Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Pawel napisał:

Może napisz w jaki sposób masz to wszystko podłączone.

Konwerter Unicable

do wejścia uni idzie kabel antenowy do dekodera NC+

do wejścia zwyklego kabel ant i dekoder orange

co więcej mam opisać?

przy podłączonym 1 dekoderze do konwertera nie ma zwarć a przy 2 są?

Edytowane przez YouKnowSedri
błedny operator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder Orange obsługuje unicable ?Jeśli tak to zamień kable.Zobaczysz czy w innej konfiguracji tez są resety. Jeśli orange nie obsługuje unicable a masz dodatkowe "zwykłe" wyjście w konwerterze podłącz oba dekodery do zwykłych wyjść.

Dekodery są wpięte kablowo do jakiegoś switcha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z przesyłem 4K z tunera NC+ Ultrabox do projektora Optoma poprzez kino domowe Anthem MRX-720. Sprzęt może nie High Endowy ale bądź co bądź z górnej półki. Ultrabox podłączony do kina domowego kablem 4K długości 2m kino z projektorem już dłuższym ( 7 może 10m) i niestety schowanym podczas remontu pod suchy tynk. Nie wiem jakiej firmy ale tani nie był. I też 4k. W tej opcji w menu wyboru rozdzielczości Ultraboxa 4K nie pojawia się w ogóle. Jak bezpośrednio podłączyć Ultraboxa do projektora już się pojawia ale projektor obrazu nie włącza. Natomiast bezpośrednie podłączenie kablem 1,5m obraz w 4K już daje. na razie nie próbowałem opcji w którym Ultrabox jest podłączony do kina krótkim kablem i kino z projektorem także krótkim. Ale nie sadzę by spowodowało to pojawienie się rozdzielczości 4K w menu Ultraboxa. Identyczny problem jest z apple TV.
zadzwoniłem do znajomego dystrybutora NC+ i powiedział mi, że kiedyś walczyli z High-endową Yamachą. Bezskutecznie. Właściciel wezwał firmę w której ową Yamache kupił. Walczyli 7h i też polegli. Problem jak widać niebanalny...
czy miał ktoś doświadczenia w tym względzie? Jakie kable mogą zdać egzamin?
z mojego doświadczenia producenci tak drogiego sprzętu dbają o to by z byle czym ich wyroby nie współpracowały. Logiczne. Jeśli stać kogoś na drogi sprzęt to stać go także na drogi kabel. Tylko jak się okazuje to, że jest drogi nie zawsze wystarcza.
Wspomniany projektor ma dwa wejścia HDMI. Na HDMI1 nie współpracuje z 4K na HDMI2 już tak ale na krótkim kablu i bezpośrednio podłączony z Ultraboxem.
Niestety typ projektora opisany "kurzymi łapkami"
4031009000_1564752752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czerstwy napisał:

Może dlatego że to kolejny kanał 4K i to w dodatku FTA?Główna reklama operatora opiera się na sporcie i 4K  więc wypadało by dodać to co inni mają za free.

Jest coś interesującego na tym kanale czy tak dla zasady ma być bo jest w 4K i nie ważne co emituje ważne że w 4K :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie naszych operatorów jest przynajmniej połowa jak nie większość śmieciowych kanałow.Mało tego dodatkowo w koszmarnej jakości.Zabacz ile kanałow jest na liście w tragicznej jakości FTA więc dlaczego nie dodają tych w lepszej jakości?A skoro nie mają ochoty to niech w swoich mega wypasionych dekoderkach dodadzą tego typu możliwość.Chyba że to za wysokie wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czerstwy napisał:

A skoro nie mają ochoty to niech w swoich mega wypasionych dekoderkach dodadzą tego typu możliwość.Chyba że to za wysokie wymagania.

Całkowicie się zgadzam. Wielokrotnie byłem proszony o ustawienie jakiegoś  może niszowego kanału  ale dla kogoś akurat ważnego. Na oficjalnej liście oczywiście go nie było i nawet przy próbie ręcznego przeszukiwania transpondera go nie znajdowało ( bo była taka opcja tylko po co skoro nie działała). Dość dawno to było i dekoder  Sagemcom. Niestety ten operator zmusza nas do korzystania z dedykowanego sprzętu, który nie dość, że kuleje z taką funkcjonalnością to jeszcze bywa, że się wiesza itp. Można korzystać z tej platformy na wybranym przez siebie sprzęcie jeśli ma się starą karte ale coraz bardziej jest to utrudniane i niestety do roku ma się skończyć. Ale cóż wszystkie platformy ida w tym kierunku to dlaczego ta miałaby robić inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...