Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro mowa o konwerterach bo też mi zaświtała taka myśl na modernizacje instalacji. Mam jeszcze ofertę CP i tylko dwa kable do anteny, więc muszę się przełączać pomiędzy dekoderami. Gdybym wymienił konwerter ultrabox byłby na jednym kabelku a CP na drugim. Tylko pytanie ile taka zabawa by mnie kosztowała. Ponieważ mam jeszcze multiroom potrzebuje konwerter z wyjściami SCR i dwa legacy.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale trochę drogawy. Myślałem raczej nad jakąś tańszą opcją. Na portalu aukcyjnym jest jakiś Opticum SCR+Twin. Jest to coś warte czy sobie głowy nie zawracać i lepiej jak już iść w Inverto ?

Coś mi się kojarzy , że gdy kupowałem CP była możliwość dobrania przez okres umowy konwertera unicable w jakiejś niższej cenie.Pytanie tylko czy się łapie na tą sprzedaż i jaki to konwerter oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem w w CP konwerter Unicable II w promocyjnej cenie 69 zł do umowy z HD 5000 aby na 1 antenie był też Mediabox. Dopiero w domu zauważyłem że nie ma wyjścia Legacy, na pudelku jest napisane że ma 32 UB i jedno wyjście.

Edytowane przez maks27
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel model Inverto IDLU-24UL40-PLSTM-BPP  kupiłem z myślą o dekoderze 4K Ultrabox+  i trochę mi brakuje wyjścia Legacy przydałoby się do starszego sprzętu. Mam nieoplaconą mydelniczkę z TNK HD i nie znalazłem w menu czy obsłuży unicable, a czasem coś nagrywam na dysk do niej podłączony w ramach pakietu bez opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 16:33, Pawel napisał:

Wymiana 0 zł,miesięcznie 5 zł.Ale w związku z przystąpieniem do promocji CA utrzymałem paczkę 8C+ do końca umowy.Tym samym podniosłem ARPU.

@shevchenko1987 nawet tak nie żartuj.Timeshift to podstawa w dekoderach PVR.

 

P.S. na szczęście temat z współpracy z amplitunerem rozwiązany.

Jak rozwiązałeś temat współpracy z amplitunerem? Mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś w necie, że trzy gniazda w tym amplitunerze obsługują sygnał 4K a pozostałe nie.Więc zacząłem przepinać i testować kolejne wejścia hdmi w apmku. Ku mojej radości na bodaj hdmi 4 problem zniknął ,więc obyło się bez inwestycji w nowy kabel.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

 

Mam Ultraboxa podłączonego do telewizora Philips 50PUS6703.

Przy przełączeniu na Canal+4k, przez ułamek sekundy obraz jest OK, potem telewizor włącza tryb HDR, obraz ciemnieje i kolory blakną. Mam tak tylko przy sygnale z ultraboxa. Przy netflixie, amazon prime, czy sygnale z TV boxa od Xiaomi, włączenie trybu HDR nie powoduje żadnych negatywnych efektów.

 

Macie może jakieś sugestie, jak można to rozwiązać, albo może jest jakiś sposób na wyłączenie HDR? Wymiana kabla HDMI na certyfikowany, nie zmieniła sytacji.

 

Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę.

Edytowane przez xrob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Lg oled c8 55" podkusiło mnie na wymienę dekodera na 4k ultrabox od tygodnia nie mogę korzystać z tv.

Po skonfigurowaniu dekodera mam ok 30sec do kilkunastu minut dostępu do telewizji po tym czasie dekoder się resetuje i tak jest cały czas. Ten sam dekoder w salonie nc działa bez problemu. Poprzedni dekoder działał przez 3 lata bez żadnego problemu.

Reset do ustawień fabryczych nie pomaga, co jeszcze może być tego przyczyną? 

Sprawdzałem na 2 kablach hdmi 2.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI kablowi nie równy. Jeśli masz sprzęt  (jakieś pudełko) obsługujący 4K HDR to najtańszy kabel z chińskiego marketu nie będzie Ci działać. Możesz nie mieć obrazu, dźwięku lub TV może w ogóle nie wykrywać  podłączonego sprzętu. Ten sam kabel może perfekcyjnie działać z dekoderem HD. Może masz problem z HDMI CEC?  Tylko czy ten dekoder to obsługuje ?Ja swego czasu męczyłem się z tym z konsolą XO przy Smart TV LG. Niezależnie  jak ustawiłem  sterowanie sprzętem, zawsze  wyłączała telewizor  po uruchomieniu się, lub po wyłączeniu nie chciała przełączyć się automatycznie na HDMI2 (dekoder SAT). W ustawieniach TV (niektórych) możesz też ustawić, aby telewizor po włączeniu automatycznie wybudzał dekodery. Może tam powyłączaj wszystko.

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?
 
Mam Ultraboxa podłączonego do telewizora Philips 50PUS6703.
Przy przełączeniu na Canal+4k, przez ułamek sekundy obraz jest OK, potem telewizor włącza tryb HDR, obraz ciemnieje i kolory blakną. Mam tak tylko przy sygnale z ultraboxa. Przy netflixie, amazon prime, czy sygnale z TV boxa od Xiaomi, włączenie trybu HDR nie powoduje żadnych negatywnych efektów.
 
Macie może jakieś sugestie, jak można to rozwiązać, albo może jest jakiś sposób na wyłączenie HDR? Wymiana kabla HDMI na certyfikowany, nie zmieniła sytacji.
 
Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę.
Jak w ustawieniach tv tego nie ma to musisz z tym żyć. Mam to samo na tv sony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Lg oled c8 55" podkusiło mnie na wymienę dekodera na 4k ultrabox od tygodnia nie mogę korzystać z tv.
Po skonfigurowaniu dekodera mam ok 30sec do kilkunastu minut dostępu do telewizji po tym czasie dekoder się resetuje i tak jest cały czas. Ten sam dekoder w salonie nc działa bez problemu. Poprzedni dekoder działał przez 3 lata bez żadnego problemu.
Reset do ustawień fabryczych nie pomaga, co jeszcze może być tego przyczyną? 
Sprawdzałem na 2 kablach hdmi 2.0 
Osobiście stawialbym na ustawienia HDMI CEC (podobnie jak kolega @nieczęstygość) - ten dekoder go obsługuje. Spróbuj, dla testów, wyłączyć te opcje od strony dekodera oraz TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, YouKnowSedri napisał:

Po zakupie Lg oled c8 55" podkusiło mnie na wymienę dekodera na 4k ultrabox od tygodnia nie mogę korzystać z tv.

Po skonfigurowaniu dekodera mam ok 30sec do kilkunastu minut dostępu do telewizji po tym czasie dekoder się resetuje i tak jest cały czas. Ten sam dekoder w salonie nc działa bez problemu. Poprzedni dekoder działał przez 3 lata bez żadnego problemu.

Reset do ustawień fabryczych nie pomaga, co jeszcze może być tego przyczyną? 

Sprawdzałem na 2 kablach hdmi 2.0 

 

Dziwne, bo ja od wczoraj jestem posiadaczem LG OLED B8 55" oraz również mam UltraBoxa+ 4K i żadnych problemów nie mam. 

 

1) Tak jak koledzy radzili musisz pewnie poszukać innego kabla.

 

2) Próbowałeś przekładać kabel do innego portu HDMI? U mnie dekoder podpięty jest pod HDMI 1. 

 

3) Przy podłączeniu dekodera telewizor kazał aktywować funkcję HDMI ULTRA HD Deep Colour, ale to pewnie bez znaczenia. 

 

4) Wyłącz HDMI-CEC (w LG to się nazywa SIMPLINK). Chociaż u mnie to bezproblemowo działa ;)

 

5) Jak wszystko inne zawiedzie to idź do punktu i poproś mimo wszystko o wymianę dekodera. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 12:21, xrob napisał:

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

 

Mam Ultraboxa podłączonego do telewizora Philips 50PUS6703.

Przy przełączeniu na Canal+4k, przez ułamek sekundy obraz jest OK, potem telewizor włącza tryb HDR, obraz ciemnieje i kolory blakną. Mam tak tylko przy sygnale z ultraboxa. Przy netflixie, amazon prime, czy sygnale z TV boxa od Xiaomi, włączenie trybu HDR nie powoduje żadnych negatywnych efektów.

 

Macie może jakieś sugestie, jak można to rozwiązać, albo może jest jakiś sposób na wyłączenie HDR? Wymiana kabla HDMI na certyfikowany, nie zmieniła sytacji.

 

Będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę.

 

Podłącz dekoder do złącza 3 lub 4 , te złącza nie obsługują HDR 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...