Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pilocie "OK", wyświetli Ci się lista kanałów i przesuwając się w prawo lub lewo wybierasz tą, która Cię interesuje. Po wybraniu kanału z takiej listy, zatwierdzasz ją.

Standardowo masz przygotowanych kilka list predefiniowanych np. kanały sportowe, filmowe itd. Listy utworzone przez Ciebie są na końcu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o pomoc w podłączeniu konwertera z dekoderem? Dzisiaj przyjedzie mój nowy konwerter " Unicable OPTICUM Robust SCR 2, 8 kanałów ". W starym konwerterze było tylko jedno wyjście, natomiast w nowym są trzy- jedno złote i dwa srebrne. Jak to wszystko podłączyć żeby wszystko działało jak należy? Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. I konfiguracja dekodera (wg instrukcji obsługi): unicable, pełna. Twój konwerter powinien być na liście.

I małe sprostowanie: nagrywanie nie z innych źródeł tylko jednoczesne nagrywanie trzech programów i oglądanie czwartego.

Edytowane przez mpm
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tam No i stało się właśnie zrobiłem małą rewolucję w mojej instalacji sat. Wymieniłem czaszę na Inverto 120 i od razu lepiej. Na moim ultraboxie na kanale Canal 4K UHD Stara antena setka pokazywała 82/61, a teraz mam 90/75 . Na kanale National Geographic 86/99. Na kanałach TVN Też jest o wiele lepiej. O ile na starej setce miałem jakość sygnału 71-73 teraz jest 91. Miałem na kanale Canal +4k UHD nawet jakość 80 ale chciałem trochę uzyskać lepszą jakość z Astry i teraz mam 75.

Edytowane przez Rafus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 14:06, ver11 napisał:

W ICA jest oferta za 15/99 a telefonicznie oferują 5/49.

Tę drugą dzisiaj właśnie otrzymałem.

Jak uważacie, brać?

 

U mnie też w ICA jest oferta 15/99 - a konkretniej tam, gdzie mam wifi premiumbox+. Płacę co miesiąc 5zł za jego udostępnienie. 

Sam zaciekawiony zadzwoniłem i zapytałem na infolinii i dla mnie jest tylko opcja 15/99. I Pani stwierdziła, że przecież to i tak taniej, bo normalnie dzierżawa Ultraboxa to 30zł. :D

Dobre sobie...

 

A dla tych co posiadają dekoder 4K - czy posiadacie również tv 4K, czy tylko HD? Jeżeli tylko HD to czy zauważacie jakieś różnice w użytkowaniu dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem pewien bug w oprogramowaniu. Otóż przy odtwarzaniu czegokolwiek nagranego na dysk dekodera nie da się przy pomocy klawisza Pilot/Info odczytać opisu audycji tzn. da się ale tylko ostatnią stronę opisu czyli 2/2 lub 3/3. Też tak macie?

Edytowane przez 5azik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2019 o 15:53, WebMat napisał:

Od prawie dwóch miesięcy posiadam dekoder 4K UltraBOX+. Raz na jakiś czas przy zmianie kanałów dekoder zacina się na 2-3 sekundy. W tym czasie urządzenie nie reaguje na polecenia z pilota (pulsuje jedynie dioda na obudowie w momencie użycia pilota), po czym dekoder się "odblokowuje" i w jednym momencie wykonuje wszystkie zignorowane wcześniejsze polecenia z pilota. Jest to niezwykle wkurzająca przypadłość, zazwyczaj przełącza się wtedy za dużo kanałów.

 

Przejrzałem ostatnie 10 stron tego wątku, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na opisany problem.

 

Wcześniej posiadałem dekoder mediaBOX+, który jako dosłownie jedyny z wielu użytkowanych przeze mnie przez lata dekoderów nie sprawiał żadnych problemów. Bałem się tej wymiany, w sytuacji gdy wszystko działało prawidłowo, ale nie chciałem już piąty czy szósty rok płacić przez kolejne dwa lata 5 zł/mc za najem dekodera. Podczas przedłużenia umowy nie było możliwości obniżenia tej kwoty, dlatego ostatecznie zaproponowano mi dekoder 4K bez dodatkowych kosztów.

 

Instalacja zwykła dwukablowa. W obu połączeniach stosowany jest przełącznik DiSEqC na HotBird i Astrę 19,2°E.

 

W dniu 14.04.2019 o 16:11, ircios napisał:

Wymień w APS

 

W nawiązaniu do wcześniejszej wypowiedzi: wyłączyłem na jakiś czas DiSEqC i dekoder chyba zaczął przełączać kanały normalnie. Piszę chyba, gdyż np. po wpisaniu numeru kanału z pilota dekoder blokuje się do momentu przełączenia kanału. Nie można wpisać kanału i od razu cofnąć np. o 1 w dół. Jeżeli chodzi o tę przypadłość moim zdaniem jest to wina oprogramowania, gdyż naciśnięcie strzałki wyjścia magicznie odblokowuje dekoder. Sprawdziłem na dodatkowym BOX+ 2851S i tam działa wszystko perfekcyjnie (biorąc oczywiście poprawkę na uproszczoną funkcjonalność).

 

Bardzo lubię jednak podglądać niekodowane kanały z Astry, dlatego włączyłem z powrotem DiSEqC. I tutaj pojawia się pytanie: czy wymiana przełączników na droższe może poprawić sytuację? Być może dekoder ma problem ze współpracą z niektórymi producentami. W tej chwili posiadam przełączniki Opticum.

 

Dodatkowa kwestia: lista kanałów z Astry jest niekompletna i niewygodnie rozbita na kanały SD i HD. Myślę, że dotyczy to wszystkich nie-ADB-owych modeli dekoderów. Nie ma francuskiego CANAL+ z niekodowanymi pasmami, nie ma większości francuskich kanałów informacyjnych. Zauważyłem to przy pożarze Notre-Dame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobne odczucia jeśli chodzi o przełączanie kanałów na tym dekoderze. Generalnie jest szybko ale czasem trzeba czekać około 2-3 sekundy na kanał. Też mam instalację zwykłą z Astrą, obydwa przełączniki Axing czyli z wyższej półki. Czasem przełączy się mega szybko w ułamku sekundy nawet bezpośrednio z TVN na Das Erste HD lub ZDF HD, czasem jest to dłużej ale najgorzej jest z kanałami dla dzieci (pozycje 90-103). Tam trwa to bardzo długo i szybkie skakanie w ogóle odpada, chodzi pewnie o zarówno inną polaryzację (H/V) jak i górne lub dolne pasmo. Ale czemu czasem jest szybciej a czasem tragedia to nie wiem. Może chodzi o to, że czasem dekoder pobiera jakieś VOD i bez konwertera unicable wtedy wygląda to słabo. Ale nie poświęcę Astry dla unicable. Pytanie czy kiedykolwiek odblokują w sofcie opcję unicabla z diseqc? Przecież inne dekodery chyba bez problemu obsługują szybkie przełączanie z różnych satelitów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...