Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ircios napisał:

I vice versa?

Ale co vice versa ?Napisałem prawdę. Dekodery cyfry+ nie miały startu do dekoderów ADB pod względem funkcjonalności. Trochę je "podrasowali" kilka lat temu bo dalej by miały soft ala mediasat. A wiem o tym bo w przeciwieństwie do Ciebie używałem obu sprzętów. Philipsa PVR nigdy nie zapomnę :D

@roberttosat zlecić można ale zlecenie nie dociera do dekodera :D Przynajmniej w turbo.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 21:37, Pawel napisał:

Ale co vice versa ?Napisałem prawdę. Dekodery cyfry+ nie miały startu do dekoderów ADB pod względem funkcjonalności. Trochę je "podrasowali" kilka lat temu bo dalej by miały soft ala mediasat. A wiem o tym bo w przeciwieństwie do Ciebie używałem obu sprzętów. Philipsa PVR nigdy nie zapomnę :D

@roberttosat zlecić można ale zlecenie nie dociera do dekodera :D Przynajmniej w turbo.

 

Masz rację. Na pierwszej konferencji chwalili się, że wezmą technologię z n i ofertę programową z CYFRY+ i powstanie oferta doskonała. Natomiast później zaczęli iść w szroty typu wifiBOX+, dawać abonentom stare Sagemcomy po C+, kastrować software z funkcji... a oferta kanałów C+ też coraz uboższa. Czyli stało się dokładnie odwrotnie... ;) Oferta programowa z 'n' a technologia z Cyfry :D

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cezary1020 napisał:

Witam.Czy ktoś podpowie,czy ten konwerter z aukcji ,to właśnie ten ,o którym pisano w tym temacie? Rozumiem,że musi być 8 kanałowy ?

https://allegro.pl/oferta/konwerter-unicable-opticum-robust-scr-2-8-konalow-7906506281#aboutSeller

 

NIE on ma 4 kanały a ma mieć 8

 

Ja kupiłem ten

https://allegro.pl/oferta/konwerter-unicable-opticum-robust-scr-2-8-konalow-7906506281?snapshot=MjAxOS0wNC0xNVQwODowOToxMC4wNjZaO2J1eWVyOzcxNzBkMTUxZGIyMzNkODFkNjEwNzYzOGMyYzA3OTlkMWI4YWM5MjU5MjI5NDVmNDRkMGM0ZDA2NjZiZGM2YTA%3D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinieneś mieć HDMI 2.0. Tzn. teoretycznie kabel nie ma tu nic do rzeczy. TV ma obsługiwać 2.0, a pewnie obsługuje, skoro ma 4K.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa elementy, które mnie doprowadzają do szału po przejściu z WiFi Premiumbox:

1. Brak przewijania skokowego - znany błąd (o którym jednak nie wiedziałem przed wymianą stb), przy timeshift można przewijać tylko x2 x4 itd, nie można przeskakiwać np. co 5 minut. Absurd, tym bardziej że w menu jest nawet opcja dedykowana ustawieniu poziomu przewijania (swoją drogą też jest głupia, bo na sztywno jest bodajże 5, 10 i 15 minut - przydałaby się większa skalowalność np. 1, 3 minuty)

2. Tutaj co do zasady rozumiem dlaczego tak się dzieje, ale na WiFi Premiumbox tak nie było. Poziom głośności. Przy wyborze w menu dekodera dźwięku Dolby (chyba standardowo jest włączony) różnica dźwięku na poszczególnych kanałach jest kolosalna. Na kanałach które mają taką ścieżkę dźwiękową (np. MiniMini) wystarczy, że ustawię dźwięk na telewizorze na poziomie 10, a już na TVP ABC musi być 80. Pomijając, że jest to niewygodne, to przechodząc z kanału gdzie ustawiłem dźwięk na 80 na kanał, gdzie wystarczy 10, można ogłuchnąć. Taka sama konfiguracja na poprzednim dekoderze nie powodowała problemu. Oczywiście mogę wyłączyć Dolby i wtedy wszędzie mam poziom 80, ale wtedy włączenie Netflixa czy konsoli powoduje, że znowu muszę zmniejszać poziom dźwięku. Strasznie irytujące.

Przy Premiumboxie miałem mniej więcej wszędzie podobny poziom głośności, również na innych źródłach.

Oczywiście taka sama sytuacja jest przy połączeniu dekodera do amplitunera i kina domowego.

Ja czegoś nie potrafię obsługiwać czy po prostu ten typ (dekoder) tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2019 o 19:54, damio napisał:

Przecież to jest ten sam konwerter i z opisu wynika, ze ma 8 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

to co opisał @janol u mnie tez się pojawia - różnice w głośności programów - ja mam dodatkowo soundbara z tuba jbl i jest to trochę uciążliwe.

 

dodatkowy problem to wyłączanie w tryb standby dekodera na noc. gdy go wyłączę wieczorem i chcę włączyć rano to jst jakby wyłączony . przy włączeniu go uruchamia się od zera (pobierając listę kanałów) - tak jakbym go wyciągnął z gniazdka. 

sytuacja ta zdaża się w 8 na 10 przypadków (czyli 8/10 dni).

czy to błąd dekodera czy grzebać coś w ustawieniach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...