Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Mam juz konwerter opticum 8 głowicowy unicable test 8 kanałów zrobiłęm wszystko na zielono i jak klikam dalej to pisze konfiguracja nie kompletna

Tak ma być? 

Niestety stare dekodery po telewizji N wykastrowali z tej fajnej funkcji. Równali w dół do dekoderów po Cyfrze+ :D

• Like 1

2 godziny temu, Pawel napisał:

Niestety stare dekodery po telewizji N wykastrowali z tej fajnej funkcji. Równali w dół do dekoderów po Cyfrze+ :D

Nie pamiętam jak na turbo czy to działa ale na moim mediaboxie z poziomu nc+go w telefonie mogę zlecać nagrania.

2 godziny temu, ircios napisał:

I vice versa😂

Ale co vice versa ?Napisałem prawdę. Dekodery cyfry+ nie miały startu do dekoderów ADB pod względem funkcjonalności. Trochę je "podrasowali" kilka lat temu bo dalej by miały soft ala mediasat. A wiem o tym bo w przeciwieństwie do Ciebie używałem obu sprzętów. Philipsa PVR nigdy nie zapomnę :D

@roberttosat zlecić można ale zlecenie nie dociera do dekodera :D Przynajmniej w turbo.

Edited by Pawel
  • Like 1
  • Upvote 1

Zakupiłem nc+ z dekoderem 4k i zastanawiam się czy będzie jakaś różnica w 4k jak kupie kabel hdmi 2.0?, obecnie mam jakiś stary chyba 1.4. 

W instrukcji dekodera pisze żeby w pełni korzystać z 4k trzeba użyć kabla hdmi 2.0a

Edited by vipgracz

W dniu 19.04.2019 o 21:37, Pawel napisał:

Ale co vice versa ?Napisałem prawdę. Dekodery cyfry+ nie miały startu do dekoderów ADB pod względem funkcjonalności. Trochę je "podrasowali" kilka lat temu bo dalej by miały soft ala mediasat. A wiem o tym bo w przeciwieństwie do Ciebie używałem obu sprzętów. Philipsa PVR nigdy nie zapomnę :D

@roberttosat zlecić można ale zlecenie nie dociera do dekodera :D Przynajmniej w turbo.

Masz rację. Na pierwszej konferencji chwalili się, że wezmą technologię z n i ofertę programową z CYFRY+ i powstanie oferta doskonała. Natomiast później zaczęli iść w szroty typu wifiBOX+, dawać abonentom stare Sagemcomy po C+, kastrować software z funkcji... a oferta kanałów C+ też coraz uboższa. Czyli stało się dokładnie odwrotnie... ;) Oferta programowa z 'n' a technologia z Cyfry :D

Edited by Vsat

21 minut temu, cezary1020 napisał:

Witam.Czy ktoś podpowie,czy ten konwerter z aukcji ,to właśnie ten ,o którym pisano w tym temacie? Rozumiem,że musi być 8 kanałowy ?

https://allegro.pl/oferta/konwerter-unicable-opticum-robust-scr-2-8-konalow-7906506281#aboutSeller

NIE on ma 4 kanały a ma mieć 8

Ja kupiłem ten

https://allegro.pl/oferta/konwerter-unicable-opticum-robust-scr-2-8-konalow-7906506281?snapshot=MjAxOS0wNC0xNVQwODowOToxMC4wNjZaO2J1eWVyOzcxNzBkMTUxZGIyMzNkODFkNjEwNzYzOGMyYzA3OTlkMWI4YWM5MjU5MjI5NDVmNDRkMGM0ZDA2NjZiZGM2YTA%3D

Włączyłem teraz mecz i porownalem HD z 4k canal plus z canal plus 4k bo leci to samo i nie widzę żadnej różnicy w obrazie, uhd odblokowanie w tv w dekoderzę wybralem 2160p a kabel  hdmi to 1.4.

Edited by vipgracz

Chyba powinieneś mieć HDMI 2.0. Tzn. teoretycznie kabel nie ma tu nic do rzeczy. TV ma obsługiwać 2.0, a pewnie obsługuje, skoro ma 4K.

Edited by Vsat

Godzinę temu, cezary1020 napisał:

Czy mimo tego,że mam jeden telewizor i jeden dekoder 4k bez MR powinienem zainwestować w ten konwerter?

Tak chodzi o funkcje dekodera kabel hdmi 2.0 poczytaj instrukcje dekodera

Edited by damio

A jaka odległość telewizora?.Jak do 2m i nic nie zacina to kabel jest raczej dobry.Ważna jest też odległość z jakiej oglądamy.

Dwa elementy, które mnie doprowadzają do szału po przejściu z WiFi Premiumbox:

1. Brak przewijania skokowego - znany błąd (o którym jednak nie wiedziałem przed wymianą stb), przy timeshift można przewijać tylko x2 x4 itd, nie można przeskakiwać np. co 5 minut. Absurd, tym bardziej że w menu jest nawet opcja dedykowana ustawieniu poziomu przewijania (swoją drogą też jest głupia, bo na sztywno jest bodajże 5, 10 i 15 minut - przydałaby się większa skalowalność np. 1, 3 minuty)

2. Tutaj co do zasady rozumiem dlaczego tak się dzieje, ale na WiFi Premiumbox tak nie było. Poziom głośności. Przy wyborze w menu dekodera dźwięku Dolby (chyba standardowo jest włączony) różnica dźwięku na poszczególnych kanałach jest kolosalna. Na kanałach które mają taką ścieżkę dźwiękową (np. MiniMini) wystarczy, że ustawię dźwięk na telewizorze na poziomie 10, a już na TVP ABC musi być 80. Pomijając, że jest to niewygodne, to przechodząc z kanału gdzie ustawiłem dźwięk na 80 na kanał, gdzie wystarczy 10, można ogłuchnąć. Taka sama konfiguracja na poprzednim dekoderze nie powodowała problemu. Oczywiście mogę wyłączyć Dolby i wtedy wszędzie mam poziom 80, ale wtedy włączenie Netflixa czy konsoli powoduje, że znowu muszę zmniejszać poziom dźwięku. Strasznie irytujące.

Przy Premiumboxie miałem mniej więcej wszędzie podobny poziom głośności, również na innych źródłach.

Oczywiście taka sama sytuacja jest przy połączeniu dekodera do amplitunera i kina domowego.

Ja czegoś nie potrafię obsługiwać czy po prostu ten typ (dekoder) tak ma?

W dniu 24.04.2019 o 19:54, damio napisał:

Przecież to jest ten sam konwerter i z opisu wynika, ze ma 8 kanałów.

witajcie,

to co opisał @janol u mnie tez się pojawia - różnice w głośności programów - ja mam dodatkowo soundbara z tuba jbl i jest to trochę uciążliwe.

dodatkowy problem to wyłączanie w tryb standby dekodera na noc. gdy go wyłączę wieczorem i chcę włączyć rano to jst jakby wyłączony . przy włączeniu go uruchamia się od zera (pobierając listę kanałów) - tak jakbym go wyciągnął z gniazdka. 

sytuacja ta zdaża się w 8 na 10 przypadków (czyli 8/10 dni).

czy to błąd dekodera czy grzebać coś w ustawieniach? 

Jak w tym dekoderze ustawić listę kanałów ulubionych? Wiem jak dodać kanały z listy ogólnej do listy ulubionych,ale jak ustawić aby właśnie ta lista wyświetlała się po uruchomieniu dekodera?