Jump to content
Emil.1603

4K UltraBox+ (Technicolor USW4001NCP)

Recommended Posts

Mam dokładnie ten sam objaw. Z automatu mi się nie aktualizuje a po ręcznym wyszukaniu, listy ulubionych znikają. Ja osobiście nie znalazłem obejścia. Restart nie pomaga.

Edited by odja

Coś ewidentnie skopali w sofcie, bo w żadnym z dotychczasowych odbiorników z softem carbo nie ma problemów z lista ulubionych. Czy zwykły reset lub wyłączenie i włączenie do prądu też powoduje wy[beep]e się listy ulubionej ?Bo na etapie uruchamiania też pobierana jest nowa lista kanałów (przynajmniej w media czy turbo).

Edited by Pawel

Niestety to wina softu bo kanały na ADB oprogramowaniu były dodawane z automatu teraz tak nie jest trzeba zrobić na nowo opcję ustawień anteny i pobrać nową listę kanałów nc+. 

A tak poza tym to wiadomo coś o aktualizacji oprogramowania kiedy będzie ?.

Edited by ADUSIEK XPS 5

W ICA pojawiła się u mnie opcja wymiany turboboxa na ultraboxa 4K. Aktywacja 99 zł,opłata miesięczna 15 zł. Nieźle kogoś pogięło :D

Edited by Pawel
  • Upvote 1

@Pawel Szukają jeleni. Kilkadziesiąt, kilkaset aktywacji i jest spora sumka. To samo z dzierżawą 😁

Dokładnie.Tym bardziej, ze jeszcze niedawno ponoć była możliwość wymiany z aktywacją o połowę niższą a miesięcznie niższą o 2/3. Może budżet przestał im się spinać stad podwyżka :D

• Upvote 1

Oni chyba tak z automatu. Sprawdziłem w ICA i na 2 umowie mam propozycję wymiany mojego wypasionego hiper szybkiego albinosa DSI 83 na to cudo w 4k w cenie jak pisałeś😁

99 + 15 to jest z automatu dla "prawie" wszystkich. Inne opcje na dekodery to tak jak z innymi opcjami typu HBO,C+, itd, raz są a innym razem ich nie ma.

NC+ wydało filmiki instruktażowe o 4k , co z czym się je i co jest potrzebne do prawidłowego oglądania 4K UHD . Filmiki składają się z 6 części przy współpracy HDTV POLSKA i SAMSUNG. Może komuś się przyda:)

https://hdtvpolska.com/co-to-jest-4k-ultra-hd-wideo-poznaj-swiat-4k-ultra-hd-z-nc/

Edited by XMAREKK30

WItam

Pytanie do osób które mają ten dekoder i korzystaja z Unicable

Ile macie kanałów w ustawieniach anteny unicable? Ja mam 4 ale pisze konfiguracja nie pełna

NIe mam pewności czy ustawione mam wszystko prawidłowo

Chodzi o typ konwertera kupiłem ankasat ANK SCR Legacy 3

Orientujecie się czy ten dekoder wspiera w pełni HDMI CEC, Easy Link lub tp.? Mam Philipsa PUS 6561 i chciałbym za pomocą pilota do telewizora sterować deloderem. Mam na myśli pełną obsługę, nie tylko włącz/wyłącz i regulację głośności. 

Guest kingofsouth

Pełna obsługa,  czyli jaka? 

VOD, info o kanale, opt itd? 

Tak, w moim przypadku mogę za pomocą Easy Link sterować w pełni kinem domowym - działają przyciski OK, wstecz, góra, dół itd. Jeżeli chodzi o HD5000 CP to tylko włącz/wyłącz i głośność. 

Guest kingofsouth

Pilotem od Samsung Smart TV steruje dekoderem tak samo jakbym korzystał z pilota od dekodera. Pełna obsługa.

W dniu 10.04.2019 o 17:29, damio napisał:

WItam

Pytanie do osób które mają ten dekoder i korzystaja z Unicable

Ile macie kanałów w ustawieniach anteny unicable? Ja mam 4 ale pisze konfiguracja nie pełna

NIe mam pewności czy ustawione mam wszystko prawidłowo

Chodzi o typ konwertera kupiłem ankasat ANK SCR Legacy 3

Ten konwerter obsługuje tylko cztery częstotliwości (kanały). Do pełnej funkcjonalności dekodera (m. in. fast zapping) powinieneś zastosować konwerter obsługujący min. 8 kanałów. 

Dokładnie. Takiego właśnie używam. Należy tylko KONIECZNIE zwrócić uwagę na opis, tj. ile częstotliwości obsługuje konwerter. Ważne jest oznaczenie SCR2 ale niestety spotkałem w necie oferty, które mimo że w oznaczeniu konwertera podają SCR2, to w dokładnym opisie okazuje się, że to tylko SCR obsługujący 4 kanały. Zatem ostrożnie, żeby uniknąć zawracania głowy ze zwrotem itd.

Dodam jeszcze, że ten akurat konwerter znajduje się na liście automatycznej konfiguracji dekodera. 

Edited by mpm

Aktualnie mam podłączone 2 kable ze zwykłego konwertera inverto do tego dekodera. Jak się będzie różniła funkcjonalność dekodera jeśli podłączę ten konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB SCR2 UNC2 tylko pod jedno wejście w dekoderze? Do czego wtedy byłoby potrzebne drugie wejście w deku?

Między innymi będzie możliwość jednoczesnego nagrywania trzech programów i oglądania czwartego, fast zapping itd.

Drugie wejście jest wykorzystywane tylko wtedy, jeśli chcesz podłączyć zwykłego twina lub konwerter Wide Band. 

Edited by mpm

Trochę się pogubiłem ostatnio z tymi nowymi konwerterami unicable, nawet nie wiem jaka jest różnica między Wide band a innymi unicable. 

Czyli podsumowując wyżej wymieniony konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB SCR2 UNC2 podłączony tylko do jednego wejścia w dekoderze pozwoli na wykorzystanie 100% możliwości ultraboxa? I nie ma żadnej potrzeby wykorzystania drugiego wejścia? 

Edited by lotus

Tak. Przy czym musi być podłączony do wejścia SAT1.

Edited by mpm