Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dwa pytanka!

- czy jest możliwośc wymiany turboboxa na  dekoder 4K? w środku umowy  (pakiet superpremium)  Czy jest jakaś oferta za 0zł czy wszystkie opcje wynajmu są płatne? (ile?)

- czy dekoder posiada ten sam pilot co w wifipremiumbox? Znajomy musi go wymieniać co 3 miesiące bo przestaje reagować na przyciski. Miałem brać ten tuner przy przedłużaniu umowy, ale nigdzie ich nie było, teraz już raczej myślę o tym 4K.

Dzięki za odpowiedź!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ten pilot najbardziej mnie martwi, sporo się o nim już naczytałem. Ma ktoś porównanie pomiędzy wifipremiumbox a  4K Ultrabox jeśli chodzi o szybkość działania i samą obsługę?  Na pewno plusem jest że c+4K można teraz urwać za darmo, ale czy warto dopłacać 5zł do tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ten pilot najbardziej mnie martwi, sporo się o nim już naczytałem. Ma ktoś porównanie pomiędzy wifipremiumbox a  4K Ultrabox jeśli chodzi o szybkość działania i samą obsługę?  Na pewno plusem jest że c+4K można teraz urwać za darmo, ale czy warto dopłacać 5zł do tunera?
Obsługa jest identyczna, bo w jednym i drugim jest ten sam soft. Szybkość działania nieznacznie na korzyść UltraBoxa 4k, ale WiFi Premiumbox wcale taki wolny nie jest. W porównaniu do szybkości Turbobox'a, jeden i drugi, to przepaść.
Jeżeli chodzi o pilot, to jak dla mnie ok (może już się przyzwyczaiłem). Pisałeś wczesnej, że znajomy musiał wymieniać baterię w pilocie co 3 miesiące - jak dla mnie jest to co najmniej dziwne, bo WiFi Premiumboxa miałem ponad 2 lata, UltraBoxa 4k mam już rok i jeszcze ani razu nie wymieniałem w ich pilotach baterii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prostu guziki w pilocie jakby się wyrabiają i nawet po wymianie baterii pilot nie działa.

Ok dzięki za info, myślę że tego wifi jestem w stanie mieć za darmo, co do 4K nie wiem czy ma sens w to wchodzić, jeden kanał z powtórkami to za mało, a chyba przy zmianie umowy skończę z pakietem superpremium. nc+ żyje jeszcze w innym świecie, nie zdają sobie sprawy że są tańsze opcje obejrzenia nowości filmowych (CDA,Netflix)

Sam turbobox po ostatniej wymianie męczy mnie dyskiem, widać że to stare pudło po tuningu, co jakiś czas tyka i zacina obraz przy nagraniach, po prostu HDD jest już na granicy życia i śmierci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot niestety nie jest radiowy i dodatkowo taki sam jak w playerze od tvn. To jest wada. Ja za ultraboxa płacę 1zł i wziąłem nie ze względu na treści 4K tylko szybkość działania. I muszę powiedzieć że na 2 konwerterach zapycha bardzo szybko. Wreszcie nie trzeba czekać na kanaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mniam a jaki masz obecnie pakiet? pewnie za złotówkę wyszarpałeś przy przedłużeniu umowy.  Pewnie będę musiał jeszcze rok poczekać, bo w połowie umowy to oni abonenta mają głęboko, nawet jak od ośmiu lat płaci im 100zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania - jedno techniczne, drugie bardziej logistyczne. Konsultanci straszą, że po wybraniu tego dekodera nie można już zejść na niższy model. Czy to prawda? A jeśli okaże się, że z czymś (np. tv) nie współpracuje on w 100% dobrze? Chyba jakaś bajka z mchu i paproci... Drugie pytanie dotyczy ustawienia wyjścia tunera przy korzystaniu z telewizorów Full HD. Jak ten tuner radzi sobie z usuwaniem przeplotu? Słowem czy lepiej 1080p na wyjściu czy też 1080i i pozostawić resztę telewizorowi?

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak to? Co  sytuacji, w której ktoś z jakichkolwiek przyczyn musi zmienić telewizor i nie współpracuje on z tym tunerem poprawnie? Wtedy do końca umowy nie oglądamy niczego lub oglądamy ze sporymi problemami bo nie można zejść niżej...? Co do drugiego, radzisz przekopać cały wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma nie współpracować? Na dekoderze masz możliwość ustawienia niższej rozdzielczości niż 2160p (4k), także dla TV Full HD ustawiasz 1080i (1080p nie ma większego sensu bo kanały na nc+ nadawane są z prseplotem w 1080i). Niech TV sam sobie przeskaluje na 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc na niższy model, w tym przypadku WifiPremiumbox, nc dużo traci. Zawsze to mniejsze wpływy z dzierżawy, bo wątpię, że dostaniesz za 5 zł/m czy nawet 10. ?. Chyba, że przy aneksowaniu miałbyś szansę na niższą dzierżawę..

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alcatraz napisał:

No właśnie... a jaki byłby problem w wymianie na inny model? Nie ogarniam tej obecnej polityki ncplus... przecież to dziwaczne rozwiązanie. Choć pewnie wygodne dla nich. Czyli w takim przypadku pozostaje czekać na zakończenie okresu minimalnego umowy i wypowiedzenie?

Albo wymiana telewizora na taki który nie ma problemów we współpracy ;)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2019 o 18:10, Kris napisał:

@mniam a jaki masz obecnie pakiet? pewnie za złotówkę wyszarpałeś przy przedłużeniu umowy.  Pewnie będę musiał jeszcze rok poczekać, bo w połowie umowy to oni abonenta mają głęboko, nawet jak od ośmiu lat płaci im 100zł miesięcznie.

Mam pakiet extra+ z history i h2 za średnią 50zł /2lata  dekoder najem 1zł , na nowej umowie bo przy przedłużeniu dostałem gorszą ofertę.

Edytowane przez mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem dekoder MediaBOX+ na UltraBOX+4K. 
Wszystko cacy poza jednym problemem który wyklucza w moim przypadku dalsze użytkowanie tego cacuszka. 
Otóż przy wyborze ścieżki dźwiękowej na oryginalną, nie ma opcji wyłączenia napisów. Tym samym oglądając dajmy na to polski serial z oryginalną ścieżką dźwiękową w DD skazany jestem na wyświetlanie polskich napisów :) 
To dotyczy każdego kanału na którym aktualnie można wybrać oryginalną ścieżkę dźwiękową, np oglądając film po angielsku na C+ mapisy polskie będą wymuszone. 
Załączam screena, tam gdzie normalnie zjeżdża się pilotem w dół przestawia się z "polskie" na "niewidoczne" opcja ta nie jest nawet podświetlona. 
Co ciekawe w innych ścieżkach dźwiękowych da się te napisy wyłączyć :) 
Ale ogólnie nie ma to sensu. 
Reasumuąc - nie da się korzystać z tego dekodera. Ja np nie życzę sobie oglądać napisów jak oglądam film po polsku czy nawet po angielsku. 
Same te napisy są też obrzydliwej jakości, w fatalnej rozdzielczości. 
Pytanie - czy te dekodery tak mają? Czy nc+ z tym "walczy" i będzie update czy już się wykpili jakimś durnym stwierdzeniem z cyklu że to dla mojego dobra itp? 
Czy da się ten dekoder jakoś "przeprogramować" żeby te napisy zniknęły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...