe40

Ten telewizor posiada jak najbardziej HRD HLG i  wszystko  jest opisane w opisie i powinno działać a czemu się nie załącza to ja już nie wiem.

Argot 

Wejdź na YT i zobacz czy tam działa na jakimś filmiku w 4K UHD HDR HLG  i czy wyświetla sie :)

 

 https://premiumtech.pl/TV-LG-43UH6507-HDMI-USB-UHD-4K-43quot-DVB-T2-DVB-C-webOS-3-5-HDR-p876

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MaRIO84 napisał:

Hej,mam obecnie wifi Premiumbox+ i jest możliwość wymiany na 4K  Ultrabox,czy warto?

 

14 godzin temu, NobelM napisał:

Jeżeli bez dodatkowych opłat to jak najbardziej warto.

 

a taka zamiane mozna przeprowadzic zachowujac MR standard bez dodatkowych oplat z kartami cameleon ?

Edytowane przez Don kichot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 17:28, jupiter napisał:

Na swoim Ultraboksie zaobserwowałem chwilowe stopklatki na kanale Discovery, nie jest to związane z pogodą ani siłą czy jakością sygnału, co jakieś 3 minutki obraz zamraża się na sekundę i dalej idzie. Usterka jest widoczna i live i w nagraniach. Dźwięk w tym samym czasie jest prawidłowo. Co ciekawe na innych kanałach z tego samego transpondera np. Canal+ Dokument, nie zaobserwowałem problemu. O problemach z kanałami MTV Music czy VH1 Polska, nawet nie wspomnę, kanały zacinają się co parę minut i zacina się nawet dźwięk, co przy teledyskach jest karygodne bo tnie nawet muzyka, co ciekawe MTV Live HD idzie już bardzo płynnie. Tu dodatkowo ciekawostka, jeśli cofnie się program i puści już z dysku, to tej usterki nie ma. Dziwne, dekoder który stworzono z myślą o 4k a nie daje sobie rady ze zwykłym SD. Nie obserwuję tej usterki ani na Wifiboxie ani na dekoderze Polsatu.

U mnie jest dokładnie tak samo na Discovery, aż nie chce mi się wierzyć, że to wina konwertera, jest on dość nowy, jednoroczny, unicable Inverto (Inverto Unicable II LNB IDLU-32UL40-UNBOO-OPP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...